Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive Sony 16gb, system plików RAW, nie można sformatować

tabsik 28 Paź 2009 23:09 8371 7
  • #1 28 Paź 2009 23:09
    tabsik
    Poziom 2  

Witam.
    Mam taki problem z pendrive marki sony o pojemności 16gb. Otóż kupilem ten pendrive i wrzuciłem na niego pliki i następnie pliki zostały przeniesione na inny komputer. Lecz podczas przenoszenia wystapił komunikat o błedzie. Po ponownym podłączeniu pendraka już z nim nie można nic zrobić. Próbując wejsc na niego wyskakuje komunikat o tym czy go chce sformatowac i jak sie naciska "tak" to wyskakuje ze nie mozna go sformatowac. Biorac własciwosci pokazuje system plikow RAW i pojemnosc 8mb. Próbowałem róznych programow do formatowania i nic nie podziałało... pod linuxem chciałem postawic nowa partycje na nim i tez nie dało rady... wiecie moze jak go naprawić?? czy to jest uszkodzenie mechaniczne?? z góry dzieki za pomoc.
    pozdrawiam.

Popraw temat wątku na zgodny z regulaminem p. 11.
    Popraw również pisownię - zdania rozpoczynamy z wielkiej litery, po kropce, przecinku dajemy spację. Regulamin p. 15.
    Mery84

0 7
  • #2 29 Paź 2009 06:18
    gucio1
    Poziom 12  

PartManFree-Setup.exe

SMI_UFDiskUtilities.rar

poszukaj albo daj maila :)

ja dłubałem w pendrive 4g i popsułem go też zdeczka :) w sumie padła tylko "tablica partycji" ... długo go nie widzał i formatować też sie nie dało...
    teraz go widzi ale jako przejściówka do kart SD :)

mechaniczne to napewno nie... moze trzeba wgrać softa do sterownika...
    tak podejrzewam jak i u mnie....

0
  • #3 29 Paź 2009 07:59
    obsid
    Poziom 25  

Pendrive firmy Sony są niezwykle chętnie "podrabiane" pod względem pojemności. Poszukaj w sieci informacji o swoim pendrive (wykorzystaj informacje z opakowania - jeśli takowe posiadasz - oraz z samego pendrive).

Wpisz w google sekwencję: +sony +pendrive +fake - sporo jest informacji na ten temat w sieci.

Może okazać się, że zakupiony przez Ciebie pendrive to tzw. fake - pendrive o znacznie mniejszej pojemności zmodyfikowany w taki sposób, że jest postrzegany przez system jako 16GB. Charakterystyczną cechą dla takich "oszukanych" pendrive jest sytuacja, w której po nagraniu na niego danych niemożliwy jest ich późniejszy odczyt (dane umieszczone w "obszarze" ponad rzeczywistą pojemnością ulegają oczywiście przekłamaniu / utraceniu) lub podczas ich kasowania następuje "uszkodzenie" logicznej struktury danych w tym pendrive.

Jeśli okaże się, że Twój pendrive ma w rzeczywistości np. 2GB [np. wygląda wizualnie dokładnie tak samo, jak pendrive Sony 2GB], możliwe jest przywrócenie jego rzeczywistej pojemności za pomocą oprogramowania dostępnego w internecie.

0
  • #5 29 Paź 2009 13:45
    tabsik
    Poziom 2  

no próbowałem tego co mi poradziliście ale nic nie pomaga. Ciągle jest to samo.
    Może macie jeszcze inna jakieś rady?? Bo ja już dobrych kilka godzin siedze nad tym i nic nie moge wykombinować.

0
  • #7 29 Paź 2009 14:34
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Czytaj to co masz w linkach nie pisz "bo mi nie pomogło". Jak lecisz po łebkach to czego się spodziewasz ?

Sprawdziłeś czy pojemność jest prawidłowa Pena ? programem o którym mowa.

0
  • #8 29 Paź 2009 15:37
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

tabsik napisał:
    no próbowałem tego co mi poradziliście ale nic nie pomaga. Ciągle jest to samo.
    Może macie jeszcze inna jakieś rady?? Bo ja już dobrych kilka godzin siedze nad tym i nic nie moge wykombinować.

Regulamin forum pkt. 16 lenistwa tolerować nie będziemy.
    Zamykam.

-1