Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq JoyBook A52 i BSODy podczas instalacji Windows XP

szejker89 27 Paź 2009 18:32 2146 5
  • #1 27 Paź 2009 18:32
    szejker89
    Poziom 14  

Witam. Dostałem wczoraj od koleżanki laptopa Benq Joybook A52. Zaczął Pojawiać się jej bluescreen od tygodnia, aż wkońcu system całkiem padł. Chciałem zainstalować jej swój oryginalny system Windows XP SP3, lecz podczas instalacji znów wywala bluescreen. Dysk został całkowicie sformatowany (nie szybkim formatem lecz normalnym). Tutaj zdjęcia błędu:
    Benq JoyBook A52 i BSODy podczas instalacji Windows XPBenq JoyBook A52 i BSODy podczas instalacji Windows XP
    Wyskakuje jakiś błąd MEMORY_MANAGEMENT. Szukałem na google informacji i doszukałem się, że są na to jakieś poprawki, lub trzeba zainstalować ServicePack, ale problem w tym, że pokazuje się to podczas instalacji, a system na 100% sprawny i ma SP3. Kolejny problem w tym, że komputer został kupiony rok temu jako używany i jakiś idiota nałożył na bios hasło... Dlatego nie mogę wejść do niego i pokombinować coś :(

0 5
  • #2 27 Paź 2009 18:37
    Matuzalem

Poziom 43  

A może byś tak zamiast swego windowsa na cudzym sprzęcie instalować wykonał test pamięci, by najbardziej oczywistą oczywistość - z tym błędem związaną - wykluczyć/potwierdzić?

0
  • #3 27 Paź 2009 18:56
    artis666
    Poziom 26  

Matuzalem napisał:
    A może byś tak zamiast swego windowsa na cudzym sprzęcie instalować wykonał test pamięci, by najbardziej oczywistą oczywistość - z tym błędem związaną - wykluczyć/potwierdzić?

Kolega nie ma pojęcia na jakich zasadach został ów system przekazany/odsprzedany, więc proszę komentarze zachować dla siebie.

0
  • #4 27 Paź 2009 19:07
    szejker89
    Poziom 14  

OK odpaliłem memtest86 i okazało się, że 1 kość pamięci ma błędy. Przy teście pierwszym ma 25 errors, a przy drugim 32766 errors. Zamieniałem je slotami i sloty nie robią różnicy, tylko ta jedna kość ma te błędy. Czyli pamięć już do wyrzucenia?

0
  • #5 27 Paź 2009 19:35
    Matuzalem

Poziom 43  

artis666 napisał:
    Matuzalem napisał:

Kolega nie ma pojęcia na jakich zasadach został ów system przekazany/odsprzedany, więc proszę komentarze zachować dla siebie.

A może tak zamiast udowadniać, że jedno czytasz, a drugie rozumiesz - wróć do postu otwierającego i czytaj, czytaj czytaj (baczenie szczególne na zaimki obracając) - byś choć słowem się zająknął w kwestii merytorycznej? - Brak takiego elementu pozwala mi przypuszczać, że "Kolega nie ma pojęcia", ale za to ewidentnie ma parcie na afisz.

szejker89 - nie ma sensu kombinowanie z czyszczeniem, zmianami napięć itp. Trzeba tej felernej kości zrobić papa i rozejrzeć się za jej następczynią.

0
  • #6 27 Paź 2009 20:56
    artis666
    Poziom 26  

Matuzalem napisał:

A może tak zamiast udowadniać, że jedno czytasz, a drugie rozumiesz - wróć do postu otwierającego i czytaj, czytaj czytaj (baczenie szczególne na zaimki obracając) - byś choć słowem się zająknął w kwestii merytorycznej?

Nie ma takiej potrzeby, gdyż znałem problem jeszcze przed powstaniem tematu, który de facto został już wyczerpany i powinien zostać zamknięty. Tak więc wiem bardzo dobrze, jak wyglądała sytuacja z laptopem i proszę nie podważać moich wypowiedzi. To jest forum elektroniczne, nie zaś językowe i największą rolę pełnią tu konkrety, a nie docinki na temat kto jaki system i gdzie instaluje. Pozdrawiam

0