Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II 1.3NZ(pełny wtrysk)Inst.gaz.II GENERACJI?-SEKWENCJA?

Golf NZ 27 Paź 2009 14:42 7953 6
  • #1 27 Paź 2009 14:42
    Golf NZ
    Poziom 2  

Witam,

w sierpniu 2009 stałem się posiadaczem VW Golf II.

Mój Golf II ( 3 - drzwiowy ) WERSJA CL kolor Bordo (2-ramienna kierownica, zegarek zamiast obrotomierza etc.), aczkolwiek zdziwiła mnie możliwość elektrycznej regulacji świateł a co najlepsze to DZIAŁA!

Silnik 1.3 NZ rocznik 1990 r. (pełny wtrysk?)

Wszytko mi działa OPRÓCZ!

1. Podświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej (dokładnie prawa żarówka prądu nie ma, złamane kable były na zawiasie klapy po naprawie działa tylko jedna [wystarczy!])
    2. Podgrzewanie tylnej szyby (działają 3 górne paski tylko)
    3. Nie ma anteny w błotniku (zaślepiłem dziurę i radio przerywa, nie mam czasu naprawić)

I JUŻ!

Po kupnie wymieniłem odrazu:
    a): pasek rozrządu ( z poprawką od szefa serwisu bo musiał poluzować ) i pompę wody + płyn chłodniczy na Dynagel 2000 <- polecam na stacjach BP można dostać
    b): wymiana olej Mobil Super M 15 w 40 + filtr oleju
    c): pompa paliwa (przed prawym tylnim kołem, całą puszkę musiałem bo stara przeciekała, teraz jest ok) + filtr paliwa
    d): wymienić bendix i rozrusznik nasmarować bo było go słychać
    e): opony letnie bo stare były zajechane ( 4 szt Dębica Passio 2 175/70/R13 na www.opony.pl <- polecam tanio i profesjonalnie ) + geometria bo chyba nie była nigdy robiona [ aktualnie prowadzi się rewelacyjnie ]

I TERAZ PRZESZKADZA MI TYLKO NIE PRZYZWOITE SPALANIE W MIEŚCIE

średnio 10 L / 100 KM
    Robię ponad 1000 KM miesięcznie

NA PEWNO ZAŁOŻĘ GAZ, tylko waham się pomiędzy II generacją a sekwencją ?

W POLECANYM SERWISIE zaproponowali orientacyjnie 2000 zł za II generację (wszystkie koszty) a jak zapytałem się o sekwencję to powiedzieli, że mam przyjechać bo muszą coś sprawdzić.

www.nagaz.pl <- tu chcę zamontować (Miasto Łódź)

W II generacji obawiam się "strzałów na gazie".
    A koszt sekwencji przekracza wartość pojazdu.

Aktualnie jestem w trakcie podejmowania dezycji

" Niefortunny wystrzał może wyrównać cenę instalacji II generacji z ceną atrakcyjnej instalacji sekwencyjnej, która chroni nas całkowicie przed zjawiskiem niekontrolowanych wybuchów pozacylindrowych. "

SERWIS jest dobry dlatego tanio nie mają, ale na pewno chcę zrobić u nich.

Czy ten silnik 1.3 NZ (pełny wtrysk) ma plastikowy kolektor ?

To że cena sekwencji przekracza wartość pojazdu to nic bo na samym paliwie już w pierwszym roku eksploatacji ta kasa mi się zwraca. Autem chcę jeździć przynajmniej do 2013 i chcę założyć coś co do tego czasu nie przysporzy mi wiekszych problemów.

Dzięki z góry za informację na pewno pomogą mi one w dokonaniu dobrego wyboru.
    Do serwisu też podjadę, ale SERWISY przeważnie chcą zarobić i mogą być nie obiektywne.

0 6
  • #2 27 Paź 2009 18:30
    mig29_1979
    Poziom 19  

W tym modelu jest kolektor aluminiowy. Sekwencja to dobra sprawa ale myślę , że do takiego golfa to przesada. Muj brat ma ibize 1.4 Mpi i ma w niej zwykły gaz , od dwóch lat nić się nie dzieje. Oczywiście trzeba o wszystko dbać (świece , filtry , przewody WN ,itp) .

0
  • #3 27 Paź 2009 18:39
    marcin.z
    Poziom 11  

Sekwencji bym nie polecał bo wtryskiwacze pracują wszystkie naraz {ful grup}.Druga generacja w tym silniku pracuje bardzo dobrze o ile wybierzesz solidny warsztat i dobrą instalacje .Polecał bym elektronikę kme[bingo] lub brc [just].Stabilny i żywotny jest reduktor brc typ {eco}.

0
  • #4 27 Paź 2009 21:19
    slodky
    Poziom 18  

marcin.z napisał:
    Sekwencji bym nie polecał bo wtryskiwacze pracują wszystkie naraz {ful grup}.Druga generacja w tym silniku pracuje bardzo dobrze o ile wybierzesz solidny warsztat i dobrą instalacje .Polecał bym elektronikę kme[bingo] lub brc [just].Stabilny i żywotny jest reduktor brc typ {eco}.

W pełni się zgadzam...

0
  • #5 27 Paź 2009 21:54
    179595
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Paź 2009 12:30
    Golf NZ
    Poziom 2  

"""""""""""""""""""""
    Do Pana samochodu proponujemy instalację II generacji instalacji podcisnienieniową z elektronika sterujaca Bingo S polskiej firmy KME. Koszt calkowity instalacji: 2100 zl ze zbiornikiem walcowym w przestrzeni bagazowej i 2200 zl ze zbiornikiem toroidalnym w miejsce kola zapasowego. Przy płatności gotówka 200 zł rabatu. Utrata mocy ok. 10%-odczuwalna przy eksploatacji. Cena obejmuje pokrowiec na koło zapasowe przy zbiorniku toroidalnym. Przy tym systemie moga wystepowac tzw. "strzały na gazie", czyli cofnięcia płomienia do dolotu. Nie udzielamy gwarancji z tytułu konsekwencji "strzału na gazie".
    Gwarancja na instalacje gazową 24 miesiące bez limitu przebiegu pojazdu.

Jezeli jest Pan zainteresowany montażem wtrysku gazu (sekwencyjnego lub grupowego) przed montażem konieczne bedą pomiary układu benzynowego w celu okreslenia typu proponowenej instalacji i jej kosztów

I uzupełnienia:
    Reduktor firmy Landi Renzo; osprzęt zbiornika: Tomasetto, OMB, Emer; zbiornik : Stako, Grodków, Irene,Atrama,Bormech w zależności od stanu magazynowego.
    Przeglądy co 10 tys km -płatne.
    """""""""""""""""""""

Chyba się skuszę, ale jak będzie bezpłatny pomiar układu benzyny to zrobie.

0
  • #7 28 Paź 2009 21:25
    slodky
    Poziom 18  

nie wiem jakie macie ceny w łodzi ale w Tarnówku za te pieniążki było by na pewno coś lepiej choćby z samymi warunkami gwarancji

0