Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Gracja PDG 585 - zwarcie na blokadzie

przemas32-77 28 Oct 2009 20:26 4635 11
    przemas32-77
    Level 11  
    Witam wszystkich serdecznie, mam problem z poczciwą gracją PDG 585. Praktycznie wszystko robię w niej sam (regeneracja pompy, regeneracja programatora i.t.p.) jednak przypadek z dzisiejszego dnia dosłownie mnie zastrzelił. Zwarcie robi elektryczna blokada drzwiczek, rozebrałem ją (pomimo tego że nie jest rozbieralna) wyczyściłem styki, podłączyłem ponownie i BUM ! Czy może być to wina programatora ? Podłączenie tej blokady wykonałem zgodnie ze schematem, widzę jednak że na tej blokadzie dochodzi do pełnego zwarcia, podejrzewam programator, jednak co może być przyczyną zwarcia lub sklejenia się styków w programatorze ? Zwarcie występuje natychmiast po załączeniu pralki włącznikiem, nawet w położeniu zerowym programatora i regulatora temperatury; i właśnie to mnie dziwi...
    Jeżeli ktoś zna przyczynę takiego stanu , to błagam o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki co z tym robić.
    przemas32-77
    Level 11  
    niestety po wymianie blokady problem występuje nadal
    asdasd11
    Level 22  
    A wyłącznik dwubiegunowy prawidłowo podłączony?
    przemas32-77
    Level 11  
    No w końcu jestem elektrykiem z ponad 10-cio letnim stażem i pierwszą rzeczą na jaką zwracam szczególną uwagę to prawidłowość podłączenia
    rychomuch
    Level 29  
    Witam.

Chyba uszkodzony zał/wył sieci 230V - główny pralki.
    sumrako
    Level 16  
    A koncensator przeciwzakłoceniowy? Omiń go i soróbuj czy znów korki wywali.
    przemas32-77
    Level 11  
    wyłacznik pralki jest dobry jednak każde kolejne zwarcie pogarsza jego sprawność i zmniejsza żywotnośc.
    Obejście kondensatora też już przerabiałem, nawet jego wymianę i nic to nie daje... łupie jak jasna cholera...
    rychomuch
    Level 29  
    No to pozostała metoda prób i błędów.
    Odłącz wszystkie odbiorniki tej pralki - silnik, pompę, grzałkę itd...
    przemas32-77
    Level 11  
    no widzę że z tą "GRACJĄ" to nie tylko ja mam problem...
    Qrde, a może to wina mojej żony...
    Jak tylko kupię coś nowego do domu to dosłownie po upływie okresu gwarancji wszystko się psuje... częściej zajmuję się naprawą niż kożystaniem

Dodano po 3 [minuty]:

a może by tak zajżeć wgłab programatora... jedne styki przekazują "L" a inne "N" , niektóre zmiennie...
    może naprawdę coś się gdzieś skleiło...

Dodano po 15 [minuty]:

Dziękuję wszystkim za szczere chęci. Jeżeli czegoś dokonam, to nie omieszkam podzielić się wiedzą i osiągnięcimi.
    sumrako
    Level 16  
    Omiń blokadę drzwi zwierając dwie wsuwki z najgrubszymi kablami (jedna jest z podwójnym kablem). A jak i to wywali korki to odłącz wszystkie podzezpoły. Jak nie pomoże to może to być programator. Raz miałem taki przypadek że w programatorze oderwało mi się sreberko od styku i tak niefortunnie siedziało, że co załączyłem pralkę to walił bezpiecznik. Ale to okazało się dopiero pewniakiem jak rozebrałem programator.
    przemas32-77
    Level 11  
    no i sprawa z pralką rozwiązana...
    nie podpięta wiązka przewodów i przetarta izolacja od przewodu biegnącego z włącznika do blokady drzwi, więc za każdym razem gdy włączałem pralkę było zwarcie na obudowę.
    Znów pierze.