Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektrokoagulacja włosów - prąd

zydek89 28 Paź 2009 18:28 3059 1
  • #1 28 Paź 2009 18:28
    zydek89
    Poziom 12  

Witam,

Cytat:
    Elektroliza i elektrokoagulacja
    Polegają na umieszczeniu w mieszku włosowym cienkich igieł spełniających rolę elektrod. Przepływający prąd pomiędzy elektrodą i skórą uszkadza naczynia brodawki, powodując powstanie mikroblizny w okolicy opuszki mieszka włosowego. W ten sposób uszkodzone włosy są łatwo usuwane pęsetą. Zabiegi są w niewielkim stopniu bolesne. W metodzie elektrolizy wykorzystuje się prąd stały o niskim napięciu i natężeniu, który przepływając przez tkankę wywołuje reakcję chemiczną, w wyniku której dochodzi do wytworzenia wodorotlenków i uszkodzenia opuszki mieszka włosowego. Zabieg ten jest jednak bardzo czasochłonny, gdyż do usunięcia jednego włosa potrzeba ok. 1 minuty.

Wie ktoś może o jakich wartościach mówimy "prąd o niskim napięciu i natężeniu"? zamierzam "poćwiczyć" na kilku moich włoskach może pozbędę się ich trwale. Może ktoś z was był na takim zabiegu w salonie kosmetycznym ? albo miał okazje serwisować taki sprzęt. z tego co słysząłem to usunięcie 100 włosków tą metodą kosztuje 50 zł.
    z chęcią zrobił bym takie DIY dla siebie.
    pozdrawiam

0 1
  • Semicon
  • #2 28 Paź 2009 21:10
    Skittles
    Poziom 10  

Nie znam szczegółów elektrolizy ale mogę dorzucić parę slow na temat laserów w dermatologii.

Obecnie coraz częściej używa się do usuwania włosów właśnie urządzenia laserowe. Z mojego doświadczenia głownie Nd:Yag i systemy IPL. Rzadziej spotyka się lasery diodowe, rubinowe i aleksandrytowe.
    Generalnie systemy te różnią się długością emitowanej fali, gęstością energii, czasem trwania impulsu czy np wielkością plamki.
    Zasada działania jest prosta: emitowane promieniowanie przez urządzenie pochłaniane jest przez melaninę /mieszki włosowe co powoduje właśnie ich uszkodzenie i tym samym zanik włosów.

Trwale efekty uzyskuje się zazwyczaj po kilku zabiegach. Zdecydowanie urządzenia laserowe w działaniu maja więcej zalet niż elektroliza : przede wszystkim zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, krótszy niż w przypadku elektrolizy a i skuteczność wyższą. :D

0