Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Romet 727 - problem z podcisnieniem/cisnieniem dolotu

marekpc 29 Oct 2009 18:24 5779 4
    marekpc
    Level 14  
    Na poczatku skuter nie na chodzie, po wyczyszczeniu gaznika zapalil, ale nie dalo sie jechac. Doszedlem do puszki filtra, ktory zaciaga powietrze z zewnatrz rura mocowana obejma. Do tej sciagalnej rury dolaczony jest wezyk biegnacy do kolanka, pomiedzy gaznik i silnik. Po sciagnieciu rury silnik pracuje prawidlowo, mozna normalnie jechac. Wszystkie rurki i wezyki drozne.
    Wydawalo mi sie, ze brudna gabka blokuje doplyw powietrza i silnik sasysa "czym sie da", ale po wyjeciu gabki bez zmian.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    122
    Level 13  
    Robiłem kiedyś takie cudo.O ile dobrze pamiętam to wężyk od tego kolanka o którym piszesz idzie do zaworka paliwa pod bakiem.Sprawdź ten wężyk i zawór.U mnie sie nie otwierał i romet był bardzo słaby,nie szło nim jeździć.
    marekpc
    Level 14  
    Faktycznie, drugi wezyk jest po drugiej stronie kolanka, nie pamietam w co jest wpiety. W takiem razie mam pytanie, czy paliwo powinno swobodnie lac sie z baku czy po zadzialaniu tego zaworu, bo u mnie lalo sie na wylaczonym skuterze. Nie jestem specjalista w tym sprzecie, kranika nie znalazlem (jak w klasycznym motocyklu), wiec sadzilem, ze tylko zawior iglicowy w gazniku odcina paliwo.
    grekut
    Level 10  
    Paliwo nie powinno się lać na zgaszonym silniku, masz uszkodzony kranik paliwa.
    bartosz789
    Level 30  
    Kranik znajduje się przy gaźniku.