Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz bateryjny/akumulatorowy do systemu uP

Maryush 27 Oct 2009 14:37 1330 6
    Maryush
    Level 22  
    Witam,

jako, że nie jestem biegły w dziedzinie zasilania akumulatorowego, chciałbym się doradzić jaki będzie najlepszy sposób rozwiązania mojego problemu. Mianowicie potrzebuję zasilić układ mikroprocesorowy pobierający prąd 100mA przy napięciu 5V. Założenie jest takie, że zasilacz ten ma być mobilny i znajdować w urządzeniu, które będzie zasilał, dodatkowo wymagane jest, aby ładowany był bez wyjmowania go z urządzenia. Początkowo myślałem nad wykorzystaniem akumulatorków 4 x R3 AAA, ale żeby je naładować musiałbym je za każdym razem wyjmować z urządzenia, co nie jest dobrym rozwiązaniem, bo system uP, o którym mowa musi charakteryzować się ciągłą pracą.
    Liczę na Wasze cenne sugestie.
    Lutek49
    Level 36  
    Poszukaj na forum tematów wykorzystując hasło "zasilacz buforowy".
    Maryush
    Level 22  
    Problem rozwiązałoby zastosowanie akumulatorków AA SANYO ENELOOP 2000mAh - sporo dobrego się o nich naczytałem, tylko żeby można było je jeszcze ładować bez wyjmowania z urządzenia. Przydałby się schemat ładowarki, która naładuje 4 takie baterie połączone szeregowo. Jeszcze pytanie, jeśli złożę ogniwo z 4 takich baterii, jakie będzie minimalne jego napięcie, które nie spowoduje jeszcze uszkodzenia baterii?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account