Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Diora WS 354A problem z potencjometrem " BALANCE

Logitech_ 27 Paź 2009 20:47 1448 5
  • #1 27 Paź 2009 20:47
    Logitech_
    Poziom 9  

Witam kolegów elektroników ! Posiadam wzmacniacz Diora WS 354A i mam z nim pewien problem . Problemem jest to że potencjometr Balance nie reaguje !! cały czas gra lewy kanał , podczas regulowania szumi . Gorąco czekam na podpowiedz pozdro ... :cry:

0 5
  • #2 27 Paź 2009 23:13
    piotr_ino
    Poziom 17  

Witam,
    najpierw sprawdź czy jest to odpowiedni potencjometr, tzn. 47k M+N.
    Sprawdź też czy nie urwały się przewody łączące potencjometr.
    Pozdro Pio

Moderowany przez Artur k.:

W tym wzmacniaczu nie ma potencjometru M+N - jest potencjometr mono o charakterystyce A!

0
  • #3 28 Paź 2009 15:42
    Logitech_
    Poziom 9  

Ok sprawdze ale wydaje mi sie że potencjometr jest dobry [suwakowy] a może wymaga przeczyszczenia ??

Dodano po 5 [godziny] 29 [minuty]:

ok potencjometr działa musiałem wyczyscic mam jeszcze jedno pytanie bo kolega doradzał mi wymiane kondersatorów i moje pytanie brzmi w czym to pomaga ???

0
  • #4 29 Paź 2009 13:50
    Booorek89
    Poziom 16  

Jeśli napięcie faluje na kondensatorze filtrujacym, lub jak czujesz że wzmacniacz ma słaby, charczący bas to zaleca sie wymianę kondensatora filtrującego. Jeśli poza tym wzmacniacz charczy czy zniekształca dźwięk, to wymień resztę kondensatorów. Mowa oczywiście o elektrolitycznych.

0
  • #6 07 Lis 2009 23:57
    Mariusz O
    Poziom 17  

W tym modelu potencjometr do balansu jest chyba raczej liniowy 47K A. Potencjometr nadaje się do wymiany.

0
  Szukaj w 5mln produktów