Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Deskejt F4210- ożywienie używanej

Areecki 28 Oct 2009 22:15 4340 3
 • #1
  Areecki
  Level 14  
  Witam wszystkich użytkowników.
  Ostatnio w ręce mi wpadło urządzenie wielofunkcyjne HP Deskejt F4210, dostałem je za darmo, kolega tylko powiedział : " nie ma kabla sygnałowego, skaner nie działa , a tusz sobie dobijesz strzykawą" . Myśle sobie co nie działa to poprawie, w końcu jestem zdolny i uparty - ale chyba się przeliczyłem. Kilka dni w męczarniach
  i zostało mi albo napisanie na konkretnym forum - albo wyrzucenie drukarki przez okno.
  Z miłą chęcią wybrał bym to drugie ale to by było nie w moim stylu - poza tym nie stać mnie nawet na nowe to urządzenie , a drukarka się przydaje - ale do rzeczy:

  1. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to urwane wejście sieciowe od zasilacza które
  wkłada się do drukarki , odziwo po podłączeniu wszystko działa - tzn drukarka drukuje.
  Oto fota
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej

  Opis na zasilaczu :
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej

  I mam pytanie co oznaczają poszczególne wtyki ( jedno to wiem że zasilanie )
  a co pozostałe i w takim wypadku to oderwane od czego jest skoro drukarka działa ?

  2. Po podłączeniu - myślę sobie zobacze czy ten skaner jest zepsuty ( nie miałem jeszcze kabla sygnałowego, więc z poziomu drukarki chciałem coś zeskanować) i okazało się, że jest i teraz pytanie czy da się coś z tym zrobić i co świadczy tak zeskanowan strona ? Czyli czarne pasy na całej kartce( jeszcze co do czarnych pasów , wyraźnie widac na zdjęciu że pod koniec drukowania pasy sa nie dokładnie malowane - czy to oznaka braku tuszu czarnego ? ) :  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej
  I czy po działaniu skanera ( jego ruch i moment w którym świeci) można stwierdzić
  czy działa prawidłowo czy nie ?

  3. Dostałem kabel sygnałowy - nówka od kolegi - zapakowany.
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej
  Podłączyłem, windwos wykrył urządzenie ale nie miałem jeszcze sterowników więc anulowałem dodawanie sprzetu, wszedłem w worda napisałem coś tam najpier na czarno : wydrukowało nawet ładnie, potem jakieś figury na kolorowo i co się okazało nie drukuje na pomarańczowo , zielono i żółto , zamiast żółtego puste pole , zamiast zielonego wydrukowało niebieski. Otworzyłem pojemnik z tuszem, przeczyscilem spirytusem , ale nic to nie dalo. Zółty w trakcie wycierania głowicy w ogóle się nie odbijał na chusteczce. Czerwony i niebieski tak.

  4. Sciągnałem sterowniki , zainstalowałem wg instrukcji oprogramowanie , aplikacje takie jak HP Photosmart Essential 3.0 i coś tam diagnostik - działają , a aplikacja
  najważniejsza - Centrum obsługi HP nie chce się odpalić i tu jest największy problem w całej tej sprawie : wyskakuje komunikat :
  HP Deskejt F4210- ożywienie używanej
  Odinstalowałem więc wszystko zaisntalowałem od nowa i dalej to samo.
  Powtarzam , drukować można przez worda, word pada paita notanika, windwos wykrywa urządzenie prawidlowo, inne aplikacje dzialają a ta nie chce.
  Nie mam jak sprawdzić poziomu tuszu , poczyścić niektore elementy z poziomu programu. kabel przy instalacji wykrylo i instalacja poszla dalej.
  Poinstalowałem jakieś dodatki i wszystkie uaktualnienia i nakładki na oprogramowanie
  i dalej to samo.
  I teraz pytanie - czy to wina tego że wcześniej podłączyłem urządzenie niż instalowałem sterowniki i coś sie pomotało , czy jednak kabel jest za słaby - a jak za słaby to jaki kupić porządny ( powdówjnie ekranowy ze złotymi końcówkami ?) nie wiem - powiedzcie. Przymierzam się do formatki dysku c i instalacji jeszcze raz.
  Tylko mi powiedzcie do dokładnie instalować po kolei - tutaj są wszystkie pliki do pobrania, mam prawie wszystkie instalki na dysku ( tylko jaka kolejność i co i jak)
  żeby sprawdzić po formacie czy coś się zmieni :http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=pl&dlc=pl&cc=pl&product=3746674〈=pl

  5. Czy smugi na tekście mało widoczne - świadczą o zabrudzonym ??? czym ?
  Czy o małej zawartości tuszu.

  6. Jakie kupić zamienniki , czy może orginalny tusz, czy może jaki zestaw regeneracyjny i jak uzupełnić ( po ile ml) i na co uważać przy uzupełnianiu ?

  Uhhh proszę o pomoc - jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  Jeśli chodzi o zasilacz, to urwany jest akurat pin, przez który nie płynie żaden prąd, więc nie jest potrzebny - wiele innych modeli HP wykorzystuje zasilacze 32/16 lub 32/15 V z podobnymi wtyczkami i wtedy przez ten pin jest podawane to mniejsze napięcie.
 • Helpful post
  #3
  wladek83
  Level 32  
  1 - zasilaczem się nie przejmuj, NC oznacza No Connect, czyli nie podłączony. Więc drukarka jest zasilana tylko jednym napięciem, 32V.
  2 - kopiuje na czarno - więc to wina skanera, w tym przypadku czarno-białego podłużnego elementu, świecącego, przesuwanego pod szybą za pomocą karbowanego paska. Jest uszkodzony i wymaga wymiany na sprawny.
  3 - kabel wydaje się dobry, jest napisane, że ekranowany.
  4 - proszę, nie pisz "formatki", "formata" - nie ma takiego słowa w języku polskim, nie ma takiej czynności czy procesu w informatyce.
  Z podanego linku do strony HP ściągnij "Pełne oprogramowanie i sterownik HP Deskjet" o wielkości 143,51MB. Odłącz kabel od drukarki, uruchom to co ściągnąłeś i postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami.
  Następnie ściągnij aktualizacje krytyczne - jak sam widzisz usuwają twoje problemy z poprawnym wykrywaniem drukarki. Zainstaluj je koniecznie, kolejność dowolna.
  5 - białe smugi świadczą o zatkanych ( uszkodzonych ) dyszach w głowicy kartridży lub o kończącym sie tuszu ( jak nie ma farby to jak ma malować ?) Udrożnienie chałupniczą metodą to odmaczanie w dość gorącej wodzie, opisywałem to wielokrotnie. Regeneracja bardzo prosta, wystarczy poczytać i pooglądać instrukcje, których pełno w sieci.
  6 - każdy zamiennik jest dobry, jeśli osoba trudniąca się regeneracją podchodzi do tego uczciwie. Jak samemu to robić - masa opisów i ilustracji jest już w sieci i na Elektrodzie. Nie widzę powodu, bo je powielać.

  Powodzenia.
 • #4
  Areecki
  Level 14  
  Narazie temat drukarki zostawiam ...

  Odinstaluje jeszcze raz wszystko i zainstaluje wpierw ten sterownik 143 mb a potem zainstaluje aktualizacje krytyczne.

  Co do regeneracji to możesz podać jakiś konkretny zestaw
  do mojej drukarki na allegro ( tak by tusze się zgadzały itp)

  Najlepiej czarny + kolor ( zresztą jak taniej)