Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vebasto D5WZ-VOLKSWAGEN Sharan 96-jaki sterownik

nokia 3650 28 Paź 2009 21:30 4314 7
  • #1 28 Paź 2009 21:30
    nokia 3650
    Poziom 20  

Witam.
    Serwis stwierdzil uszkodzenie sterownika i pompy paliwa[urwana koncowka ] .
    chcialem zobaczyc jaki jest ale po odkreceniu 3- srub zrezygnowalem.
    Chcialbym taki sterownik kupic ,gdzie i jaki szukac ,moze ktos mi pomoze.
    zrobilem tylko zdjecia wtyczek -ktore zamieszczam [pin w jednym rzedzie jest nie pelny]
    Co moglo byc powodem ,ze uszkodzil sie sterownik

0 7
  • #2 29 Paź 2009 17:39
    skylark
    Poziom 25  

Powodów uszkodzenie może być wiele, choć najczęściej kwestie przepięć elektrycznych. Jeśli szukasz sterownika musisz podać jego numer lub numer urządzenia. Zaczynają się najczęściej na 25 lub rzadziej na 22 i zadzwoń pod nr. 0888-234567.

0
  • #3 31 Paź 2009 10:06
    nokia 3650
    Poziom 20  

Dzis bylem u mechanika i to co widze to jest D3W [ a mnie powiedziano w serwisie ze to jest d5wz].
    ,ale szczegoly potrzebuje dopasowanego do wtyczki i sterownika takiego jak na zdjeciu

0
  • #4 31 Paź 2009 17:33
    skylark
    Poziom 25  

Jest to D3WZ i co najciekawsze nie z Sharana tylko Transportera T4. W poniedziałek odezwij się na PW to powiadomię Cię o kosztach takiego sterownika.

0
  • #5 01 Lis 2009 19:48
    nokia 3650
    Poziom 20  

moze koledzy wiedza w jakich samochodach te D3WZ znajduja sie.
    mysle juz o uzywanym bo serwis zaspiewal duze ceny za sterownik i pompe .
    A moze koledzy maja inna opcje i zastosowac webasto [ mniej awaryjne ,dolozyc pompe obiegowa i sterownik na pilot bo pojazd stoi pod blokiem ale jaki to koszt w przyblizeniu.
    W tamtym roku zmienilem swiece zarowa w tym jeszcze gorzej a co na 2rok.
    naczytalem sie postow na temat webasto z wyszukiwarki i problemy beda ,chyba ten sterownik z wtyku trzeba po zimie wylaczac lub odpalac w sezonie letnim bo z praktyki wiem ,ze co nie uzywane gorzej i szybciej sie psuje.,choc u mnie zaczelo wiosna nie dzialac pod koniec zimy

0
  • #6 05 Lis 2009 11:14
    nokian45
    Poziom 9  

Mam ten sam problem, mój sterownik od D5WS w Alhambrze 2001r też padł, prawdopodobnie spowodowało to zwarcie w pompce wody, Jedynie najtaniej to znajdziesz używany sprawny drugi piecyk w miarę młodszy bo w serwisach nowy sterownik to około 1000zł ale czy zakładać nowy sterownik do starego piecyka??? na alegro mozna znaleźć z gwarancją rocznną lub rozruchową całe piecyki w granicach 600-700zł.

Przy okazji może wie ktoś dobry serwis webast w woj. łódzkim i okolicach Proszę o pomoc bo sam już ze swoim nie daje rady.

0
  • #8 07 Lis 2009 17:53
    nokian45
    Poziom 9  

już zrobione i hula jak F-16 ! wstawione zamiast D5ws (Alhambra z 2001r)nowszego typu z wbudowaną pompką wody D5WSC, używane 3 letnie, wygląda jak nowe. Była obawa że nie wejdzie w miejsce starego z płaską pokrywą, te wiele wyższe ale bezproblemowo. Stara pompka wody wywalona - zbędna. Całkowity koszt 1tys. Kolego NOKIA 3650 radze robić podobnie, koszty mało co większe a zawsze to nowszy piecyk. Ładować nowy sterownik za 1 tys do starego piecyka nie ma sensu.

0
  Szukaj w 5mln produktów