Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż anteny CB w aucie tak aby nie była widoczna.

Thomas1976 28 Oct 2009 16:47 6538 7
    Thomas1976
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Dla niektórych moje pytanie może być śmieszne i zabawne.
    W firmie której pracuje wyszło nie dawno rozporządzenie że nie można uzywać w autach służbowych radia CB.
    Zastanawiałem się nad opcją aby trzymać antenę w bagażniku, ale pewno zasięg jej będzie słaby.
    Czy ktoś z Was ma pomysł jak rozwiązać ten problem?

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    green33

Level 31  
    w bagażniku odpada... antena klejona na szybę i mów, że to do Internetu... antena zawsze będzie widoczna ... musi, żeby działała...

Marcin
  • Helpful post
    M. S.
    Level 34  
    Możesz próbować dobrać krótką antenkę podobną do anteny radiowej i dokonać podmiany, ale w komplecie - nie tylko sam bat. Antenę radiową zaś w formie drutu zamontować za przednią szybą lub podłaczyć radio do "anteny" stanowiacej ogrzewanie tylnej szyby. Niestety to rozwiązanie zapewni słabsze działanie i CB radia i radia UKF. Zdecydowanie odradzam montować antenę pod podwoziem :D

P.S. Znalazłem taką protezę - Antena CB Sirio Triflex - skuteczność i jakość mi nie znana. Podobno rozwiązuje 3 problemy na raz.
  • Helpful post
    tpl
    Level 19  
    President produkuje antenę o nazwie Indiana. Brak widocznej cewki i elementów dostrojczych powoduje że nikt z niewtajemniczonych nie skojarzy, że to antena CB.
    Thomas1976
    Level 10  
    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Thomas1976 wrote:
    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki.

Zgodnie z regulaminem pkt. 10.2 , temat Zamykamy.

Pozdrawiam.