Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Deskejt F4210- ożywienie używanej

Areecki 28 Oct 2009 22:15 4373 3
phoenixcontact
 • #1
  Areecki
  Level 14  
  Witam wszystkich użytkowników.
  Ostatnio w ręce mi wpadło urządzenie wielofunkcyjne HP Deskejt F4210, dostałem je za darmo, kolega tylko powiedział : " nie ma kabla sygnałowego, skaner nie działa , a tusz sobie dobijesz strzykawą" . Myśle sobie co nie działa to poprawie, w końcu jestem zdolny i uparty - ale chyba się przeliczyłem. Kilka dni w męczarniach
  i zostało mi albo napisanie na konkretnym forum - albo wyrzucenie drukarki przez okno.
  Z miłą chęcią wybrał bym to drugie ale to by było nie w moim stylu - poza tym nie stać mnie nawet na nowe to urządzenie , a drukarka się przydaje - ale do rzeczy:

  1. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to urwane wejście sieciowe od zasilacza które
  wkłada się do drukarki , odziwo po podłączeniu wszystko działa - tzn drukarka drukuje.
  Oto fota
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej

  Opis na zasilaczu :
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej

  I mam pytanie co oznaczają poszczególne wtyki ( jedno to wiem że zasilanie )
  a co pozostałe i w takim wypadku to oderwane od czego jest skoro drukarka działa ?

  2. Po podłączeniu - myślę sobie zobacze czy ten skaner jest zepsuty ( nie miałem jeszcze kabla sygnałowego, więc z poziomu drukarki chciałem coś zeskanować) i okazało się, że jest i teraz pytanie czy da się coś z tym zrobić i co świadczy tak zeskanowan strona ? Czyli czarne pasy na całej kartce( jeszcze co do czarnych pasów , wyraźnie widac na zdjęciu że pod koniec drukowania pasy sa nie dokładnie malowane - czy to oznaka braku tuszu czarnego ? ) :

  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej
  I czy po działaniu skanera ( jego ruch i moment w którym świeci) można stwierdzić
  czy działa prawidłowo czy nie ?

  3. Dostałem kabel sygnałowy - nówka od kolegi - zapakowany.
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej
  Podłączyłem, windwos wykrył urządzenie ale nie miałem jeszcze sterowników więc anulowałem dodawanie sprzetu, wszedłem w worda napisałem coś tam najpier na czarno : wydrukowało nawet ładnie, potem jakieś figury na kolorowo i co się okazało nie drukuje na pomarańczowo , zielono i żółto , zamiast żółtego puste pole , zamiast zielonego wydrukowało niebieski. Otworzyłem pojemnik z tuszem, przeczyscilem spirytusem , ale nic to nie dalo. Zółty w trakcie wycierania głowicy w ogóle się nie odbijał na chusteczce. Czerwony i niebieski tak.

  4. Sciągnałem sterowniki , zainstalowałem wg instrukcji oprogramowanie , aplikacje takie jak HP Photosmart Essential 3.0 i coś tam diagnostik - działają , a aplikacja
  najważniejsza - Centrum obsługi HP nie chce się odpalić i tu jest największy problem w całej tej sprawie : wyskakuje komunikat :
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej
  Odinstalowałem więc wszystko zaisntalowałem od nowa i dalej to samo.
  Powtarzam , drukować można przez worda, word pada paita notanika, windwos wykrywa urządzenie prawidlowo, inne aplikacje dzialają a ta nie chce.
  Nie mam jak sprawdzić poziomu tuszu , poczyścić niektore elementy z poziomu programu. kabel przy instalacji wykrylo i instalacja poszla dalej.
  Poinstalowałem jakieś dodatki i wszystkie uaktualnienia i nakładki na oprogramowanie
  i dalej to samo.
  I teraz pytanie - czy to wina tego że wcześniej podłączyłem urządzenie niż instalowałem sterowniki i coś sie pomotało , czy jednak kabel jest za słaby - a jak za słaby to jaki kupić porządny ( powdówjnie ekranowy ze złotymi końcówkami ?) nie wiem - powiedzcie. Przymierzam się do formatki dysku c i instalacji jeszcze raz.
  Tylko mi powiedzcie do dokładnie instalować po kolei - tutaj są wszystkie pliki do pobrania, mam prawie wszystkie instalki na dysku ( tylko jaka kolejność i co i jak)
  żeby sprawdzić po formacie czy coś się zmieni :http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=pl&dlc=pl&cc=pl&product=3746674〈=pl

  5. Czy smugi na tekście mało widoczne - świadczą o zabrudzonym ??? czym ?
  Czy o małej zawartości tuszu.

  6. Jakie kupić zamienniki , czy może orginalny tusz, czy może jaki zestaw regeneracyjny i jak uzupełnić ( po ile ml) i na co uważać przy uzupełnianiu ?

  Uhhh proszę o pomoc - jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
 • phoenixcontact
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  Jeśli chodzi o zasilacz, to urwany jest akurat pin, przez który nie płynie żaden prąd, więc nie jest potrzebny - wiele innych modeli HP wykorzystuje zasilacze 32/16 lub 32/15 V z podobnymi wtyczkami i wtedy przez ten pin jest podawane to mniejsze napięcie.
 • phoenixcontact
 • Helpful post
  #3
  wladek83
  Level 32  
  1 - zasilaczem się nie przejmuj, NC oznacza No Connect, czyli nie podłączony. Więc drukarka jest zasilana tylko jednym napięciem, 32V.
  2 - kopiuje na czarno - więc to wina skanera, w tym przypadku czarno-białego podłużnego elementu, świecącego, przesuwanego pod szybą za pomocą karbowanego paska. Jest uszkodzony i wymaga wymiany na sprawny.
  3 - kabel wydaje się dobry, jest napisane, że ekranowany.
  4 - proszę, nie pisz "formatki", "formata" - nie ma takiego słowa w języku polskim, nie ma takiej czynności czy procesu w informatyce.
  Z podanego linku do strony HP ściągnij "Pełne oprogramowanie i sterownik HP Deskjet" o wielkości 143,51MB. Odłącz kabel od drukarki, uruchom to co ściągnąłeś i postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami.
  Następnie ściągnij aktualizacje krytyczne - jak sam widzisz usuwają twoje problemy z poprawnym wykrywaniem drukarki. Zainstaluj je koniecznie, kolejność dowolna.
  5 - białe smugi świadczą o zatkanych ( uszkodzonych ) dyszach w głowicy kartridży lub o kończącym sie tuszu ( jak nie ma farby to jak ma malować ?) Udrożnienie chałupniczą metodą to odmaczanie w dość gorącej wodzie, opisywałem to wielokrotnie. Regeneracja bardzo prosta, wystarczy poczytać i pooglądać instrukcje, których pełno w sieci.
  6 - każdy zamiennik jest dobry, jeśli osoba trudniąca się regeneracją podchodzi do tego uczciwie. Jak samemu to robić - masa opisów i ilustracji jest już w sieci i na Elektrodzie. Nie widzę powodu, bo je powielać.

  Powodzenia.
 • #4
  Areecki
  Level 14  
  Narazie temat drukarki zostawiam ...

  Odinstaluje jeszcze raz wszystko i zainstaluje wpierw ten sterownik 143 mb a potem zainstaluje aktualizacje krytyczne.

  Co do regeneracji to możesz podać jakiś konkretny zestaw
  do mojej drukarki na allegro ( tak by tusze się zgadzały itp)

  Najlepiej czarny + kolor ( zresztą jak taniej)