Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung MAX-N50 problem z laserem

23 Cze 2004 22:11 3212 6
  • Poziom 20  
    miniwieża samsung max-n50 jest w niej laser SOH AD3. Uszkodzenie polega na tym, że nieczyta wszystkich płyt. Laser kupiłem nowy wymieniałem go kilka razy bo myślałem, że nowe lasery są uszkodzone aż mi wpadła do łapy podobna wieża z dorym takim laserem więc przełożyłem ten laser do samsunga i uszkodzenie dalej takie same. Podstawiłem tasiemke i nic. Wydaje mi się, że to może być elektronika ale w elektronice niema ani jednego potencjometra. W elektonice z CD znajdują się scalaki: smd-9286 ; 9223 ; 9258 . C zymiał ktoś taki problem?
  • Poziom 23  
    Witam. Podmień silnik napędu płyty. Sprawdz wysokość talerzyka płyty. Elektronika powinna być sprawna.
  • Poziom 12  
    Podstaw cała mechanikę napedu, najlepiej także wszystkie złaczki i kabelki. Jeśli laser jest sprawny przelutuj układ serwo i driver (scalaki z wyprowadzeniami wychodzącymi do lasera). Sprawdź połaczenie płytki frontowej wieży z resztą układu. Jeśli nie to można przystapić do wymiany serwa.

Wyglada na trudną do naprawy usterkę

Pozdro
  • Poziom 20  
    wina była w wysokości talerzyka DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ
  • Poziom 1  
    Tez mam taka wieże i ciągle mam NO CD. Wcześniej się tak robiło na płytach nagrywanych na kompie, teraz żadna płyta nie działa. Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to znaczy ze problem jest w wysokości talerzyka płyty?? Jak to naprawić?? Z góry dzięki.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam identyczny problem i też ten model wieży (Samsung MAX-N50). Kiedyś były problemy z odczytem płyt przegrywanych, ale delikatne przeczyszczenie soczewki lasera specjalnym preparatem rozwiązywało problem. Natomiast obecnie nie wystarcza już przeczyszczenie lasera, a wieża przestała czytać NAWET płyty oryginalne (wciąż NO DISC)!
    Stąd moje pytanie - w jaki sposób dokładnie reguluje się wysokość talerzyka? Słyszałem też o sposobie regulacji potencjometrem, lecz to jest niepewne.
    Proszę o odpowiedź. :D
    PS: Nie chcę zakładać nowego wątku, ale może ktoś mi coś zasugeruje:
    W wieży siada mi także elektryka. Mianowicie kiedy włączając wieżę wciskam "Power", wieża od razu, bądź tez po kilku sekundach od rozpoczęcia uruchamiania się, całkowicie odcina się od prądu (czerwona diodka "Stand-by" wygaszona). Dopiero uderzenie w obudowę przywraca dopływ prądu, a kiedy nawet uderzenie nie pomaga, to odłączenie wtyki z gniazdka i ponowne jej podłączenie załatwia sprawę (ale tylko na to jedno włączenie).
  • Poziom 34  
    Po pierwsze; nie regulacja wysokości talerzyka, czy lasera potencjometrem, a raczej czyszczenie luster kolimatora (pod wierzchnią soczewką), lub wymiana głowicy laserowej.

Po drugie; problem z zasilaniem, to najprawdopodobniej zimne luty w obwodach zasilacza głównego (uderzanie w obudowę).