Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odtworzeniem nagrania

Mirosław W. 27 Paź 2009 20:02 2217 9
  • #1 27 Paź 2009 20:02
    Mirosław W.
    Poziom 8  

Witam.

Mam od tygodnia zainstalowane dwie kamery w punkcie gastronomicznym.
    Kamery zostały kupione na allegro. Nagrywają... chyba. Tworzą się pliki mpg, jest ich kilka Gb, których jednak nie mogę otworzyć.

Próbowałem:

- Wszelkich programów do odtwarzania plików (allplayer, best player, wmp, media player)
    - Programów do odtwarzania plików dvr
    - Programów konwertujących (avs4you)

Ściągałem kodeki. Szukałem informacji na forach. Tu też oczywiście :) Nie mam pojęcia czym to otworzyć.
    Sprawa jest o tyle smutna, że kamery nagrały (prawdopodobnie) kradzież i tylko dzięki nim da się znaleźć sprawcę.
    Na pudełku z kamerami i kartami sieciowymi jest tylko napis: "h.264, dvr systems". Jeżeli potrzebne są jakieś informacje to oczywiście służę.
    Przykładowy plik z nagraniem zamieściłem tu:

http://www.eupload.pl/files/BDSH3BOB/1-0-20091026212106.mpg

Pozdrawiam

0 9
  • #2 27 Paź 2009 20:54
    on117
    Poziom 27  

Jest używany specjalny kodek żeby nagranie zajmowało mało miejsca. Mogą być dodatkowe zabezpieczenia np. hasło. Spróbuj najpierw odtwarzać na urządzeniu które to nagrało.

0
  • #4 28 Paź 2009 00:01
    Mirosław W.
    Poziom 8  

Dziękuję za poradę. Niestety...

Name: Mpeg-4
    Status: Codec Status Undetermined

Z tego co wiem, pliki nie są szyfrowane. Jutro się upewnię.

0
  • #5 28 Paź 2009 08:31
    on117
    Poziom 27  

Wejdź na stronę producenta, czasem tam mają kodeki, playery.

0
  • #6 28 Paź 2009 12:15
    Mirosław W.
    Poziom 8  

Znalazłem stronę producenta:

http://www.cn-dvr.com/download/endownload14.html

Kamera jest z serii 6800. Niestety, nie można ściągnąć sterowników.

Sam program tworzy pliki mpg. Według instrukcji, którą znalazłem na płycie, wystarczy nacisnąć "play" by odtworzyć filmy. Po naciśnięciu tego przycisku powinno pojawić sie nowe okno, w którym wybiera się film do oglądania. Sęk w tym, że u mnie, po naciśnięciu "play" nic się nie dzieje.

0
  • #7 28 Paź 2009 15:54
    mstefani
    Poziom 9  

A może próbuj zainstalować ten cały software na innym komputerze. Coś czuje, że to może być kwestia jakichś konfliktów na maszynie na której próbujesz ten film odpalić.

0
  • #10 02 Lis 2009 11:05
    Mirosław W.
    Poziom 8  

Udało się :)

Okazało się, że na płycie z oprogramowaniem jest jeszcze jeden plik *.exe - był to mplayer, z dołączonym, dedykowany kodekiem.

A na 95% okradł nas pracownik, grał prawie 4 godziny na automatach za pieniądze z kasy...

Dziękuję za pomoc.

0