Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z alarmem Toyota Rav4 99

elf7 29 Paź 2009 21:03 5474 4
  • #1 29 Paź 2009 21:03
    elf7
    Poziom 2  

Witam
    jakiś czas temu stałam się posiadaczką Toyoty rav4 wersja Giant 99 autko super tylko pojawił się problem dla mnie nie do pokonania otóż Ravka posiada fabryczny alarm który od kilku dni zaczął fiksować. Wieczorem zamknęłam samochód jak zwykle pilotem i wszystko było ok. a kiedy rano próbowałam otworzyć mimo iż dioda na pilocie świeciła samochód się nie otwierał Otworzyłam kluczykiem (centralny zamek) po otwarciu drzwi zaczął wyć alarm-po jakimś czasie przestał.Wymieniłam baterie w pilocie i wszystko było ok. ale tylko przez jeden dzień później znowu był ten sam problem. Znajomy odłączył mi syrenę i na kilka sekund odłączył akumulator. Teraz nie używam pilota autko otwieram kluczykiem, alarm nie działa syrena odłączona. Ponieważ mieszkam w UK serwis raczej nie wchodzi w grę ze względu na wysokie koszty. Nie mam żadnej książki do auta a numery na pilocie są wytarte. Spisałam tylko numery z syreny może to coś pomoże:

TOYOTA - TUSS
    PART No. 08192-44810
    E IRL TYPE 5392

Może jest ktoś kto potrafi wytłumaczyć mi co zrobić żeby alarm działał jak dawniej... Dziękuję za każdą odpowiedź.

0 4
  • #2 30 Paź 2009 19:39
    Ireneo
    Poziom 40  

Jeżeli napewno jest to fabryczny alarm to tylko odwiedzić serwis zostaje.Zdjęcie pilota,syrenki i diody wewnątrz auta od alarmu chciałbym zobaczyć.

0
  • #3 04 Lis 2009 17:21
    elf7
    Poziom 2  

Przepraszam bardzo że dopiero dzisiaj się odzywam ale miałam problemy z internetem poniżej zdjęcia o które Pan prosił
    Problem z alarmem Toyota Rav4 99 Problem z alarmem Toyota Rav4 99 Problem z alarmem Toyota Rav4 99 Problem z alarmem Toyota Rav4 99

0
  • #4 04 Lis 2009 20:18
    Ireneo
    Poziom 40  

Marnie, fabryka ale jakby dokładka. Czy jest widać wiązkę do syreny osobno czy wchodzi do głównej wiązki? Ożywić to może raczej tylko serwis. Z klucza zamykając (bez pilota) auto zamyka się całe, ale alarm się nie włącza?

0
  • #5 20 Lut 2013 21:19
    m-buczek
    Poziom 9  

Witam mam podobny problem z immobilizerem w tym modelu auto zapala na 5s po czym gasnie i tak prawie za każdym razem raz na jakis czas zapali i działa mozna jeździć. Błędy sterownika silnika które udało mi sie odczytac to 99 czyli błąd immobilizera. Jak odczytałem kody błyskowe immobilizera to mam kod 11 czyli kluczyk jest w stacyjce, 13 zapłon włączony, 21 czarny kluczyk odczytany immobilizer deaktywowany. Pomyślałem więc że to może być wina immobilizera i kupiłem cały komplet czyli stacyjke z kluczykiem, pętelkę, wzmacniacz sygnału immobilizera, puszkę immobilizera, sterownik silnika ecu. Po wymianie efekt jest taki sam raz na kilkanaście prób auto odpali lub nie. Moje pytanie może ktoś miał podobny przypadek lub posiada schemat takiego immobilizera. Auto to Toyota Rav4 rok 1996 Nr ecu silnika 89661-42090 Nr ecu immobilizera 89780-42010

3