Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wiazka lasera, ktora po przerwaniu, wysyła sygnał do aparatu

TMB 08 Lis 2009 18:31 4257 44
    TMB
    Poziom 9  
    witam
    myslałem nad poziomicami laserowymi...zeby 1 laser(pionowy) odejmowa kilka odbiorników....i taki laser ma 650nm, wiec koledzy prosze o pomoc i powiedzcie jaki ma byc odbiornik?

Podajcie nazwe, link....pilne!

pozdrawiam
    i z gory dziekuje!
  • OptexOptex
    gradek83
    Poziom 39  
    Oj sporo możliwości jest ale do puki nie będziesz miał jakiegoś urządzenia z mikroprocesorem to tak łatwo nie będzie. Mając takie urządzenie jak wcześniej linka ci dałem to praktycznie pod nie możesz podpiąć inne urządzenie które może ci pomóc w tym fotografowaniu ptaków.
    Np:
    Dalmierz ultradźwiękowy (czujnik ultradźwiękowy), Czujnik ruchu, wiązka lasera i np odpowiednio przerobiona myszka optyczna.
    TMB
    Poziom 9  
    dzis przyszedł nadajnik i odbiornik ir!!! w weekend kolega zobaczy co i jak...a ja kzrobic wiazke nie ir, ale laserowa?
    gradek83
    Poziom 39  
    jak to wygląda? ten nadajnik i odbiornik?
    ...a co do wiązki to kupić w kiosku albo na allegro wskaźnik laserowy lub celownik:) i masz wiązkę lasera
  • OptexOptex
    TMB
    Poziom 9  
    plus odbiornik - tylko jaki?!
    gradek83
    Poziom 39  
    No najlepiej jakiś fototranzystor ale ogólnie tu masz parę przykładów łanie opisanych... ale prawdę mówią najlepiej zleć to komuś żeby ci to zrobił może ktoś się podejmie tego i za drobną opłatą zrobi ci taki wyzwalacz :)
    W tym wątku napisz nowy temat i daj linka do tego tematu i poproś kogoś o pomoc zleć wykonanie :)
    pukury
    Poziom 35  
    Witam.
    Trzeba by kupić takiego pilota - rozbebeszyć i podpiąć się pod przycisk .
    Inna sprawa to " ściana " laserowa .
    Jeżeli chodzi i ptaki to chyba wystarczyły by lasery co 10cm .
    Chyba że muchy i inne takie również :D
    Tak to 10 szt. laserów zapewni Ci 1metr .
    Pozdrawiam .
    TMB
    Poziom 9  
    nie mam na mysli bielikow czy myszołowów, lecz mniejsze ptaki, wiec musi byc co 4cm!!!

Kolego ile takie cudo by kosztowało?
  • Pomocny post
    MarekzRz
    Poziom 17  
    Witam
    Myślę że nie w ilości laserów jest problem. Powinieneś raczej zastosować jeden laser i specjalną taśmę odbijającą promień lasera naklejoną po obu stronach bariery przez którą ma coś przelecieć. Takie rozwiązanie stosuje się w maszynach (prasy, gilotyny, itp.)
    TMB
    Poziom 9  
    tylko najpierw musze wiedziec jak!!!! dla mnie elektronika to czarna magia...!!
    atom1477
    Poziom 43  
    To nie musi być taśma. To mogą być zwykłe dwa cienkie lustra.
    TMB
    Poziom 9  
    dla mnie to obojetne. wystarczy,zeby bylo tanie, skuteczne i proste w zastosowaniu w terenie
    gradek83
    Poziom 39  
    Kup sobie czujnik cofania (parkowania) rozstawiasz takie czujniki w terenie jak ptak wleci w jego wiązkę fali ultradźwiękowych zostanie ona wysłana do odbiornika i jakoś ten sygnał musisz podpiąć do pilota IR który wyzwoli migawkę.
    MarekzRz
    Poziom 17  
    "Nowy dzień nowe możliwości nowe spojrzenie na stare problemy"
    Czujnik cofania to niezły pomysł ale trzeba ich kilka no i spiąć ich sygnały razem - to już komplikuje sprawę. Bariera optyczna to raczej też nie jest dobre rozwiązanie bo jak ptaszek przeleci z przeciwnej strony niż założysz to najwyżej na zdjęcie załapie się jego ogon. Myślę że dobrym i tanim rozwiązaniem byłby czujnik ruchu od zwykłej lampy ogrodowej (itp). Czujnik taki obejmuje zasięgiem spory obszar (kilka m2) i niezależnie z której strony coś przyleci to zadziała. Trzeba tylko trochę w nim pozmieniać - zmniejszyć do minimum czas reakcji na ruch, wyrzucić czujnik oświetlenia a na wyjście przekaźnika podpiąć pilota. W takiej konfiguracji będzie wyzwalał aparat co chwileczkę jak tylko coś się będzie ruszać w obszarze działania. Ale z dużej ilości zdjęć łatwiej wybrać to najlepsze
    Majster
    Poziom 13  
    Krzyżowe bariery na podczerwień o podobnych cechach stosowane w windach. Budowa modułowa umożliwia złożenie dowolnych wymiarów. Niestety nie analizowałem jak są czasy działania tych barier. W windzie mogą być wystarczające a do sterownia aparatu nie wiem?