Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II - nawiew brudzi szyby na biało jak mleko

Rmx1987 27 Paź 2009 23:45 4176 7
  • #1 27 Paź 2009 23:45
    Rmx1987
    Poziom 15  

witam!
    Panowie mam problem ponieważ po chwili wlaczenia nawiewu szyby staja sie białe jak mleko od pary:( wymieniłem juz filtr pyłkowy na chwile pomogło ale dalej parują tak samo tylna szyba. Co moge zrobić i czy jestem w stanie to sam naprawić jaki koszt i wogole. Czytałem ze możne guzik nie dziala od nawiewu wewnętrznego (po włączeniu zapala sie żółta dioda to chyba ok?!?)Niepokoi mnie również to we ubywa mi płynu chłodniczego i w zbiorniczku mam czarna maź jakby olej. pomóżcie proszę

• #2 28 Paź 2009 00:02
    jaro1981
    Poziom 14  

Musisz wymienić nagrzewnice.

• #3 28 Paź 2009 00:02
    teskot
    Poziom 25  

Witam,
    maź w zbiorniku wyrównawczym świadczyć może o uszkodzonej uszczelce pod głowicą. Parowanie szyb można połączyć z ubytkiem płynu chłodniczego = dziurawa nagrzewnica. A jak wygląda olej w silniku? w układzie chłodzącym płyn, woda czy mix?
    pozdrawiam
    teskot

• #4 28 Paź 2009 00:24
    marek1977
    Poziom 33  

teskot napisał:
    Witam,
    maź w zbiorniku wyrównawczym świadczyć może o uszkodzonej uszczelce pod głowicą. Parowanie szyb można połączyć z ubytkiem płynu chłodniczego = dziurawa nagrzewnica. A jak wygląda olej w silniku? w układzie chłodzącym płyn, woda czy mix?
    pozdrawiam
    teskot

Wróżbita. Od razu na pewno głowica. A może to diesel i strzeliła chłodniczka oleju?

Rmx1987 - niestety ale będziesz musiał się mocno schylić :) mam nadzieję, że masz zdrowy kręgosłup i dasz radę wymienić nagrzewnicę samemu :) Hmmm a tam nie trzeba wyciagać deski?? :/

• #5 28 Paź 2009 02:26
    Usunięty
  • #6 28 Paź 2009 10:16
    jacekastra2
    Poziom 2  

Miałem podobnie z parowaniem szyb. Odkręć 5 śrub i wyjmnij schowek abyś dotarł do nadmuchu, następnie sprawdź czy rzeczywiście przełancza ci nawiew (guzikem) na zewnętrzny-wewnętrzny powinna poruszać się dzwigienka - jak nie to ustaw na nawiew zewnętrzny i odłącz kabelki od silniczka - jeśli jest to uszkodzony silniczek - problem zniknie. Możesz wymieniać nie musisz na obiegu wewnętrznym będą parowały szyby, na zewnętrznym nie.

• #7 28 Paź 2009 16:39
    Rmx1987
    Poziom 15  

Tak to diesel 1.7 td isuzu nie wiem czy to ważne ale też nie święci mi podświtlenie tego guzika od nawiewu zew-wew no i w okresie letnim mało mi ubywa płynu chłodzącego borygo a w zime dość znacznie no i w lato zamiast chłodnego powietrza z zewnatrz leci ciepłe powietrze . . . A drogi kolego nie jest to z ta mazia uszczelka pod głowica bo byłem u mechanika sprawdzał węże od chłodnicy i powiedział że to na bank nie to . . . Nie wiem gdzie znajduje się ta chłodnica oleju bo koło intelcolera nie mam takowej . . .

• #8 31 Paź 2009 16:03
    Rmx1987
    Poziom 15  

wlasnie ustawilem klapke aby nadmuch byl z zewnatrz odlaczylem kabel od silniczka i szyby juz nie paruja dziekuje za pomoc pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME