Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

światło cofania astra 1.7

toudi29 29 Oct 2009 23:00 2591 14
    toudi29
    Level 14  
    Witam mam takie pytanko nie mam światła cofania w aucie żarówki sprawne, podobno jest tam gdzieś czujnik cofania gdzie on może być?? Astra F 1.7D(silnik oplowski) z 93r.
    inot
    Level 25  
    Prawdopodobnie tam ,gdzie przełączasz bieg wsteczny.
    MELON197
    Level 15  
    Na skrzyni biegów,od strony chłodnicy.
    rrr86
    Level 11  
    czujnik znajdziesz na obudowie skrzyni, wtyczka 2 piny na jednym powinien byc plus 12v po stacyjce, radze sprawdzic też bezpieczniki.
    User removed account
    User removed account  
    toudi29
    Level 14  
    oki dzięki za info nastała ciężka zima poczekam do lata bo kanału nie mam ale mam też pytanko czy ktoś ma może zdjęcie gdzie to jest jak wygląda??
    rico37p
    Level 28  
    Do tego nie potrzeba kanału.
    toudi29
    Level 14  
    czytałem dużo ale szczerze nie wiem gdzie mam tego szukać pod maską może ktoś buy mnie nakierował był bym bardzo wdzięczny.
    toudi29
    Level 14  
    dzięki serdeczne zaraz się zabiore za szukanie słoneczko wyszło łatwo będzie szukać;]

Dodano po 44 [minuty]:

właśnie dorwałem się do niego kable są ok bo jak zwarłem na krótko to świeciły czyli coś z czujnikiem lecz nie mogę go wykręcić muszę się pomęczyć a jak sprawdzić czy coś się stało w czajniku.
    GRZANA777
    Level 11  
    Miernikiem, recznie albo kup nowy
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Jeżeli po wykręceniu starego czujnika stwierdzisz omomierzem że jeszcze działa,
    to wkręć stary czujnik bez oryginalnej podkładki - czasami w ten sposób działa.
    Zastosuj cienką podkładkę wyciętą z puszki po browarze albo brystolu.
    Będziesz miał czas i okazję to kupisz nowy i wymienisz.
    toudi29
    Level 14  
    kupiłem znaczy dostałem nowy czujnik co się okazuje dalej światła stopu jak nie było tak nie ma i teraz dopiero mam zagadkę bo kable są dobre żarówki również więc co to może być
    lukasz530
    Level 13  
    jeśli zwarłeś kable przy czujniku i działało to znaczy że chodzi o czujnik. Spróbuj z tymi podkładkami jak ktoś tam wyżej napisał. A, i chodzi ci o światła stopu czy cofania?
    toudi29
    Level 14  
    lukasz530 wrote:
    jeśli zwarłeś kable przy czujniku i działało to znaczy że chodzi o czujnik. Spróbuj z tymi podkładkami jak ktoś tam wyżej napisał. A, i chodzi ci o światła stopu czy cofania?

Dokładnie cofania zmieniam bieg na wsteczny a tu światło się nie świeci czujnik nowy no cóż jutro pokombinuje z tymi podkładkami jak to nie zadziała to już sam nie wiem