Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv Philips 21PT166C/58P - Ekran ciemny, jest głos

Ziaren163 29 Oct 2009 14:49 3691 2
 • #1
  Ziaren163
  Level 9  
  Witam mam telewizor do naprawy Tv Philips 21PT166C/58P Z przebijaniem transformatora wysokiego napiecia.Po wymianie trafopowielacza 1352.5003 kineskop żarzy jest wysokie napiecia,oraz głos,lecz ekran jest ciemny...:(.
  Regulujac sietka druga kineskopu ekran swieci z liniami powrotu lecz bez rastru.Wymienilem układ scalony TDA8362E/5Y na układ TDA8362/5 poniewaz oryginalny byl niedostepny,lecz obrazu tez nie uzyskalem.Sprawidzilem dokladnie płytke kineskopu napiecia przychodzace na kineskop wymienilem podstawke kineskopu oraz podstawilem sam kineskop,niestety efektu to nie przynosło...:(Pomierzyłem dokładnie napiecia na układzie scalonym sa dobre.Przy regulacji jaskrawosci i kontrastu napiecia przepisowo reaguja.NIe wiem co robic czyżby układ scalony układ scalony nie byl odpowiednikiem orginału? Bardzo prosze o pomoc moze ktos wie w czym tkwi problem.Czekam na pomoc.Bo juz nie mam siły po 12 godz szukania usterki..


  Pisownia do poprawy, po raz tysięczny po znakach przestankowych ma być spacja, polskie znaki, pkt.15.[RT].
 • #2
  teleom
  Level 11  
  Jeśli ten scalak nie jest taki jak oryginał to dobrze byłoby zamontować go w podstawce bo prosciej go wymontować z powrotem. Jak ten oryginał ma literę E to niestety taki bez litery jest trochę inny. Lepiej postarać się o inny układ bo to raczej tak typowo się wymienia trafo scalak TDA i po bólu ale jak się ma taki sam jak oryginał.
 • #3
  bogred
  Moderator of TV
  teleom wrote:
  Jak ten oryginał ma literę E to niestety taki bez litery jest trochę inny. Lepiej postarać się o inny układ bo to raczej tak typowo się wymienia trafo scalak TDA i po bólu ale jak się ma taki sam jak oryginał.

  Ale tu chyba nie jest tak typowo. Układ z cyferką 5 powinien prawie normalnie chodzić. Jedyny problem przy zamianie z tym "E" na "5" może być z zaskokiem koloru, ale po niewielkiej przeróbce można to poprawić.
  Co do problemu: wymieniałeś pion? Często pada przy przebiciu z trafa i choć odchylanie pionowe zdaje się masz, może być uszkodzony generator powrotu i wygaszać Ci obraz.