Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł ULRICH EDERLICH ED24 - załącza się i gaśnie

PiatyElement 16 Lut 2020 18:49 24717 62
 • #61
  maciekopel
  Poziom 9  
  Witam. Problem mojego ED 24 rok 2003 polega na tym, że nie chce się uruchomić proces podgrzewania wody w trakcie gdy CO jest w stanie oczekiwania na sygnał ze sterownika "pokojowego". Proces CO funkcjonuje bez problemu.Słyszalny jest odgłos niemogącego się odpalić palnika , czuć spaliny, i cykanie przekażnika. Wymieniłem dyszę , kondensator rozruchowy parę lat temu, ale tak jak wspomniałem na początku przy CO wszystko funkcjonuje bez problemu. Bardzo proszę o pomoc ,jakieś sugestje, w całym domu czuć spaliny.SPALANIE mryga w takt przekażnika. Błędów brak.
 • Texa PolandTexa Poland
 • #62
  kuczrob
  Poziom 9  
  Chodzi o kondensator na płytce elektroniki. Widać że jest spuchniety?
 • #63
  maciekopel
  Poziom 9  
  OK. Dzięki , zaraz zerknę. Mnie się bardziej wydawało, że to dolna "temperatura" czujnika temperatury kotła. A może orjętujesz się, które to "C" na płycie.

  Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

  Sprawdziłem , żaden nie spuchł ale więkrzość nie trzymała parametów,podjechałem na WGE POD NIEPODLEGŁŚCI w Warszawie, zakupiłem wszystkie kondziołki jakie występują w sterowniku i wymieniłem już część tz z górnej płyty, podpiołem i już nie KASZLE. Dzięki KOLEGO za przypomnienie o kondensatorach, które nieżyją wiecznie.