w takiej sytuacji ta druga byłaby OK.Przede wszystkim nie trzeba czyścić spawu z otuliny elektrody elektrycznej.Dowiedz się jeszcze jak długo ta spawarka może pracować bez przerwy.Żeby nie było sytuacji że po pospawaniu paru elementów w upalny dzień zacznie się przegrzewać i co chwile trzeba będzie ją wyłączać żeby przestygła.
Dodano po 23 [minuty]:
Nie kupuj tanich spawarek(nieznanych producentów).Mogą być zawodne,szybko się nagrzewać,mogą pobierać sporo więcej energii przy tym samym prądzie spawania jak spawarka droższa i markowa.
Jeśli kupujesz spawarkę transformatorową zalecam spawarki z uzwojeniem miedzianym a nie jak w niektórych z uzwojeniem aluminiowym.
Spawarką transformatorową pospawasz grubsze materiały,ale miejsce spawu jest bardziej nagrzane(przez co może korodować).
Spawarką typu MIG (np w osłonie CO2,czy argonu)pospawasz cieńsze materiały,mniej nagrzejesz miejsce spawania,nie musisz czyścić spawu z otuliny.Ale musisz czasem kupić drut w szpuli i butle gazu.Sprawdź co Ci się bardziej opłaca.
Bardzo ważnym parametrem jest prąd spawania określający grubość spawanych materiałów.Określ jakie najgrubsze materiały będziesz spawał i dobierz urządzenie z odpowiednim prądem.
Sprawdź jak długo urządzenie może ciągle pracować.Może się okazać że bezpiecznik termiczny spawarki zadziała po 30 minutach spawania i będziesz musiał robić kłopotliwe przerwy na ostudzenie urządzenia.Częste przegrzewanie może spowodować uszkodzenie urządzenia.Sprawdź w gwarancji czy spawarka jest przeznaczona do użytku intensywnego czy nie.Jeśli będziesz dużo spawał urządzeniem dla hobbystów producent może nie uznać gwarancji.
To chyba na tyle.powodzenia
1