Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja Mitsubishi HS-E12

23 Cze 2004 21:41 1311 3
  • Poziom 19  
    Ogólnie magnetowid wygląda na sprawny, jedynie wyświetlany obraz ma wiele do rzyczenia. Obraz wygląda tak jak podczas odtwarzania taśmy pogniecionej. Nie posiada zaszumionych pasów. Wygląda jakby był podzielony na kilka obszarów w których występuje więcej lub mniej kolorów i różny kontrast czasami następuje zniekształcenie. Czasami taki efekt występuje jeśli taśma jest na całej długości zagięta. Na całym obrazie występują cienkie czarne, poziome linie. Obejrzałem dokładnie głowice wizyjne, wyczyściłem i bez efektu. Regulacja toru przesuwu taśmy też nie przyniosła efektu, jedynie obraz się pogarszał. Cały mechanizm wygląda na nietknięty i czysty oraz nowy. Jedynie na płytce ekranowanej tuż przy głowicy widać, że ktoś próbował regulować potencjometrami, ponieważ są nagięte. Z tego co wiem to aby wyregulować magnetowid trzeba mieć oscyloskop. Posiadam oscyloskop jednokanałowy lecz nie wiem od czego zacząć. Nie posiadam schematu tego magnetowidu, proszę o pomoc.

pozdrawiam Radek
  • Poziom 14  
    skoro jest oscyloskop to łatwo sprawdzić tętnienia z zasilacza.
  • Poziom 19  
    Sprawdziłem tętnienia w zasilaczu i stwierdziłem, że największe są na C906. Przy obciążeniu tzn. po włączeniu PLAY tętnienia dochodzą do 1.2 V, a po wymianie eleki 4700uF nic nie poprawiło się w obrazie. Na pozostałych wyjściach tętnienia są o wiele niższe. Wygląd nie budzi zastrzeżeń zwłaszcza, że magnetowid wygląda na mało używany.
  • Poziom 19  
    Jak wcześnie nadmieniłem chciałbym wyregulować widelec dokładniej. Bez schematu ani rusz, a muszę znaleźć punkt pomiarowy FM-LEVEL (F.F,PB) oraz wyjście przełączania głowic. Może ktoś ma kawałek schematu?