Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gracja PDG 585 - zwarcie na blokadzie

przemas32-77 28 Paź 2009 20:26 4218 11
  • #1 28 Paź 2009 20:26
    przemas32-77
    Poziom 11  

Witam wszystkich serdecznie, mam problem z poczciwą gracją PDG 585. Praktycznie wszystko robię w niej sam (regeneracja pompy, regeneracja programatora i.t.p.) jednak przypadek z dzisiejszego dnia dosłownie mnie zastrzelił. Zwarcie robi elektryczna blokada drzwiczek, rozebrałem ją (pomimo tego że nie jest rozbieralna) wyczyściłem styki, podłączyłem ponownie i BUM ! Czy może być to wina programatora ? Podłączenie tej blokady wykonałem zgodnie ze schematem, widzę jednak że na tej blokadzie dochodzi do pełnego zwarcia, podejrzewam programator, jednak co może być przyczyną zwarcia lub sklejenia się styków w programatorze ? Zwarcie występuje natychmiast po załączeniu pralki włącznikiem, nawet w położeniu zerowym programatora i regulatora temperatury; i właśnie to mnie dziwi...
    Jeżeli ktoś zna przyczynę takiego stanu , to błagam o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki co z tym robić.

1 11
  • #3 28 Paź 2009 21:05
    przemas32-77
    Poziom 11  

niestety po wymianie blokady problem występuje nadal

0
  • #4 28 Paź 2009 21:29
    asdasd11
    Poziom 22  

A wyłącznik dwubiegunowy prawidłowo podłączony?

0
  • #5 28 Paź 2009 21:33
    przemas32-77
    Poziom 11  

No w końcu jestem elektrykiem z ponad 10-cio letnim stażem i pierwszą rzeczą na jaką zwracam szczególną uwagę to prawidłowość podłączenia

0
  • #6 28 Paź 2009 21:37
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.

Chyba uszkodzony zał/wył sieci 230V - główny pralki.

0
  • #7 28 Paź 2009 21:38
    sumrako
    Poziom 16  

A koncensator przeciwzakłoceniowy? Omiń go i soróbuj czy znów korki wywali.

0
  • #8 28 Paź 2009 21:42
    przemas32-77
    Poziom 11  

wyłacznik pralki jest dobry jednak każde kolejne zwarcie pogarsza jego sprawność i zmniejsza żywotnośc.
    Obejście kondensatora też już przerabiałem, nawet jego wymianę i nic to nie daje... łupie jak jasna cholera...

0
  • #9 28 Paź 2009 21:50
    rychomuch
    Poziom 29  

No to pozostała metoda prób i błędów.
    Odłącz wszystkie odbiorniki tej pralki - silnik, pompę, grzałkę itd...

0
  • #10 28 Paź 2009 22:11
    przemas32-77
    Poziom 11  

no widzę że z tą "GRACJĄ" to nie tylko ja mam problem...
    Qrde, a może to wina mojej żony...
    Jak tylko kupię coś nowego do domu to dosłownie po upływie okresu gwarancji wszystko się psuje... częściej zajmuję się naprawą niż kożystaniem

Dodano po 3 [minuty]:

a może by tak zajżeć wgłab programatora... jedne styki przekazują "L" a inne "N" , niektóre zmiennie...
    może naprawdę coś się gdzieś skleiło...

Dodano po 15 [minuty]:

Dziękuję wszystkim za szczere chęci. Jeżeli czegoś dokonam, to nie omieszkam podzielić się wiedzą i osiągnięcimi.

0
  • #11 28 Paź 2009 22:16
    sumrako
    Poziom 16  

Omiń blokadę drzwi zwierając dwie wsuwki z najgrubszymi kablami (jedna jest z podwójnym kablem). A jak i to wywali korki to odłącz wszystkie podzezpoły. Jak nie pomoże to może to być programator. Raz miałem taki przypadek że w programatorze oderwało mi się sreberko od styku i tak niefortunnie siedziało, że co załączyłem pralkę to walił bezpiecznik. Ale to okazało się dopiero pewniakiem jak rozebrałem programator.

0
  • #12 29 Paź 2009 19:06
    przemas32-77
    Poziom 11  

no i sprawa z pralką rozwiązana...
    nie podpięta wiązka przewodów i przetarta izolacja od przewodu biegnącego z włącznika do blokady drzwi, więc za każdym razem gdy włączałem pralkę było zwarcie na obudowę.
    Znów pierze.

0