Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zapodać net wifi po access point'cie na siemensa sx541

29 Paź 2009 16:07 1113 1
  • Poziom 9  
    Witam!
    wlasnie zostalam bez internetu bo zmieniam operatora.Mój sąsiad zgodził mi się udostepnić swoje połączenie (ma livebox'a) jednak dodatkowo zainstalowaliśmy router dlink'a by wzmocnić sygnał,jednak nadal jest troszkę za słaby i chcę dodać do tego swój router siemensa sx541 jednak chcę się połączyć z dlinkiem za pomocą wifi,jednak nie wiem jak ustawić mojego siemesa.Proszę o wsparcie.Dla jasności poniżej napiszę jeszcze raz obecną konfiguracje.Kabel z netem podłączony jest do livebox,dlink jest podłączony kablem sieciowym do livebox a teraz chcę podłączyć przez wifi siemensa sx541 do dlink'a.Do tej pory korzystałam także z neostrady więc mam anex a
  • Poziom 10  
    Niestety ale musze Cię rozczarować.
    Nie da się tego zrobić. SX541 może "otrzymać" sygnał internetu tylko poprzez ADSL albo LAN, po Wi-Fi nie ma takiej możliwości.
    Moim zdaniem spróbujcie innego prostszego rozwiazania. SX541 ma mocniejszy sygnał od Livboxa i D-Linka. Zanieś router do sąsiada, podłącz go do neostray i może wtedy jego moc będzie u Ciebe wystarczająca. Drugie proste rozwiązanie to wymienić w D-Linku antenę na silniejszą, np. taką z 9 lub jeszcze lepiej 12 dB.
    Pozdrawiam