Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy garażowej wisniowski ES1_B

romix195 27 Paź 2009 17:11 12354 14
  • #1 27 Paź 2009 17:11
    romix195
    Poziom 12  

Witam.
    Posiadam napęd bramy garażowej firmy Wiśniowski z 2002r , na płycie jest napis ES1_B być może to model tego sterowania. Problem polega na tym, że po zamknięciu bramy ona samoczynnie zaczyna się otwierać i w położeniu otwartym zostaje. Z uwagi na to, że jest to starszy układ sterowania nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji montażowej, programowania tego układu.
    Może ktoś miał do czynienia z takimi automatami?

0 14
  • #2 27 Paź 2009 20:00
    tomciowoj
    Poziom 9  

Sprawdzę jaki model mam w pracy, jeśli ten sam to podeślę dtr-kę. Jeżeli wyposażona jest w wyłącznik bezpieczeństwa w ostatniej listwie sprawdź czy jest on rozłączany zanim brama "osiądzie" na posadzce i czy posadzka nie ma nierówności. Przy przekładni są krzywki i krańcówki możliwe, że któraś się przestawiła.

0
  • #4 27 Paź 2009 23:49
    Ł.Kurek
    Poziom 10  

Moim zdaniem kontaktron na zamknięciu jest uszkodzony albo przesunął bądź odkręcił się magnes na ceowniku do którego jest przykręcona zębatka

0
  • #5 28 Paź 2009 07:12
    romix195
    Poziom 12  

A czy w przypadku gdy czujnik na zamykaniu byłby uszkodzony, to brama po zamknięciu nie będzie się chciała wyłączyć (silnik chodzi cały czas)?

0
  • #7 28 Paź 2009 20:53
    dedus2
    Poziom 12  

Witam .krańcówka raczej nie jeżeli brama po dojechaniu do zamknięcia odija i robi pełne otwarcie.jeżeli uszkodzona krańcówka nie chciała by ruszyć .prawdopodobnie uszkodzony sterownik.nie warto naprawiać tylko kupić nowy el7Q/es.

0
  • #8 29 Paź 2009 21:46
    romix195
    Poziom 12  

Gdzie mogę dostać sterownik o takim symbolu elQ7/es, możesz podać mi jakiś namiar.

0
  • #9 29 Paź 2009 23:08
    pmirkowicz
    Poziom 17  

Sterownik ma czujnik przeciążeniowy i gdy nie zadziała kontaktron musi zadziałać przeciążeniówka, i tak jest prawdopodobnie w tym przypadku. Należy sprawdzić kontaktron, będzie to dużo mniejszy koszt od wymiany sterownika.

1
  • #10 30 Paź 2009 18:43
    romix195
    Poziom 12  

Kontaktrony sprawdzałem są dobre (po zbliżeniu magnesu styk zwiera). Zrobiłem nawet coś takiego, podczas fazy zamykania przystawiłem magnes do kontaktronu (odpowiedzialnego za zatrzymanie się po zamknięciu) ale brama cały czas kontynuowała zamykanie.

Kolego, zdania zaczynamy wielką literą.
    poprawiłem, bestler

0
  • #11 10 Lut 2010 21:17
    grzechotnik
    Poziom 23  

romix195 napisał:
    kontaktrony spradzałem są dobre (po zbliżeniu magnesu styk zwiera). Zrobiłem nawet coś takiego, podczas fazy zamykania przystawiłem magnes do kontakronu(odpowiedzialnego za zatrzymanie się po zamknięciu) ale brama cały czas kontynuowała zamykanie.

Proszę sprawdzić miernikiem czy działa, sprawdzić połączenie, czy niema zimnych lutów.
    Oprócz sterownika trzeba dokupić również nowe piloty

W sprawie sterownika proszę na PW

0
  • #12 13 Sty 2011 10:02
    jotko
    Poziom 19  

Podajcie prosze wartości bezpieczników dla ES1_B.
    Właściciel pozamieniał na takie jakie miał i teraz są popalone i pozamieniane.

Wystepują tam 2 sztuki górny ? i dolny ( od trafo).

0
  • #15 17 Sty 2011 17:23
    grzechotnik
    Poziom 23  

..racej tak wygląda:

sterownik:

w przypadku tych poniżej nietrzeba płytki łączeniowej.

Napęd bramy garażowej wisniowski ES1_BNapęd bramy garażowej wisniowski ES1_B Napęd bramy garażowej wisniowski ES1_B
    płytka łaczeniowa:

pilot:

Napęd bramy garażowej wisniowski ES1_BNapęd bramy garażowej wisniowski ES1_B

W sumie to zamiast ES1 nadaje się jakikolwiek sterownik silnika 24V, niekoniecznie musi być ten.

0