Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google wyda wyszukiwarkę muzyki z bezpośrednim odtwarzaniem!

danielde 29 Paź 2009 18:03 1083 3
 • Google wyda wyszukiwarkę muzyki z bezpośrednim odtwarzaniem!
  Wczoraj w Los Angeles korporacja Google pokazała długo oczekiwaną funkcję zaawansowanego wyszukiwania muzyki. Tenże dodatek do istniejącej już wyszukiwarki plików wideo automatycznie przetwarza powtarzające się wyszukiwania muzyki pochodzące z czterech głównych wytwórni i automatycznie filtruje je według wykonawcy, albumu, czy nazwy utworu. Następnie użytkownik może odtworzyć próbkę lub od razu kupić utwór za pośrednictwem serwisów takich jak LaLa oraz iLike. Osoby używające internetowych serwisów opartych na rekomendacjach (iMeem, Pandora, Rhapsody) mogą również znaleźć powiązaną z nimi muzykę.

  Wyszukiwarkowy gigant planuje wdrożyć nową funkcję w najbliższych dniach, rozpoczynając od Stanów Zjednoczonych. Uruchomienie w innych regionach nie zostało omawiane i być może wymaga pewnych umów z odrębnymi, internetowymi serwisami muzycznymi.

  Dodanie nowej funkcji jest potencjalnie korzystne dla serwisów iLike i Lala, które mogą teraz czerpać zyski z przypadkowych zakupów muzyki. Jednak uruchomienie nowej usługi może wpłynąć niekorzystnie, a nawet zniszczyć internetowe sklepy, które nie zostały uwzględnione w umowie z Google (Amazon MP3, eMusic). Sklepy oparte o programy takie jak iTunes Store i Zune Marketplace wydają się nie być zagrożone, ponieważ ich użytkownicy rzadziej szukają muzyki poprzez internetowe wyszukiwarki.

  Wideo z prezentacji nowej wersji wyszukiwarki

  Link


  Źródło:
  http://www.electronista.com/articles/09/10/28/google.music.search.uses.ilike.lala/

 • #2 29 Paź 2009 21:52
  szulat
  Poziom 23  

  Tajemniczy zwrot "wyszukiwania muzyki pochodzące z czterech głównych etykiet" jest łatwy do zrozumienia gdy znamy angielski i sobie przetłumaczymy z powrotem ;-)
  Natomiast polskojęzycznym użytkownikom forum wyjaśniam że chodzi o "muzykę od czterech największych wydawców".

 • #3 30 Paź 2009 10:03
  pawello148
  Poziom 12  

  ciekawy pomysl, o ile bedzie to stabilnie działało

 • #4 30 Paź 2009 13:33
  kohonez
  Poziom 10  

  ciekawy, ale w polsce? kraju w którym jest szeroko rozwinięte piractwo? google na naszym kraju wiele nie zarobi :P