Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 5511T GUBI PRGORAMY

24 Cze 2004 09:42 1285 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam problem. Po wlaczeniu telewizora po kilkudziesieciu sekundach tv sie rozstraja (gubi obraz i dzwiek) Wczesniej wymienilem trafo ale ten temat zapewne jest juz zamkniety Generalnie pamiec programator trzyma bo inaczej od poczatku nie bylo by programow a one zaraz po wlaczeniu sa dopiero po kilku chwilach uciekaja. Nie jestem biegly wiec prosze o porade co ewentualnie moglbym wymienic (telewizor mam szanse kupic od znajomego za grosze ale chce naprawic sam zeby w serwisie nie przeplacac)
    Drugie pytanie czy schemat do elemisa 5511 T jest taki sam jak jakiegos innego modelu ?? Bo jest wiele schematow ale do tego nie moge znalezc
    Pomozcie :))[/b]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Co do schematu nie pomogę.A z odstrajającym się tv należ sprawdzić zasilanie nap. warikapowego przeważnie realizowanego na ul1550 i jego okolice elki a nawet ceramiczny jezeli jest mocno przykużony.Zasilanie głowicy.Jeżeli nie pomoże to i głowica wchodzi w grę.
  • Poziom 19  
    Witam

Do wymiany ul1550 znajdujący się napłytce z przyciskami tej pod kineskopem.

Pozdrawiam Adam
  • Poziom 10  
    czesc
    nie jestem zbyt biegly dysponuje tylko jakims miernikiem analogowym ale dobrym
    czy wiesz co i jak mam pomierzyc???
    wiem ze kiedys kolega wymienial w nim glowice i mowil ze pozniej tez byly z nia jakies problemy dlatego go nie uzywal nie mniej jednak teraz byly problemy z trafo No chyba ze i z jednym i z drugim
    Czy wiesz jakie jest dokladne oznaczenie glowicy w tym elemisie ??(tak na wszelki wypadek gdyby trzeba bylo ja wymienic)
  • Poziom 10  
    Adam czy jest szansa ze to rzeczywiscie bedzie ten UL ?? miales podobne uszkodzenie ??? Drogi jest ten uklad??
    pozdrawiam
    Slawek
  • Poziom 20  
    Sprawa nie jeste taka trudna - ale po kolei:
    1. Podmień głowicę,
    2. Sprawdź jak zachowuje się napiecie warikapowe(33V) ul1550
    3. Podstrój p.cz. Ewentualnie elki w niej wymień.
    4. Jesli to bedzie sie powtarzac to wymień tranzystorki w module sterowania, głównie leci BF...(nie pamietam).
    5. Jesli nie dasz sobie z tym radę to zanieś telewizor do serwisu.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam:-)
  • Poziom 19  
    Witam

W wiekszości przypadków leci właśnie ten układ, jest to stabilizator 33V i jego uszk. powoduje zmiane tego napięcia. Układ jest tani kosztuje kilka złoty.

Pozdrawiam Adam
  • Poziom 10  
    ok dzieki sprawdze pozniej ten UL 1550 i dam znac
    co do glowicy to nie mam niestety na podmiane wiec odpada
    Czy wiecie czy schemat od 5511 ST bedzie pasowal do 5511 T ?? bo nie moge nigdzie znalezc
    pozdrawiam
    slawek
  • Poziom 27  
    Model pasuje więc symbol T to będzie TXT a ST stero+txt czyli róznica leży w foni stereo.Sprawa stabilizatora jest dość mocno naciągana ponieważ uszkadz się bardzo żadko i stawiał bym na kondensatory.
  • Poziom 12  
    kaz69 napisał:
    Model pasuje więc symbol T to będzie TXT a ST stero+txt czyli róznica leży w foni stereo.Sprawa stabilizatora jest dość mocno naciągana ponieważ uszkadz się bardzo żadko i stawiał bym na kondensatory.

Raczej kolega ma racje.Sprawdz C547,C542,C593.Po ich wymianie umnie wróciło wszystko do normy.(Miałem to samo)
  • Poziom 10  
    czy pamietasz lub mozesz sprawdzic i mi napiac jakie konkretnie te kondensatory trzeba kupic?? parametry ich to jak bede wracal do domu to je od razu kupie A zreszta i tak dysponuje tylko miernikiem analogowym wiec chyba nie bede mial za bardzo jak je sprawdzic wiec poprostu je zmienie :)
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    wolak napisał:
    czy pamietasz lub mozesz sprawdzic i mi napiac jakie konkretnie te kondensatory trzeba kupic?? parametry ich to jak bede wracal do domu to je od razu kupie A zreszta i tak dysponuje tylko miernikiem analogowym wiec chyba nie bede mial za bardzo jak je sprawdzic wiec poprostu je zmienie :)
    pozdrawiam

c542-100M/25 dałem na35V
    c547-1M/63V
    c593-470M/25V
    Wszystko w zasilaczu,-c593 po wtórnej stronie
  • Poziom 15  
    Apropos kondesatorów wszyscy mają rację. Chodzi o kondesator ceramiczny z syntezy napięciowej 10n lub 22n. Lubią puszczać w czasie a dokładnie chodzi o sterujące napięcie warikapowe głowicy. Przerobiłem ten temat już nie raz, wybacz nie pamiętam numerów tych części.
  • Poziom 15  
    Nie gniewaj się, w tej chwili mam nadmiar pracy i obowiązków. Szukaj schematu w Serwis Elektroniki DS16. Za 1h-3h będe mógł powrócić do tematu, po prostu mam nieład uporządkowany w serwisówkach który ktoś mi naruszył. Spróbuj od głowicy jechać z elementami w stronę procesora.