Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony wielozawór? (LPG)

Wolfer 27 Paź 2009 18:56 11111 7
  • #1 27 Paź 2009 18:56
    Wolfer
    Poziom 9  

Witam posiadam w moim aucie instalacje gazową firmy BRC. Ostatnio podczas tankowania miałem nielada problem, ponieważ po odłączeniu węża dystrybutora od zaworu tankowania w moim aucie leciał z niego strumień gazu (z mojego zaworu do tankowania). Okazało się że przyczyną tego była pęknięta sprężyna w zaworze do tankowania, która przedostała się na drugą stronę kulki i spowodowała że kulka nie zamknęła zaworu. Ten problem jest już rozwiązany, ale teraz zastanawia mnie czy na wielozaworze w butli nie powinno być drugiego zaworu jednostronnego przepływu który powinien uniemożliwiać cofanie sie gazu z butli przez zawór do tankowania ?? Wielozawór jest raczej starszego typu nie posiada ręcznego zawory zamkniecia. Jeśli bedzie trzeba zrobie jutro zdjęcia wielozaworu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
    Wolfer.

0 7
  • #2 27 Paź 2009 19:41
    mirben
    Poziom 22  

Powinien być ale jego stan jest pewnie taki jak tego przy końcu.

0
  • #3 27 Paź 2009 21:01
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Jak pourywasz obydwie rurki gazu i przewody do butli , bo np butla podczas wypadku wypadła z samochodu to wielozawór blokuje wypływa gazu na obydwu rurkach.
    Swoją droga gaz jest o wiele bezpieczniejszy niż benzyna.

0
  • #4 27 Paź 2009 21:17
    slodky
    Poziom 18  

romoo napisał:
    Jak pourywasz obydwie rurki gazu i przewody do butli , bo np butla podczas wypadku wypadła z samochodu to wielozawór blokuje wypływa gazu na obydwu rurkach.
    Swoją droga gaz jest o wiele bezpieczniejszy niż benzyna.

Jak pourywa rurki a na wyjściu gazu nie będzie sprawnego elektrozaworu lub będzie to wielozawór starego typu czyli z mechanicznym pokrętłem do zamykania to na pewno gaz będzie uciekał. Czasami się tak zdarza zwłaszcza przy pełnym zbiorniku i nie w pełni sprawnym wielozaworze że że gaz może uciekac przez rurkę tankującą i wtedy jedynym zaworem zamykającym jest zawór tankowania - zupełnie podobnie jak u kolegi.

0
  • #5 28 Paź 2009 13:06
    Wolfer
    Poziom 9  

Czyli co radzicie ?
    Jeśli zawór od tankowania jest już sprawny to nie ingerować w ten wielozawór ?
    Czy jednak zdemontować go i spróbować naprawić bądź w ostateczności wymienić ??
    Choć przyznam że chciał bym to zrobić jak najmniejszym nakładem gotówki gdyż autem mam zamiar jeździć jeszcze tylko około 3 miesiące.

0
  • #6 28 Paź 2009 13:12
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Nic nie ruszaj jak nie cieknie ewentualnie otwieraj zarorkiem na butli tylko do tankowania.
    Tam jest śrubka którą można odciąć tankowanie.
    Jak chcesz naprawić to tylko wymiana wielozaworu - drogo.

0
  • #7 28 Paź 2009 21:22
    slodky
    Poziom 18  

niecałe 300 PLN wraz z robocizną to faktycznie drogo... Jak spali mu się auto lub dojdzie do jakiejś tragedii z jego udziałem to na pewno będzie taniej...

0
  • #8 15 Paź 2010 12:46
    KazuyoshiFunaki
    Poziom 10  

Kup używany w dobrym stanie wielozawór na allegro-grosze i zamontuj sam. To proste. Nie dasz rady zlec to byle gaziarzowi lub człowiekowi z żyłką mechanika.

0