Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o obudowę i jej konstrukcję ?

grzesFox 29 Paź 2009 23:14 831 3
  • #1 29 Paź 2009 23:14
    grzesFox
    Poziom 11  

Witam

Poszukuję obudowy do urządzenia elektronicznego. Parametry:

wymiary wewnętrzne(przestrzeń na układ elektroniczny ): 50x35x15mm
    Grubość ścianki max 2mm
    Obudowa wodoszczelna.
    W obudowie zainstalowane:
    1. przełącznik włącz wyłącz - wodoszczelny (jeden przycisk z klawiatury np membranowej )
    2. złącze na 5 pin miniaturowe - potrzebne tylko do ładowania aku w urządzeniu i do przeprogramowania procesora - w normalnej pracy zaślepione kapturkiem - oczywiście wodoszczelne
    całość będzie pracować max 1m pod wodą lub na powietrzu ale w trudnych warunkach - wilgoć.
    Obudowa musi być rozbieralna - jest potrzeba wymiany kart pamięci.

Obudowę myślałem już zrobić z jakiegoś tworzywa na CNC z odpowiednimi frezami na uszczelki w miejscu styku z klapką, ale koszt jest dość duży no i szczelność niepewna. Każdą trzeba ręcznie "wystrugać".

Nie znalazłem też miniaturowego wtyku 5 pin odpowiednio szczelnego. Wszystkie dostępne na rynku mają spore wymiary.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to zrealizować?

Pozdrawiam

• #2 30 Paź 2009 01:07
    aju_cor
    Poziom 12  

Witam!

Szukaj w obudowach firmy Hammond, szczególnie w klasie aluminiowych szczelnych produktów tej firmy...

P.S. Jeżeli zajdzie potrzeba - pomogę w adaptacji takiej obudowy (otwory, grawery itp na obrabiarce CNC)

Pozdrawaim!
    Sławek
    katalog(malpa)buziaczek.pl

• #3 30 Paź 2009 01:08
    submariner
    Poziom 32  

Polecam wydruk 3D z poliamidu , stopien skomplikowania nie wplywa na cene , zapraszam na priv. moge to wykonac.

• #4 30 Paź 2009 10:13
    lance1973
    Poziom 2  

Witam,

Jeżeli chodzi o Hammonda jestem w stanie udzielić wszystkich informacji.

Proszę o kontakt 663940390