Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar Rosa PMG 565 - zepsuty programator?

FeX 28 Paź 2009 09:49 2233 1
  • #1 28 Paź 2009 09:49
    FeX
    Poziom 8  

Witam :D

Jako student robię pranie co jakiś czas, dnia wczorajszego zebrało się trochę i zrobiłem pranie. Pranie było robione 3-4 razy w ciągu dnia. Pierwsze 2-3 prania pralka normalnie wyprała, jednak przy ostatnim coś nie zadziałało tak jak powinno.

Mianowicie włączając program normalny z praniem wstępnym pralka zatrzymała się na praniu wstępnym i taki stan trwał kilka godzin!!! Bodajże namaczanie ubrań trwało 3-4 godziny a program nie przeszedł dalej (pokrętło od programatora praktycznie nie drgnęło). To pranie włączyłem tuż przed snem, dlatego w porę nie zareagowałem i wyłączyłem pralkę dopiero po paru godzinach od zaśnięcia.

Dzisiaj rano chciałem dokończyć pranie jednak okazało się to niemożliwe. Pralka pobiera wodę, odpompowuje, działa odwirowanie jednak nie chce przejść do prania. Gdy program powinien przejść na następny etap słychać jakby pracujący silnik lub inne pracujące urządzenie w pralce i na tym koniec. Aby przejść dalej muszę sam kręcić pokrętłem programatora.

Proszę o pomoc przy określeniu usterki, sam jednak podejrzewam programator (nie wiem czy słusznie). Pozdrawiam.

0 1
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2009 10:00
    gruby1
    Poziom 29  

Silniczek programatora sprawdź. W środku jest magnes między 2 plastikowymi elementami i prawdopodobnie się odkleił. To bardzo częsta usterka w tym typie programatora.

0