Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na jakich częstotliwościach pracują stacje bazowe SFERIA SA?

ADEK1000 27 Paź 2009 21:15 2801 2
  • #1 27 Paź 2009 21:15
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam Państwa.

Mam do Państwa nast. Prośbę.

Kumpel, jako że nie ma możliwości na założenie innego dostępu do Internetu, tylko Internet świadczony przez Sferia SA lub wykupienie dostępu do Internetu świadczonego w technologii EDGE (2G) z którejtokolwiek sieci komórkowej :( założył sobie więc Internet w Sferii. Oczywiście jak łatwo się domyśleć mieszka tam, gdzie Sferia oficjalnie nie ma zasięgu, a realnie jeszcze ma (tylko,że czasem Net różnie "chodzi), zaś telefon ze Sferii zawsze chodzi OK (w każdej pogodzie i cały czas jest OK). Kumpel mieszka w miejscowości Cegielnia-Kosewo w Gm.Pomiechówek i z tego co wiem "pobiera sygnał" z nadajnika Sferii zainstalowanego na kominie przy ul Okunin 1 w miejscowości Nowy Dwór Maz. (informacja jest raczej pewna, a zaczerpnięta od byłego pracownika jednego z Salonów Sferii mieszczącego się w Byłym Woj. Warszawskim) do którego w linii prostej ma jakieś 6 km lub 7 km. Obecnie posiada modem (terminal) do Internetu wyposażony w standardową antenę prętową dookólną. Modem stoi przy oknie, Net chodzi nieźle, ale czaem potrafi mu zerwać połączenie (nawet rozmowę na GG). W związku z powyższym mam do Państwa pytania (w Sferii pod nr 224974538 - BOK nie chcą nic konkretnego technicznie powiedzieć, podobno to tajemnica...), więc człowiek musi sobie inaczej poradzić... Na szczęście jest Internet i Elektroda.pl, gdzie są Użytkownicy,Moderatorzy i Administratorzy posiadający realne informacje. Więc sądzę, iż się nimi podzielą na Forum, a tym samym pomogę mi (oraz mojemu Koledze), który ma kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem Internetu świadczonego przez Sferia SA.

W związku z powyższym mam do Państwa następujące pytania. Oto one:

1) Na jakiej częstotliwości (lub na jakich częstotliwościach) świadczy swoje usługi (głosowe i Internet-owe) sieć Sferia. Na jakich dokładnie częstotliwościach jest upload, download oraz połączenia głosowe?

2) Z jaką polaryzacją pracują nadawczo-odbiorcze anteny na stacjach nadawczych sieci Sferia, z pol. pionową, czy poziomą ? (potrzebna mi jest ta informacja oczywiście do ustawienia anteny odbiorczej w odpowiedniej polaryzacji).

3) Jaką antenę kierunkową typu Yagi (ilu elementową) najlepiej zainstalować u Kumpla (z jak długim maxymalnie przewodem może ona być?).

4) Czy antena musi zobaczyć optycznie stację bazową czy przejdzie sygnał Sferii przez nieco przeszkód ? Teren, gdzie Kolega mieszka jest niestety dość niski.

4) Czy kierunek do nadajnika i miejsce najlepszego sygnału znaleźć najlepiej doświadczalnie przez ciągłe pingowanie łącza, czy można to wykonać w jakiś inny, prosty sposób?

4) Jakich (realnie) pingów do Onet.pl i WP.pl i max. jakiej prędkości w Internecie ze Sferii się mój Kolega ma się spodziewać?

Chcę bardzo pomóc Koledze w ustabilizowaniu Internetu i stabilizacji prędkości połączenia z Internetem, toteż powyższe informacje są mi jak najbardziej potrzebne.

W sumie im więcej pewnych informacji o świadczeniu usług przez Sferia SA tym lepiej i prościej będzie coś zrobić, aby poprawić sytuację z Internetem u Kolegi w jego miejscu zamieszkania.

Dlatego też czekam na Państwa Odpowiedzi dot. technicznych szczegółów i informacji dot. sieci Sferia SA.

Czekam na Państwa Odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

-Adam-

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Paź 2009 21:25
    andk1eltd
    Poziom 35  

Mam coś w szpargałach o sferii; jak się dogrzebię:D to napiszę na forum.
    Nie zgadzam się co do dostępności w tym miejscu tylko szybszego netu ze sferii. CDMA Orange'a hula tam aż miło - bez anten. BTS w Zakroczymiu.

0
  • #3 27 Paź 2009 21:58
    ADEK1000
    Poziom 24  

andk1eltd napisał:
    Mam coś w szpargałach o sferii; jak się dogrzebię:D to napiszę na forum.
    Nie zgadzam się co do dostępności w tym miejscu tylko szybszego netu ze sferii. CDMA Orange'a hula tam aż miło - bez anten. BTS w Zakroczymiu.

Witam,

Jestem winien Panu sprostowanie.

Wstyd mi, i to bardzo.
    O Orange CDMA pracującym na 450 MHz z BTS w Zakroczymiu na tamtejszym maszcie Orange zupełnie zapomniałem, ale jutro spróbuję naprawić błąd. Najpierw spytam się Kolegi dokiedy ma Umowę na Net w Sferii, jak jest na czas nieokreślony to Kolega ją wypowie (namówię go do tego, w końcu jest poza oficjalnym zasięgiem Sferii), a zareklamuje mu (polecę) Net CDMA z Orange. Obiecuję. Przepraszam za to,że zapomnialem, Proszę mi to wybaczyć, skleroza nie boli.

A wracając do tematu: Ów Internet CDMA z Orange, jak dobrze Pamiętam chodzi na 450 MHz, tak? Proszę przy okazji o Odpowiedź. Cytując Pana "CDMA Orange'a hula tam aż miło - bez anten" - tzn. chodzi pewnie Panu o to, iż sygnał jest tam b. silny, a częstotliwość tak dobrana,iż mało fale na tej częstotl. tłumią wszelkie przeszkody i do OK chodzenia Netu z Orange CDMA wystarczają standardowe anteny dołączone domyślnie do modemu-rutera tak? Dobrze Pana zrozumiałem?

PS: Wiem,że jest ich kilka w modemie-ruterze od CDMA świadczonego przez Orange, (są one dokręcane) , wiem to, bo ostarnio Koleżance w Przybojewie Nowym ten Net pomagałem zakładać i działa Jej nieźle a chwilami OK, instalacja jest z anteną zewnętrzną, bo znaczna odległość jest od Niej do stacji BTS i dom ma tylko parterowy,ale na szczęście, antena zamocowana na dachu "widzi" BTS optycznie daleko na horyzoncie i Net chodzi OK. PS: Koleżanka ta ma BMT niestety na Neostradę, dowiadywała się o to uprzednio-podobno ma PCM na linii, którą posiada,ale przyznam się,że tego nie sprawdzałem, tak więc Net CDMA Orange był dla niej jedynym ratunkiem, dobrze że jest CDMA :-) Mogę z nią pogadać czasem na GG.

A wracając do tematu:
    Bardzo bym Prosił Pana o "wrzucenie" na Forum - jak Pan je znajdzie tych ulotek dot. Sferia SA. Informacje o Sferii (te techniczne i pewne) bardzo ciężko zdobyć (nawet w Necie), a to zawsze będzie już coś (te informacje o Sferii z ulotek o których Pan wspomniał).

- Wracając do Tematu Sferii.
    W dalszym ciągu Czekam na Dalsze Informacje dot. Sferii.
    Pozdrawiam Państwa.

-Adam-

0