Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Router i kartę wifi na PCI

faxfalkon 30 Paź 2009 20:36 5821 72
  • #31 30 Paź 2009 20:36
    faxfalkon
    Poziom 11  

mam

Dodano po 2 [minuty]:

no ale teraz nie mam połączonej skrętki z routerem bo nie mam połączenia - to jak mam zainstalować urządzenie, które nie jest podłączone ?

• #32 30 Paź 2009 21:13
    on117
    Poziom 27  

Połącz wszystko tak jak ma być, odpal płytę i postępuj zgodnie z instrukcją.
    Jaki masz modem od dostawcy? W modemie nic nie zmieniasz, tylko podłączasz do routera, router do puszki. W routerze ustawiasz tak jak miałeś wcześniej w puszcze, a w puszcze dajesz IP automatycznie. Laptopa podłączasz przez wifi do routera i też IP automatycznie.

• #33 30 Paź 2009 21:37
    faxfalkon
    Poziom 11  

Wszystko robiłem tak jak teraz napisałeś oprócz jednego - nie mogę skonfigurować do końca routera podczas instalacji ponieważ wywala mi komunikat, że nie ma połączenia z internetem.

• #34 30 Paź 2009 21:43
    on117
    Poziom 27  

Jak masz dynamiczny adres IP do łączenia z internetem to wybierz Dynamic IP i Clone MAC Address.

Cytat:
    dostawca internetu: 10.3.40.9

Jak masz statyczny adres IP do łączenia z internetem to wybierz Static IP wpisz 10.3.40.9 itd.

• #35 30 Paź 2009 21:54
    faxfalkon
    Poziom 11  

Masakra co ty do mnie piszesz - ale wielkie ci dzięki :) - gdzie mam to ustawić ??? Faktycznie mam stałe IP (chyba) wnoszę to po tym, że jak chcę np. ściągnąć coś z serwera np. hotfile to mi pisze, że mój adres IP właśnie coś pobiera - czyli inni użytkownicy w bloku też mają ten sam IP co JA ??? Rozumiesz mnie ?

• #37 30 Paź 2009 22:13
    faxfalkon
    Poziom 11  

Szlag mnie zaraz trafi :! Po wpisaniu tej strony co podajesz wchodzi mi automatycznie na stronę http://kb.netgear.com/app/home gdzie każe mi wpisać model mojego routera - nigdzie nie mam login ani pass :(

• #38 30 Paź 2009 22:18
    on117
    Poziom 27  

Podłącz tak:

modem>router>komputer
    wpisz na komputerze w Mozilli: http://www.routerlogin.net
    użytkownik: admin
    hasło: password

Wybierz:
    Setup Wizard

Wybierz:
    Static IP
    wpisz 10.3.40.9
    itd.

• #39 30 Paź 2009 22:34
    faxfalkon
    Poziom 11  

Niestety nic - wypisuje komunikat:
    Witryna www.routerlogin.net żąda podania nazwy użytkownika i hasła (wpisałem). Komunikat witryny:"NETGEAR WNR1000" (czyli rozpoznał router)

Dodano po 41 [sekundy]:

I wtedy znowu komunikat z przeglądarki - błąd wczyttywania ...

• #40 30 Paź 2009 22:42
    on117
    Poziom 27  

Zresetuj najpierw router i potem to powtórz. Resetuje się przez wciśnięcie jakimś drutem przycisku reset obok portów LAN i przytrzymanie na 5 sekund.

• #41 30 Paź 2009 22:52
    faxfalkon
    Poziom 11  

Nie pomogło - masakra jakaś :(

• #42 30 Paź 2009 22:54
    on117
    Poziom 27  

Użyj przegłądarki Internet Explorer

• #43 30 Paź 2009 23:23
    faxfalkon
    Poziom 11  

Niestety nic

• #44 30 Paź 2009 23:26
    on117
    Poziom 27  

Spróbuj podłączyć router do Laptopa i powtórzyć to.

• #45 30 Paź 2009 23:42
    faxfalkon
    Poziom 11  

Dobra zrobię to ale dopiero w niedziele bo jutro mam 24h w robocie - dzięki za poświęcony czas, odezwę się

• #46 31 Paź 2009 13:21
    faxfalkon
    Poziom 11  

on117 napisał:
    Spróbuj podłączyć router do Laptopa i powtórzyć to.

Więc jestem w pracy na 24h i wziąłem ze sobą lapka i router, podłączyłem internet i wszystko działa :). Z tego wynika, że w domu coś jest nie tak z moją puszką TAK? No chyba, że hasło dostępowe do internetu mojego dostawcy stoi na przeszkodzie albo mam kartę sieciową w puszce popsutą, cociaż w trakcie instalacji routera ten ją testuje i jest OK więc nie mam pojęcia co jest nie tak :(.

W pracy podłączyłem neta do routera (wejście żółte) i lapka do routera (wejście np. 1 czarne). Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł na mój problem z utworzeniem sieci w domu to PROSZĘ Ciebie bardzo o dalszą konsultację.

• #47 31 Paź 2009 13:30
    on117
    Poziom 27  

Spróbuj teraz lapka podłączyć przez wifi. W domu sprawdź ustawienie IP karty sieciowe, daj automatycznie lub tak jak masz w lapku. W domu zrób clone MAC z puszki w routerze, może masz ustawione połączenie tylko na MAC od karty sieciowej w puszce. Wklej screeny, to pomoże w zlokalizowaniu problemu.

• #48 31 Paź 2009 13:40
    faxfalkon
    Poziom 11  

Słuchaj mało tego ... nawet nie musiałem instalować routera na lapku :) fakt, że mam na nim W7 Home Premium może dlatego.

OK zaraz spróbuję.

Dodano po 6 [minuty]:

Fruwa jak tralala na wifi :D. Więc masz pomysł co może się dziać w moim domu z moją puszką bądź netem ? Jeśli chodzi o IP karty sieciowej to mam ustawione na auto a w lapku zaraz sprawdze.

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz zapytał się router o PIN, który wklepałem z obudowy jego po czy skonfigurował sieć, która DZIAŁA

• #49 31 Paź 2009 13:42
    on117
    Poziom 27  

Jak będziesz w domu to zamieść screeny co nie działa, bo tego to nic nie wiadomo. Wtedy dopiero będzie można znaleźć przyczynę. Próbuj najpierw dzielić routerem internet na lapka, później na puszkę.

• #50 31 Paź 2009 13:47
    faxfalkon
    Poziom 11  

oki w takim razie do jutra :) i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc takiej LAMIE jak ja :D

• #51 01 Lis 2009 11:49
    faxfalkon
    Poziom 11  

Witam
    Niestety w domu nadal nie mogę się połączyć z internetem poprzez Router. W czasie próby łączenia jest tylko to:
    "Trwa łączenie przez Miniport WAN (PPPOE)" no a później następuje kolejna próba wybierania.

• #52 01 Lis 2009 14:40
    on117
    Poziom 27  

Musisz skonfigurować ten router tak jak wcześniej konfigurowałeś komputer. Ale jeżeli nie potrafisz się połączyć z komputera to podłącz Laptop, wpisz w Mozilli: http://www.routerlogin.net
    użytkownik: admin

Podłączone powinno być tak, najpierw laptop kablem potem przez wifi/radiowo:

Jak piszesz, że nie możesz połączyć się to wklej screen wtedy będzie wiadomo jaki błąd.

• #53 01 Lis 2009 15:56
    faxfalkon
    Poziom 11  

Jak podłączam lapka bezpośrednio pod internet to działa (po wcześniejszym skonfigurowaniu) ale jak już przez router to nie.

Próbując wpisać login i pass przy konfiguracji routera (który nie jest połączony z internetem bo nie może ustanowić połączenia) pojawia się cały czas to samo tzn. chce abym jeszcze raz wpisał login i pass.

PS
    Mieszkasz może w Wawie? :D

• #54 01 Lis 2009 16:29
    on117
    Poziom 27  

Ktoś zmienił hasło. Zresetuj router przez wciśnięcie przycisku reset i przytrzymanie na 5 sekund. Kontrolki zgasną i zapalą się. Potem powinno hasło działać. I skonfiguruj tak jak lapka. Nie mieszkam w Wawie.

• #55 01 Lis 2009 16:50
    faxfalkon
    Poziom 11  

Hasła nikt nie zmienił bo jak podłącze kabel od dostawcy do puszki lub laptopa to net działa.
    Objaw jest taki, że on po wpisaniu tego adresu nie łączy się tz. pasek postępu połączenia dochodzi do pewnego etapu i stoi.
    Router resetowałem i nic nie pomogło :(.

• #56 01 Lis 2009 17:00
    on117
    Poziom 27  

faxfalkon napisał:
    Próbując wpisać login i pass przy konfiguracji routera (który nie jest połączony z internetem bo nie może ustanowić połączenia) pojawia się cały czas to samo tzn. chce abym jeszcze raz wpisał login i pass.

faxfalkon napisał:
    Objaw jest taki, że on po wpisaniu tego adresu nie łączy się tz. pasek postępu połączenia dochodzi do pewnego etapu i stoi.

To łączy się i chce hasło czy nie?

faxfalkon napisał:
    Router resetowałem i nic nie pomogło :(.

tzn. nic nie pomogło w tym sensie, że hasło nie działa?

faxfalkon napisał:
    hasło dostępowe do internetu mojego dostawcy stoi na przeszkodzie albo mam kartę sieciową w puszce popsutą

faxfalkon napisał:
    Hasła nikt nie zmienił bo jak podłącze kabel od dostawcy do puszki lub laptopa to net działa.

Musisz podawać jakieś hasło jak łączysz się z netem? Jeżeli tak to napisz jak to robisz, bo router nie podaje tego hasła.

faxfalkon napisał:

Wklej screena.

• #57 01 Lis 2009 17:32
    faxfalkon
    Poziom 11  

Screen jest standardowy tzn. żąda loginu i hasła, które poprawnie wpisuje - po prostu nie łączy się. Teraz właśnie zostawiłem go na dłużej myśląc, że się połączy i nic.
    Pasek postępu połączenia z tym serwerem (www.routerlogin.net) stoi w miejscu.

Dodano po 2 [minuty]:

MOże coś go blokuje nie wiem może jakaś aplikacja?

• #59 01 Lis 2009 18:04
    faxfalkon
    Poziom 11  

Więc tak:
    - po wpisaniu 192.168.2.1 jest tak:
    - po wpisaniu 192.168.1.1 tak:
    Jaki Router i kartę wifi na PCI i stoi postęp połączenia.

PS
    Mam na automat:

• #60 01 Lis 2009 18:14
    on117
    Poziom 27  

Wpisz 192.168.1.1
    Nazwa użytkownika: admin

Wklej screen