Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Land Rover Freelander problem centralny zamek.

radyjator 29 Paź 2009 23:03 16072 16
  • #1 29 Paź 2009 23:03
    radyjator
    Poziom 19  

Witam! W aucie jak w temacie 1.8 benzyna 99rok wercja 3 drzwiowa nastąpił następujący problem. Przestał działać pilot centralnego (auto normalnie odpala jeździ). Otwiera i zamyka normalnie z kluczyka. Pewnego dnia opadła szyba w tylnych drzwiach bagażnika i centralny umarł zero jakiej kolewiek reakcji zarówno opadnięta szyba tylna też nie reaguje. Przerywłem większość kabli i nic mądrego nie znalazłem. wszystko iidzie do modułu przy skrzynce bezpiecznikowej, zaś z niego nic nie wychodzi. Czy możliwe że padł własnie ten moduł??

0 16
  • #3 30 Paź 2009 20:36
    radyjator
    Poziom 19  

Bezpieczniki całe, 3 zasilania do modułu dochodzą ze skrzynki bezpiecznikowej wg. schematu z autodaty. Bo ten moduł jest spinany razem ze skrzynką bezpiecznikową w całość.

1
  • #4 30 Paź 2009 21:33
    marekpc
    Poziom 14  

Czy byla sciagana klema z aku?

0
  • #5 30 Paź 2009 21:36
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie. Nie wiem jak Twój rocznik ale te auta mają moduł komfortu i można sie do niego dobrać komputerem diagnostyczny. Pozdrawiam.

1
  • #6 31 Paź 2009 13:47
    szczesnyLR
    Poziom 12  

moduł komfortu to może i mają ale inne auta
    w LR to się nazywa Body Control Module
    istotnie zarządza on i centralnym zamkiem i szybą tylną
    spadek napięcia lub odłączenie aku powoduje utrate " pamięci " szyby tylnej
    trzeba skalibrować ustawienia szyby " nauczyć "
    ukł. szyby tylnej posiada specjalne przekazniki znajdujące sie na mocowaniu tylnego prawego amortyzatora , dostęp od bagażnika , ale jest sporo sygnałów bez których ukł. szyby nie działa
    ale nie powinno to wpływać na działanie c.l.
    w twoim przypadku raczej jest to awaria właśnie ukł. BCM
    proponuje wizyte w zakładzie o specjalizacji LR
    czasem są to proste sprawy , ale nie ogarnie się ich kontrolką i miernikiem
    powodzenia

1
  • #7 31 Paź 2009 22:57
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam Mamy w robocie jednego Freelandera i fachowcy z serwisu nazwali to tak jak ja więc dlatego tak napisałem. Na gwarancji nawaliło nam sterowanie tylną szybą. BCM jest też w wielu innych autach nawet w Corsie . Pozdrawiam.

0
  • #8 01 Lis 2009 10:31
    szczesnyLR
    Poziom 12  

tak, tak
    co producent to nazwa :|
    ale w temacie
    czy opisywane auto to wersja ze zdejmowaną tylną częścią dachu ?
    jeżeli tak , to jest pomysł

1
  • #9 01 Gru 2009 18:33
    gudy1
    Poziom 1  

witam
    ja właśnie wymieniłem ten moduł za bezpiecznikami i pomogło wcześniej nie działał central tylna szyba spryskiwacze nieszło otwożyć tylnych drzwi po wymianie jest ok!

0
  • #10 01 Sty 2010 18:00
    K_andrzej
    Poziom 10  

Witam
    Mam Freelandera z 2005r, po przeróbce nie działa tylna szyba, wycieraczka, spryskiwacz. "Fachowiec" odciął wiązkę od przełącznika tylnej szyby i pociągnął nową wiązkę i teraz mogę opuszczać i podnosić tylną szyba a co za tym idzie otwierać tylne drzwi. Niestety denerwuje mnie to iż nie działa wycieraczka ani spryskiwacz no i czasem zapominam ręcznie opuścić szybę i szarpe tymi drzwiami. Kupiłem sobie książkę serwisową do tego modelu Haynes niestety nie ma w niej dokładnego rysunku elektroniki od opuszczania tylnej szyby w ogóle nie pokazano silnika tejze szyby. Moje pytanie czy ma ktoś taki szczegółowy schemat elektryki związanej z pouszczaniem tylnej szyby. Proszę o pomoc szukam jakiegoś fachowca ale nie mogę znaleść, jestem z Siemianowic Sl.

1
  • #11 05 Lut 2010 19:55
    K_andrzej
    Poziom 10  

Witam
    Piszę ponownie o usterce z tylną szybą. Odpiołem załozoną przez elektronika wiąskę od opuszczania tylnej szyby połączyłem wszystko jak było orginalnie i dodatkowo zamieniłem przekażniki które są koło siebie w bagazniku te przy nadkolu i wszystko działa. Dziękuje za maila doszłem do tego sam i nie moge się pochamować mówiąc o sobie jaki jestem wielki. kończe mój temet.

0
  • #12 07 Cze 2010 20:44
    K_andrzej
    Poziom 10  

Witam ponownie. Pojawił mi się nowy prpblem, a mianowicie grzeją mi się ciągle lusterka . Moje pytanie czy to tak ma być czy nie Joistik popycham do góry i jak by mniej się grzały ale się grzeją dalej, proszę o podpowiedz.

3
  • #13 16 Lis 2010 22:45
    barkon76
    Poziom 1  

witam. mam pewien problem z moim freelanderem,a dokładnie z centralnym zamkiem. od jakiegoś czasu nie działa mi centralny zamek tz. zamykając auto pilotem wszystko jest ok drzwi wszystkie sie zamykają lecz gdy chce otworzyć po podwójnym naciśnięciu pilota centralny otwiera tylko bagażnik a w pozostałych drzwiach słychać jakiś ruch w zamkach ale sie nie otwierają muszę auto otwierać kluczem i wtedy otwieram tylko jedne drzwi, dodam ze ściągnięta była klema z akumlatora i zakładany był gaz lpg, przed tymi zabiegami wszystko było ok. prosił bym o rade gdzie szukać przyczyny usterki. Pozdrawiam

freelander 1.8 5 drzwi

3
  • #14 14 Gru 2010 14:57
    pj77
    Poziom 2  

C napisał:
    witam. mam pewien problem z moim freelanderem,a dokładnie z centralnym zamkiem. od jakiegoś czasu nie działa mi centralny zamek tz. zamykając auto pilotem wszystko jest ok drzwi wszystkie sie zamykają lecz gdy chce otworzyć po podwójnym naciśnięciu pilota centralny otwiera tylko bagażnik a w pozostałych drzwiach słychać jakiś ruch w zamkach ale sie nie otwierają muszę auto otwierać kluczem i wtedy otwieram tylko jedne drzwi, dodam ze ściągnięta była klema z akumlatora i zakładany był gaz lpg, przed tymi zabiegami wszystko było ok. prosił bym o rade gdzie szukać przyczyny usterki. Pozdrawiam

freelander 1.8 5 drzwi

Witam
    Kolego barkon76 czy rozwiązałeś problem z centralnym - mam to samo u siebie i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Pozdro

0
  • #16 08 Cze 2013 21:43
    marynarz12
    Poziom 2  

po opadnięciu szyby bagażnika kluczyk do zamka bagażnika-i po przekręceniu -szyba się zamyka

0
  • #17 21 Gru 2016 21:18
    beaver79
    Poziom 11  

po 90% ingerencji w tylną szybę i czasem po centralnym trzeba wykonać jej kalibrację, z tego co pamiętam można ręcznie (instrukcje widziałem gdzieś na forach LR) albo odpowiednim interfejsem

1