Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

proszę o pomoc w naprawie napędu bramy

andimm 28 Paź 2009 09:09 5124 5
  • #1 28 Paź 2009 09:09
    andimm
    Poziom 7  

Witam, proszę o pomoc w naprawie napędu bramy przesuwanej lub podanie mi na jakim forum mogę szukac rozwiązania mojego problemu. A usterka jest taka: Brama po załączeniu pilotem zaczyna pracowac, to znaczy albo się zaczyna zamykac lub otwierac ale po 3 sekundach staje w miejscu i trzeba ponownie załączyc pilotem i na3 sekundy rusza. Mechanicznie niejest blokowana ponieważ po rozprzęgleniu bramy usterka się powtarza silnik pracuje ok. 3 sekundy i zatrzymuje się. Nie znam typu napędu ani nie mam do niego schematu napięcie zasilania wynosi 24V.Niema tam żadnej tabliczki znamionowej informującej o typie napędu. Ograniczniki skrajne są magnetyczne. Proszęo pomoc.

Moderowany przez ANUBIS:

andimm

04 Lut 2013 14:06 Re: proszę o pomoc w naprawie napędu bramy
    Proszę o zamknięcie tematu kupiony nowy napęd.

1 5
  • #2 28 Paź 2009 09:14
    BC313
    Poziom 17  

Może jakieś zdjęcie tego układu. Ciężko cokolwiek tak w ciemno powiedzieć.

0
  • #3 28 Paź 2009 09:40
    andimm
    Poziom 7  

Ok! postaram się zrobi zdjęcie

0
  • #4 29 Paź 2009 10:07
    andimm
    Poziom 7  

otozdjęcieukładu
    proszę o pomoc w naprawie napędu bramy

1
  • #5 29 Paź 2009 10:39
    J. Kleban
    Poziom 25  

Piszesz ze ograniczniki sa magnetyczne , wiec sadze ze dzialaja jako krancowki na bazie kontaktronow . Sprawdz je bo moga byc uszkodzone (pozycja wylaczania ukladu ) lub ktos lub cos zrobilo ci kawal i przyczepily sie do nich kawalki magnesow.

1
  • #6 29 Paź 2009 11:06
    BC313
    Poziom 17  

znalazłem coś takiego: ttp://www.transfer-elektronik.com/el-em.htm
    CSA-700

Radio remote control for garage one-part-door openers,

All functions like CSA-670,

Additional build-in two overload detectors with adjustable permitted current (0 to 10 A) for motors 12-24 V supply,

Version (box type/supply voltage): C/12-24V DC

2-kanałowy sterownik radiowy z dynamicznie zmiennym kodem przeznaczony do sterowania bram oraz drzwi garażowych jednoskrzydłowych, zawiera wbudowany czujnik przeciążenia, programowane ustawianie czasu działania kanałów monostabilnych, sygnalizacja świetlna ciągła lub przerywana, samozamykanie ustawianie czasu dozwolonego przeciążenia, wybór reakcji na przeciążenie, wejścia : blokada (bariera podczerwieni), czujnik przeciążeniowy, ręczne sterowanieprzekaźnikami.

Spróbuj odłączyć silnik i w jego miejsce wpiąć jakieś małe obciążenie (np żarówkę), może uszkodzony silnik wywołuje przeciążenie układu i aktywację zabezpieczenia przeciążeniowego.

0