Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć LAN. Odległość wifi, antena.... ?

27 Paź 2009 20:07 2292 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam zamiar zrealizować sieć, którą przedstawiłem na poniższym rysunku.

W punkcie A znajdować się będzie punkt rozdzielczy - Switch. Z tego punktu połączenie
    z punktami B i C będzie realizowane za pomocą kabla UTP. Odległość jest mała więc powinno
    być ok.
    Najważniejszym połączeniem dla mnie jest relacja A-D. Na podłączeniu tych dwóch punktów najbardziej
    mi zależy.
    Czerwony punkt, który widnieje na obrazku to budynek.
    Na końcu tego budynku mam zamiar zamieścić Router WIFI, który będzie podłączony ze Switchem.

Pytanie brzmi. Czy odległość od Routera do punktu D nie jest zbyt duża? Czy można wzmocnić sygnał i jaki sprzęt najlepiej zastosować?

Sieć LAN. Odległość wifi, antena.... ?
  • Poziom 27  
    Użyj anten kierunkowych YAGI, do kupienia przez internet. Bez problemu będzie działać.
  • Poziom 10  
    A te anteny kierunkowe rozumiem, że instaluje się w miejscu gdzie jest Router i nakierowujemy na dany budynek. Te anteny w jaki sposób instaluje się do routera?
  • Poziom 27  
    Nie instaluje się, są za ciężkie. Mocujesz do ściany i podłącza kabelkiem, im krótszy tym lepiej. Anteny powinny się "widzieć" i lepiej, żeby nie było nic po drodze. Powinny być nakierowane na siebie.
  • Poziom 12  
    A może technologia N?? i starczy?

LANIA
  • Poziom 12  
    Tylko ten odcinek 60m to na przewieszkę trochę dużo może daj go do bliższego rogu i przeciągnij po dachu. Nigdy go nie naciągniesz żeby był prosty zawsze będzie ugięcie i to będzie paskudnie wyglądać.
  • Poziom 10  
    Ten odcinek 60 metrowy bedzie wkopany w ziemię.
    Modyfikacja mała - zamiasta switcha dam router, żeby dostawca widział tylko jedno użądzenie i żeby cała się mogła komunikować. W miejsce Routera dam Access Point z antena paletową 2,4 GHz a w budynku D zamontuje Acces Pointa i ustawie jako clienta.
    Czy wszystko się zgadza?
  • Poziom 16  
    Na odległość 200m anteny kierunkowe to zbędny wydatek. Możesz śmiało zastosować patyk (lepiej 5 albo 9dB) i będzie śmigać. Ja na patykach przesyłam sygnał na około 600m. Antenki na kabelkach wystawione na zewnątrz, a po drodze otwarta przestrzeń.