Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka spawarka do spawania delikatnych konstrukcji jak:

28 Paź 2009 19:14 16407 10
 • Poziom 9  
  ramy na blat stołu, przęsła do płotu, spawanie poprzeczek do słupków ogrodzenia, czy do amatorskiej metaloplastyki (w 80% używałbym ją do spawania małych elementów i cienkich od 3 mm do 30mm)???Która będzie najlepsza spawarka:
  http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=790971824
  czy
  http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=797474795
  proszę o uwagi, wskazówki czym się sugerować w zakupie spawarki.Dziękuje za pomoc.Pozdrawiam
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 20  
  Kolego
  Przede wszystkim napisz czy urządzenie ma byc mobilne i w jakim stopniu.Osobiście odradzam ci pierwszą pozycję.Szkoda pieniędzy.Druga pozycja ok pod warunkiem że będziesz korzystał w warsztacie.Przewożenie urządzenia i butli może być nieco kłopotliwe.Jeśli działasz w terenie polecam jakąś spawarkę inwertorową.Mała,lekka i na długich przedłużaczach też chce spawać.Osobiście używam spawarki DEDRA z Castoramy do montażu automatyki bram i drobnych prac ślusarskich i sprawdza się super.Kosztowała 560 zł co na inwerter jest raczej małym wydatkiem.Pozdrawiam glecki
 • Poziom 9  
  Spawarka miałaby by być używana w domu - warsztacie (w jednym miejscu) w produkcji codziennej np. przęseł metalowych - do których przykręcałoby się sztachety.Jak również do innych prac spawanie ceowników, płaskowników i metaloplastyki.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 20  
  w takiej sytuacji ta druga byłaby OK.Przede wszystkim nie trzeba czyścić spawu z otuliny elektrody elektrycznej.Dowiedz się jeszcze jak długo ta spawarka może pracować bez przerwy.Żeby nie było sytuacji że po pospawaniu paru elementów w upalny dzień zacznie się przegrzewać i co chwile trzeba będzie ją wyłączać żeby przestygła.

  Dodano po 23 [minuty]:

  Nie kupuj tanich spawarek(nieznanych producentów).Mogą być zawodne,szybko się nagrzewać,mogą pobierać sporo więcej energii przy tym samym prądzie spawania jak spawarka droższa i markowa.
  Jeśli kupujesz spawarkę transformatorową zalecam spawarki z uzwojeniem miedzianym a nie jak w niektórych z uzwojeniem aluminiowym.
  Spawarką transformatorową pospawasz grubsze materiały,ale miejsce spawu jest bardziej nagrzane(przez co może korodować).
  Spawarką typu MIG (np w osłonie CO2,czy argonu)pospawasz cieńsze materiały,mniej nagrzejesz miejsce spawania,nie musisz czyścić spawu z otuliny.Ale musisz czasem kupić drut w szpuli i butle gazu.Sprawdź co Ci się bardziej opłaca.
  Bardzo ważnym parametrem jest prąd spawania określający grubość spawanych materiałów.Określ jakie najgrubsze materiały będziesz spawał i dobierz urządzenie z odpowiednim prądem.
  Sprawdź jak długo urządzenie może ciągle pracować.Może się okazać że bezpiecznik termiczny spawarki zadziała po 30 minutach spawania i będziesz musiał robić kłopotliwe przerwy na ostudzenie urządzenia.Częste przegrzewanie może spowodować uszkodzenie urządzenia.Sprawdź w gwarancji czy spawarka jest przeznaczona do użytku intensywnego czy nie.Jeśli będziesz dużo spawał urządzeniem dla hobbystów producent może nie uznać gwarancji.
  To chyba na tyle.powodzenia
 • Poziom 9  
  dzięki wielkie GLECKI
 • Poziom 13  
  Wszystko zależy od potrzeb.
  Osobiście (niestety - moja praktyka to wykazała) elementy ogrodzenia spawałbym jednak metodą MMA, migomaty bardziej przydatne są w warsztacie blacharskim i samochodach, a także do łączenia cieńszych elementów metalowych.
  Myślę, że dobry inwerterek jest niezastąpiony.

  f.
 • Poziom 17  
  Witam! Ponieważ czasami pracuję przy montażu przęseł ogrodzeń,balustrad itp.uważam że ani ta spawarka,ani MIG MAG o tych parametrach nie nadają się do tych prac.Jeśli chodzi o spawarkę to powinna mieć przy 100% obciążenia minimum 120-130A .Tak samo MIG MAG.Przy grubości blachy np.3mm średnica drutu to 1,2mm a natężenie prądu 100-130A.Dla podjęcia właściwej decyzji załączam tabele prądów dla różnych grubości blach dla spawania metodą MAG.
 • Poziom 15  
  Witam
  Jeśli tylko na warsztacie to ta druga ESAB to konkretna firma która sprzęt robi od wielu lat. Ta druga to szrot robiony chińskimi łapkami szkoda pieniędzy. Co do MIGA to jak zajdzie potrzeba wzięcia w teren zawsze można założyć drut z rdzeniem proszkowym i problem wożenia butli masz z głowy. No i to co pisze kolega fadil to przesada metodą MIG MAG spawa się nawet bardzo grube konstrukcje np. wagony w Świdnicy spawane są właśnie tym sprzętem a wagon to nie cienka blaszka. Jestem spawaczem więc wiem co mówie. Pozdrawiam
 • Poziom 1  
  Witam!
  Bardzo proszę Pana Jerzego, żeby podał tytuł i autora książki, z której zostały zeskanowane tablice.
  Z góry dziękuję, pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Witam na forum. Podaję autora i tytuł książki. Leon Mistur - Spawanie łukowe w osłonach gazowych według wytycznych krajowych i międzynarodowych. Jest to podręcznik dla spawalników. Wydawnictwo i Handel Książkami;KaBe" s.c. Krosno2005r. Bardzo dobra książka.Opisane wszystkie rodzaje spawania,cięcia ,prostowania po spawaniu itp.

  Jaka spawarka do spawania delikatnych konstrukcji jak: