Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalna ładowarka do tel. komórkowych zatwierdzona

mat_ed 28 Paź 2009 11:54 2880 5
  • Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna zatwierdziła projekt uniwersalnej ładowarki do telefonów komórkowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ładowarka powinna pojawić się w przyszłym roku.

GSM Association szacuje, że dzięki wprowadzeniu uniwersalnej ładowarki, emisja dwutlenku węgla do atmosfery zmniejszy się o 13,6-21,8 mln ton rocznie.

Czytaj całośćp.

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    mat_ed
    Poziom 43  
    Już mnie tutaj nie ma.
    mat_ed napisał 10075 postów o ocenie 164, pomógł 923 razy. Mieszka w mieście Leszno. Jest z nami od 2005 roku.
    skaktus
    Poziom 37  
    Popieram. Jedna ładowarka i już. W domu mam 4 modele komórek i każda ma inną ładowarkę.

A na wyjazdach zabieranie z sobą metrów kabli jest już nudne...
    Adrian_GTC
    Poziom 12  
    Cytat:
    GSM Association szacuje, że dzięki wprowadzeniu uniwersalnej ładowarki, emisja dwutlenku węgla do atmosfery zmniejszy się o 13,6-21,8 mln ton rocznie.

A skąd wysnuli takie wnioski? Tak może być tylko, jeśli do nowego telefonu nie zostanie dołączona ładowarka. Jeśli natomiast system sprzedaży pozostanie taki, jaki był (telefon + ładowarka w zestawie) to zmniejszenia emisji nie będzie. Nawet, gdyby producent założył, że posiadamy już ujednoliconą ładowarkę to w razie awarii i tak musimy nabyć drugą, czyli musi zostać wyprodukowana odpowiednio większa liczba ładowarek, która zastąpi uszkodzone... I tak się kółko zamyka.
    Erni90
    Poziom 20  
    Ja już od dawna widziałem takie ładowarki gdzie na końcu kabla były końcówki do różnych modeli telefonów. A co to ma do emisji CO2 to nie wiem? Przecież czy będziemy różne ładowarki do telefonów czy jedną ładowarkę to tak i tak ładować będzie trzeba jak wcześniej, Jedyna zaleta takiej rzeczy to chyba tylko tyle że zajmuje mniej miejsca na półce.
    silvvester
    Poziom 24  
    Wydawało by się że to oczywiste ale jak widać ....... :)

Jak będzie jedna solidnie wykonana ładowarka to wiadomo że będzie pobierać prąd tylko w czasie ładowania telefonu , jeśli telefon będzie odłączony a ładowarka w sieci , wtedy pobór prądu będzie znikomy i pomijalny .
    Chodzi o wyeliminowane z rynku ładowarek ze spieprz.. elektroniką gdzie chiński producent zaoszczędził na jednym transoptorze uprościł konstrukcję jak się da .
    Taka uproszczona ładowarka pobiera w czasie ładowania powiedzmy 7W , a przy odłączonym telefonie 5W .
    Solidna ładowarka firmowa w czasie ładowania telefonu pobiera np. 7W , a przy odłączonym telefonie 0,07W oczywiście w impulsie więcej .
    Wystarczy popatrzeć na schemat kilku ładowarek z / bez transoptora i wszystko stanie się jasne :)
    Zdaje się Chińczycy mają już swój standard tylko reszcie świata wciskają chłam , no ale jest popyt jest podaż , trzeba uświadamiać innych .
    Ludzie kupują ładowarki po 10zł i wydaje im się że zaoszczędzili , tymczasem zapominając odłączyć ładowarkę po naładowaniu akumulatora płacą za prąd .
    mklos1
    Poziom 25  
    silvvester napisał:

Chodzi o wyeliminowane z rynku ładowarek ze spieprz.. elektroniką gdzie chiński producent zaoszczędził na jednym transoptorze uprościł konstrukcję jak się da .
    Taka uproszczona ładowarka pobiera w czasie ładowania powiedzmy 7W , a przy odłączonym telefonie 5W .

Z dokładnością do tego, że trzeba zmusić producentów telefonów do stosowania takiej ładowarki... Jeżeli nie będzie to dobrze przemyślane, to będzie tak jak ze standardem DICOM w medycynie...

Poza tym uniwersalna ładowarka pachnie mi tu monopolem narzucanym przez państwo... Możesz kupić każdy model samochodu pod warunkiem, że będzie to nasz samochód.