Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126

mr_hyde_74 23 Cze 2004 21:10 6046 15
  • #1 23 Cze 2004 21:10
    mr_hyde_74
    Poziom 9  

Usterka: po przejechaniu ok.15 km gaśnie i nie można odpalić, dopiero można po ostygnięciu silnika - co może być, moze ktos wie?
    Zaznaczam że olej sie gotuje, ale naciąg paska, kanały wentylacyjne pod miską , termostat jest ok. Strasznie śmierdzi olejem.

0 15
  • #2 24 Cze 2004 00:49
    sigi
    Spec od samochodów

Usterą może być cewka WN , bądź za mała przerwa na stykach w aparacie zapłonowym.

0
  • #3 24 Cze 2004 01:08
    gabikam
    Poziom 12  

Napisz który to rocznik - czy masz rozdzielacz zapłonu czy elektroniczny zapłon, nie pamiętam jak to w maluchach było..., ale także stawiam na cewkę.Poza tym : po czym poznajesz , że olej się gotuje? Jeśli po dymie spod korka, to zapomnij, - te typy tak mają, to normalne, a tak poważnie to podmień cewke.

0
  • #4 24 Cze 2004 17:26
    bobbik
    Poziom 17  

jezeli to nie jest 126el to na 1000% masz za małą przerwę na platynkach
    (przerywaczu zapłonu)

0
  • #5 24 Cze 2004 19:29
    mr_hyde_74
    Poziom 9  

Sprawdzałem luzy na zaworach i odstep styków na przerywaczu i jest wszystko jak w instrukcji, problem jest powazny- bo na wolnych obrotach to on moze chodzić wiecznie, ale dopiero po ruszeniu zaczyna dmuchac dym do środka. Dzięki za odpowiedzi sprawdze cewkę.
    Podwójny post.[h]

0
  • #6 24 Cze 2004 20:35
    Jacko9
    Poziom 15  

Nie Masz chłodzenia.Pasek napędza alternator lub
    prądnice.I wentylator. Masz uszkodzony uchwyt
    wentylatora.

0
  • #7 24 Cze 2004 21:20
    WoŹnY
    Poziom 28  

Również stawaim na uszkodzony wentylator, może nawet urwane łopatki (dość częsta usterka) Silnik nie ma chłodzeni i musi się przegrzać. Może to prowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Otwórz termostat daj gazu i zobacz czy wogóle coś dmucha powietrzem, powinno huragan dać :)

0
  • #8 27 Cze 2004 03:19
    pavel 55
    Poziom 13  

Stawiam rowniez na wentylator. Odkrec termostat zeby klapka sie calkiem otwozyla. Jesli czuc spalinami lub olejem wewnatrz podczas jazdy sprawdz rure laczaca wloty powietrza z boku z wentylatorem.

0
  • #9 27 Cze 2004 12:09
    saqul
    Poziom 12  

Jeśli to chłodzenie to polecam przeróbkę:
    1. Wywal całą półkę nad silnikiem – tą, która zbiera powietrze;
    2. Zaślep jeden wlot powietrza znajdujący się po prawej stronie - patrząc na silnik.
    3. Wlot lewy – ja zrobiłem z metalowej miski mojego psa , wywal dno miski, obetnij kawałek rury z półki (z tej, którą wcześniej wyciąłeś) i przyspawaj do dna, całość przyspawaj do lewego wlotu powietrza w kabinie silnika, tak aby nie było prześwitów.
    4. Załóż rurę od wirnika do miski.
    5. Ciesz się fantastycznym chłodzeniem.

Ja tak zrobiłem i nie mam problemów z chłodzeniem przejechałem już 10tys, kiedyś miałem problem, bo świeciła mi się kontrolka od oleju, gdy przejechałem kilkanaście kilometrów, problem zniknął i nie ma go do dziś. Po tej przeróbce:
    1. jest więcej miejsca w kabinie silnika, co ułatwia naprawy;
    2. zwiększa się ciśnienie powietrza dolatujące do gaźnika
    3. poprawione chłodzenie
    4. możesz zrobić (w miejscu półki) wyciszenie

Ja podejrzewam ze możesz mieć problem z głowicą lub uszczelką pod głowicą.

Pozdrawiam

0
  • #10 27 Cze 2004 12:45
    WoŹnY
    Poziom 28  

:arrow: Saqul

słuchaj może masz jakieś zdjęcia tej przeróbki :?:
    wykonałbym ją z chęcią, po to aby miejsce po półce wykorzystać na wygłuszenie, bo z chłodzeniem to nie mam problemu

0
  • #11 27 Cze 2004 13:29
    saqul
    Poziom 12  

Moge zrobić zdiecia ale bedą tragicznej jakości, nie wiem jak tu jest z punktami więc wyślę ci na email

0
  • #12 27 Cze 2004 14:34
    Usunięty
  • #14 27 Cze 2004 16:44
    saqul
    Poziom 12  

Nie śmiejcie się z wyciszenia - zrobiłem kiedyś na szybko i tak zostalo, ale pracuje nad tym :)

0
  • #15 27 Cze 2004 17:24
    WoŹnY
    Poziom 28  

Ciekaw jestem czy wygłuszenie dużo daje :?: bo jak widzę nie ma tam zbyt grubej warstwy. Ja myslałem o tym i doszedłem do podobnych wniosków, jednakże wymyśliłem aby nie wycinać półki tylko raczej przegrodzić tak aby powietrze czerpał z lewego wlotu, natomiast reszte przestrzeni wypchać wygłuszeniem. Tylko obawiam się że na wiele to się nie zda, bo drgania i tak się przeniosą i jak nie bezpośrednio, to pośrednio i tak będą słyszalne, może jedynie nieco słabiej

0
  • #16 27 Cze 2004 18:17
    saqul
    Poziom 12  

Nic ci to nie da, no moze tylko popsujesz sobie chlodzenie, zrób tak jak ja :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo