Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra II - nawiew brudzi szyby na biało jak mleko

Rmx1987 27 Oct 2009 23:45 4998 7
    Rmx1987
    Level 15  
    witam!
    Panowie mam problem ponieważ po chwili wlaczenia nawiewu szyby staja sie białe jak mleko od pary:( wymieniłem juz filtr pyłkowy na chwile pomogło ale dalej parują tak samo tylna szyba. Co moge zrobić i czy jestem w stanie to sam naprawić jaki koszt i wogole. Czytałem ze możne guzik nie dziala od nawiewu wewnętrznego (po włączeniu zapala sie żółta dioda to chyba ok?!?)Niepokoi mnie również to we ubywa mi płynu chłodniczego i w zbiorniczku mam czarna maź jakby olej. pomóżcie proszę
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    jaro1981
    Level 14  
    Musisz wymienić nagrzewnice.
    teskot
    Level 34  
    Witam,
    maź w zbiorniku wyrównawczym świadczyć może o uszkodzonej uszczelce pod głowicą. Parowanie szyb można połączyć z ubytkiem płynu chłodniczego = dziurawa nagrzewnica. A jak wygląda olej w silniku? w układzie chłodzącym płyn, woda czy mix?
    pozdrawiam
    teskot
    marek1977
    Level 33  
    teskot wrote:
    Witam,
    maź w zbiorniku wyrównawczym świadczyć może o uszkodzonej uszczelce pod głowicą. Parowanie szyb można połączyć z ubytkiem płynu chłodniczego = dziurawa nagrzewnica. A jak wygląda olej w silniku? w układzie chłodzącym płyn, woda czy mix?
    pozdrawiam
    teskot

Wróżbita. Od razu na pewno głowica. A może to diesel i strzeliła chłodniczka oleju?

Rmx1987 - niestety ale będziesz musiał się mocno schylić :) mam nadzieję, że masz zdrowy kręgosłup i dasz radę wymienić nagrzewnicę samemu :) Hmmm a tam nie trzeba wyciagać deski?? :/
    User removed account
    User removed account  
    jacekastra2
    Level 2  
    Miałem podobnie z parowaniem szyb. Odkręć 5 śrub i wyjmnij schowek abyś dotarł do nadmuchu, następnie sprawdź czy rzeczywiście przełancza ci nawiew (guzikem) na zewnętrzny-wewnętrzny powinna poruszać się dzwigienka - jak nie to ustaw na nawiew zewnętrzny i odłącz kabelki od silniczka - jeśli jest to uszkodzony silniczek - problem zniknie. Możesz wymieniać nie musisz na obiegu wewnętrznym będą parowały szyby, na zewnętrznym nie.
    Rmx1987
    Level 15  
    Tak to diesel 1.7 td isuzu nie wiem czy to ważne ale też nie święci mi podświtlenie tego guzika od nawiewu zew-wew no i w okresie letnim mało mi ubywa płynu chłodzącego borygo a w zime dość znacznie no i w lato zamiast chłodnego powietrza z zewnatrz leci ciepłe powietrze . . . A drogi kolego nie jest to z ta mazia uszczelka pod głowica bo byłem u mechanika sprawdzał węże od chłodnicy i powiedział że to na bank nie to . . . Nie wiem gdzie znajduje się ta chłodnica oleju bo koło intelcolera nie mam takowej . . .
    Rmx1987
    Level 15  
    wlasnie ustawilem klapke aby nadmuch byl z zewnatrz odlaczylem kabel od silniczka i szyby juz nie paruja dziekuje za pomoc pozdrawiam