Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysl na palnik ?? ;)

michow 23 Cze 2004 23:51 1391 6
  • #1 23 Cze 2004 23:51
    michow
    Poziom 15  

Witam wpadl mi do glowy pomysl zbudowania palnika ksenonwego ze swietlowki wypuscic z niej gaz wymyc i wpuscic ksenon to wogole ma prawo dzialac ?? wie ktos gdzie mozna kupic ten gaz jakie powinno byc jego cisnienie ?? to pomysl tak sobie z glowy wiec jak ktos chce go wysmiac to niech sie nie wypowiada podejzewam ze to malo realny projekt ale moze jednak ma ktos jakies doswiadczenia ;)

0 6
  • #2 24 Cze 2004 08:22
    silvvester
    Poziom 24  

a co z elektrodami ?
    w ksenonowych jest polaryzacja z świetlówkach nie ma
    jak pdłączysz odwrotnie palnik ksenonowy to go spalisz
    butla z ksenonem ?
    napełnisz gazem i co dalej ? zakleisz kropelką dziurke ?
    coś do pomiaru ciśnienia ?
    pompa ?

jak chcesz taki palnik o mocy kilku tys. J to taniej cię wyjdzie
    zamówić w Polamie Wa-wa bo robią co tylko chcesz na zamówienie
    całkiem mała firma i nie olewają detalisty .

0
  • #3 24 Cze 2004 20:33
    gretzky
    Poziom 21  

tylko problem jest z samym kseonem i z jego ceną i dostepnoscią na rynku.

Kseon otrzymuje siez powietrza w którym jest niewielka ilości niepamiętam ile ale bardzo mało w 0,0001%. Są to bardzo trudne i skąplikowane reakcje chemiczne.

Jak mi wiadomo kseon wykorzystuje sie w ośrodkach medycznych do badań zwiazanych z sercem, wiec moze z tamtad sieda jakos załatwić. W sklepach chemicznych raczej nie dostaniesz kseonu a jak costo tylko na zamóienie i w bardzo wysokiej cenie :/
    Sam jużnad tym pomysłem myślałem. Ale to jest moim nieosiagalne:/ szkoda

To co jest proste dla nas do wykonanai nie zawsze sie sprawdza bo stoi czasem wiele przeszkód na drodze :/

0
  • #4 23 Cze 2005 01:47
    marekbialy
    Poziom 11  

a czym chcesz go zasilać?, z tego co wiem najmniejsza 4W świetlówka ma elektrody oddalone o jakieś min 10 cm, przy palniku samochodowym D2S elektrody są oddalone o ~4mm i do zapłonu (jonizacii gazu na tej przestrzewni) potrzebne jest ok 1kv przy zimnym, do ~ 20 kV przy rozgrzanym

0
  • #5 23 Cze 2005 10:17
    delma
    Poziom 17  

Hehe i po co „odkopywać” stary temat na dzisiejszy dzień w ogóle się to nie opłaca ponieważ za 135 zł kupisz palnik XOP-15 ( 1500W ) a tu trzeba butle opłacić ok. 300 zł gaz ??
    i nie wiadomo czy to w ogóle będzie działało( czyt. zadowalająco )
    pozdrówka…..

0
  • #6 23 Cze 2005 23:51
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Szklo swietlowk jest cienkie i nieprzystosowane do nagrzewania sie wiec najprawdopodobniej by peklo.

0
  • #7 25 Cze 2005 00:06
    pdmk
    Poziom 18  

delma napisał:
    Hehe i po co „odkopywać” stary temat

:) Jestescie za szybcy!!! Trzeba bylo poczekac jeszcze jeden dzien i napisalibyscie odpowiedz ROK po ostatnim poscie Gretzkiego! Pogratulowac dobrze wyregulowanego zaplonu.

Pozdrowka.

0