Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pendrive A-Data VD1 2 Gb uszkodzony, nie mozna wyzerować.

mariotg5 27 Paź 2009 21:59 2864 4
  • #1 27 Paź 2009 21:59
    mariotg5
    Poziom 8  

Witam, mam pendriva jak w temacie. Posiada on fabryczne zabezpieczenie które polega na tym, że po włożeniu go do usb pojawia się normalnie ikona pena w mój komputer, ale nie można go otworzyć, pojawia się tez jeszcze jedna ikona, dodatkowe cd. Po kliknieciu na ta ikone, prosi o hasło i dopiero po jego wpisaniu mozna wejsc na pena. Ale nie w tym problem. Ostatnio cos sie schrzaniło i gdy chce otworzyc pena, po kliknieciu na ikone cd pisze mi ze "struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna". Wnioskuję że partycja jest uszkodzona. Nie mogę niczym sformatować ani wyzerować pena bo zawsze mi pisze ze dysk jest chroniony przed zapisem i zebym to wylaczyl, tylko ze nie wiem jak. Próbowalem w rejestrze, różnymi programami, nic nie daje rady. Wszystkie programy do zerowania, jeśli już wykryją pena to ma on pojemność 1 MB bo tyle system widzi zanim sie wpisze hasło do jego odblokowania. Próbowałem formatu w linii komend, zarządzaniu dyskami windy, acronisie, zerowaniu w HDD wipe tool, i w chyba w 5 innych programach do tego typu rzeczy. Nic nie daje rady i nie wiem jak zdjąć to zabezpieczenia zeby mi widział załe 2 gb a nie tylko 1 MB. W menadrzerze dyskami dysk wymienny ma 1 MB i format fat, a dysk cd, który pojawia się po włożeniu pena do usb ma 172 MB i format RAW. Próbowałem formatować jedno i drugie i nic. Proszę o jakąś pomoc.

0 4
  • #3 28 Paź 2009 17:41
    mariotg5
    Poziom 8  

Przeglądałem już to forum i nie znalazłem żadnego programu który by sobie z tym poradził. Podejrzewam, że przyczyną jest to zabezpieczenie przed zapisem i większość programów w ogóle nie wykrywa pendrivea. ChipGenius pokazuje coś takiego:

Device Name: ++[K:]+Urządzenie pamięci masowej USB(VD1 VOIP DISK USB Device)(VD1 VOIP DISK US...

PnP Device ID: VID = 1307 PID = 1169
    Serial Number: 0000000000222E
    Revision: 1.00/1.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: USBest(??)
    Chip Part-Number: UT168/UT169

Product Vendor: VD1
    Product Model: VOIP DISK

Tools on Web: (N/A)

0
  • #5 28 Paź 2009 20:56
    mariotg5
    Poziom 8  

Ściągnąłem sterownik do chipu i chciałem wyłączyć ochrone przed zapisem ale i to nic nie dało bo UDFUtility nie wykrywał urządzenia. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Dodano po 33 [minuty]:

Ok, dało rad. Odpaliłem UDFUtility na innym kompie, wykrył pena, zrobiłem w nim nową partycje całą odblokowaną, format i śmiga. thx

0