Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum X11- wymiana oprogramowania, soft Cyfra+

szotvir 27 Paź 2009 22:54 11569 3
  • #1 27 Paź 2009 22:54
    szotvir
    Poziom 11  

Witam zamierzam zakupić dekoder Opticum X11, zastanawiam się jak można wymienić oprogramowanie, żeby działała karta Cyfry. Dowiedziałem się że ten dekoder to podobno taki sam jak Opticum 4050CX z którym kiedyś miałem do czynienia, bardzo mi się podobał jeżeli chodzi o zmianę softu, który zmieniałem przez port RS i super działa ze spiterami, lecz w sieci można było znaleźć dość stare oprogramowanie i słabą listę kanałów. Działa mi parę takich sztuk i nie było nigdy problemów. Teraz nie mogę już zakupić typu 4050CX tylko X11 różni się podobno tylko tym że nie ma portu RS-a, ale ma USB i nie ma wyświetlacza zegarowego.
    Jeżeli ktoś miał do czynienia z tym X11 proszę o odpowiedz:
    -jak zmienić soft? jakim programem? przez złącze USB?,
    -Gdzie mogę znaleźć najnowszy soft pod Cyfrę+ i listę kanałów?,
    -Jak działa ze spliterami? (podobno przycina, lecz źródło mało wiarygodne).
    Jeśli u kogoś chodzi ten model tunera jakimś spliterem i jest ok. proszę podajcie model splitera. Dla mnie w grę wchodzi tylko spliter przewodowy!!! Bezprzewodowe zawsze tną :(.

Czekam na podpowiedzi. :idea::?::idea:

0 3
  • #3 05 Lis 2009 17:05
    mrew
    Poziom 9  

Witam.
    oprogramowanie alternatywne jest na: www.truman-support.com, należy ściągnąć, rozpakować, wrzucić na pendriva (plik *.ssu), podłączyć do tunera i z menu wybrać aktualizację.

Potem lista kanałów np. z www.upload.dvhk.pl

Ja przyłączam się do pytania o to, który splitter najlepszy będzie do obsługi Opticum X11?

Pozdrawiam,
    Marcin

0
  • #4 20 Gru 2009 13:40
    mrew
    Poziom 9  

Witam,

jako że www.upload.dvhk.pl nie działa z jakiegoś powodu to byłbym wdzięczny jeśli ktoś udostępniłby mi listę kanałów pod Cyfrę+ na tuner Opticum X11. Z tego co się zdążyłem zorientować to plik powinien być z rozszerzeniem *.ssu aby wgrać przez USB.

Z góry dzięki,

Marcin

0