Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung D60 uszkodzona lampa?

gosiaceg 28 Paź 2009 10:51 3658 12
  • #1 28 Paź 2009 10:51
    gosiaceg
    Poziom 9  

Witam! Kupiłam aparat samsung d60 i dopóki był na gwarancji robił zdjęcia wzorowo ale ledwo gwarancja się skończyła pojawił się problem (złośliwe bydle) ;) . W trakcie robienia zdjęć na automacie (lub innym) gdy jest załączona funkcja redukcji czerwonych oczu lub lampa błyskowa zawiesza się, tzn nie chce zrobić zdjęcia i znaczek (redukcji czerwonych oczu lub lampa błyskowa) miga na czerwono mimo że zdjęcie powinno być zrobione jak kiedyś ok. Czy to może być uszkodzona lampa błyskowa i jeśli tak to ile taka imprezka (naprawa) może kosztowac? Bo słyszałam że czasem bardziej opłaca sie kupić nowy aparat. Dziękuję z góry za pomoc! :D

0 12
  • Pomocny post
    #2 31 Paź 2009 08:47
    magister2
    Poziom 15  

opisz dokładnie czy na każdym z trybów pracy lampy jest to samo czy sygnalizuje ładowanie ( mruga symbol lampy ) i przestaje czy nie ,czy na wyłączonej lampie jest ok.?

0
  • #3 05 Lis 2009 07:56
    gosiaceg
    Poziom 9  

Na każdym z trybów pracy lampy tak się dzieje i mruga symbol lampy po dłuższej chwili przestaje mrugać ale zdjęcia nie zrobi. Przy wyłączonej lampie jest ok.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Lis 2009 09:48
    magister2
    Poziom 15  

ten model i podobne mają pewną wadę urywają się czasami kondensatory bo są zawieszone na folii to jedna z możliwych przyczyn uszkodzenia druga to padło zasilanie (ładowanie) najprościej wymienić cały moduł lampy błyskowej można kupić za ok. 30zł

0
  • #5 06 Lis 2009 06:40
    gosiaceg
    Poziom 9  

A czy jest taka wymiana łatwa? Tzn. czy oddać fachowcowi czy spróbować samemu to wymienić? :)

0
  • Pomocny post
    #6 06 Lis 2009 09:36
    magister2
    Poziom 15  

zasadniczo jest tylko jeden problem trzeba odlutować taśmę od modułu lampy są tam 4-5 styków dlaczego jest to problematyczne bo można przez przypadek zrobić zwarcie ale w tym przypadku kondensator na pewno nie jest naładowany ,trzeba też odlutować styki bat. bo inaczej płyta nie wyjdzie

0
  • #7 09 Lis 2009 13:51
    gosiaceg
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc ... chyba oddam go lepiej do naprawy fachowcowi. :)

0
  • #8 11 Lis 2009 20:36
    boruta_kiler
    Poziom 2  

Witam serdecznie

Mam aparat samsung S630(po wpisach widzę że bardzo podobny do tego D60).
    Kiedyś podkusiło mnie żeby go rozkręcić z powodu szybkiego rozładowywania się akumulatorów. Najpierw mnie trzepnęło dość ostro z tej płytki co jest do niej przykręcona blaszka ale chodzi głównie o to że później nastąpiło jakieś zwarcie i trzasnęło dość ostro. Od tej pory nie działa lampa, symbol ładowania się włącza, chwilę pomiga i niby jest ok zdjęcie się robi ale lampa nie błyska. Jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuję za odpowiedź.

0
  • #9 12 Lis 2009 20:20
    magister2
    Poziom 15  

uszkodzony element na płytce od lampy błyskowej w zasadzie do wymiany cały moduł z lampą nie są drogie można kupić za 30zł

0
  • #10 13 Lis 2009 12:43
    boruta_kiler
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Czy ta płytka z lampą będzie pasować z modelu D73 lub D75? Te aparaty wyglądają bardzo podobnie.

0
  • #11 13 Lis 2009 18:18
    magister2
    Poziom 15  

nie wiem trzeba porównać niektóre mają taśmę z 4 stykami inne z 5 można poszukać od 600 w zasadzie od wszystkich które mają podobną obudowę reszta była robiona podobnie nie ma co się sugerować modelem tylko wyglądem
    samsung D60 uszkodzona lampa?
    zamieszczam foto s 600 ma on 4 styki w d75 jest prawdopodobnie 5 najczęściej pada element zaznaczony na czerwono

0
  • #12 16 Gru 2009 07:35
    boruta_kiler
    Poziom 2  

Czy jest możliwa wymiana samego tego elementu zaznaczonegona czerwono? wiadomo że łatwiej kupić cały ten moduł lampy ale ciężko dostać coś co na pewno jest sprawne. na allegro pełno cwaniaków. chciałbym kupić układ scalony pełniący takie same funkcje jak ten.

0
  • #13 21 Gru 2009 23:44
    magister2
    Poziom 15  

mam kilka typów lamp do samsunga

0