Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRS33M02EU - wyłącza się w różnych momentach

utal 27 Paź 2009 22:46 3760 5
  • #1 27 Paź 2009 22:46
    utal
    Poziom 12  

Witam
    Mam tą zmywarkę już ok 5 lat, lecz w ostatnim miesiącu bardzo często zdarza się jej samoczynne wyłączanie.
    Wygląda to tak jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z prądu :| Chodzi, chodzi i... stop. Żadna kontrolka się nie oświeca, nie reaguje na przyciski. Dopiero po paru minutach daje się włączyć. Po włączeniu jakby nigdy nic zmywanie leci dalej.
    Wyłączenia występują w różnych momentach: po napuszczeniu wody, przed i po "wypluciu" tabletki, w czasie suszenia. Najczęściej jednak wyłącza się kilka chwil po wyrzuceniu tabletki.
    Na początku myślałem, że może to wina AquaStopa, ale po wyczyszczeniu wszystkich filtrów dalej dzieje się to samo. Sprawdzałem przewód, ale nie zauważyłem żadnych przerwań na przewodach ani wężu.
    Na chwilę obecną przypuszczam, iż może być to wina programatora.

Moje pytanie brzmi: czy opłaca się wzywać serwis w celu dokładnego zdiagnozowania usterki i jej naprawy czy lepiej zainwestować w nową zmywarkę :?:

0 5
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2009 20:24
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Napewno zimne luty na płytce programatora.

2
  • Pomocny post
    #3 28 Paź 2009 20:39
    boguś 20000
    Warunkowo odblokowany

Mogą to być zimne luty na płytce programatora ewnetualnie może być problem z mechanizmem podającym tabletkę

1
  • #4 28 Paź 2009 22:05
    utal
    Poziom 12  

Pięknie dziękuje za pomoc ;)

Jeszcze szybkie pytanko odnośnie serwisu Boscha: zadzwonić po serwis czy lepiej kupić nową zmywarkę? Jak mniej więcej kształtują się ceny w Boschu?

0
  • Pomocny post
    #5 29 Paź 2009 19:16
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Przelutowanie modułu - koszt ok. 120 PLN

0
  • #6 30 Paź 2009 00:46
    utal
    Poziom 12  

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam:)

0