Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Sony STR-DE485E - nie reaguje na pilota.

29 Paź 2009 23:34 6642 13
  • Poziom 24  
    Urzadzanie nie reaguje na pilota. Pilot OK testowany na innym podobnym sprzecie.
    Sygnał z odbiornika pilota sprawdzany oscyloskopem dochodzi do samego procesora. Czy jest możliwość przez jakiś "RESET" przywrócic prace z pilotem czy procek "ugotowany".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Tak jest, oryginalny!
  • Poziom 28  
    Oryginalny czyli jaki RM-U306 , do STR-DE485E jest podawany jeszcze pilot RM-PP506.
    RM-U306 ma przyciski które przestawiają pozostałe przyciski do obsługi np. DVD, Tuner itp. Jeżeli pilot nie jest źle ustawiony , to trzeba sprawdzić czy działa na innym sprzęcie Sonego , część funkcji pokrywa się . Jak coś ruszy to jest raczej sprawny , jak nie to jest uszkodzony pomimo że nadaje .
  • Poziom 24  
    icm wyraźnie napisałem że pilot jest sprawny, sprawdziłem go na podobnym sprzęcie.
  • Poziom 23  
    Miałem kiedys amplituner STR-DE585 i pilot od czasu do czasu przestawał działac (amplituner na niego nie reagowal) trzeba było wtedy nacisnąć na pilocie jakies dwa przyciski na raz (juz teraz nie pamietam które) i wtedy pilot sie "resetował" procedura ta była opisana w instrukcji obsługi do tego amlitunera - moze w twoim przypadku dzieje sie to samo.Tak OT - to i pare drobiazgów w tym kinie domowym było denerwujące stwierdziłem ze Sony nie jest mocne w kinie domowym sprzedałem kupiłem Yamahe - mimo ze tańsza duży przełom dzwieku porównując z Sony.

PS Zauważyłem ,że autor postu nawet nie wysilił sie podac typ RC który posiada :( ja znalazłem i napewno to był pilot SONY RM-U306 z którym sie takie rzeczy działy jak opisałem wyżej.

Pozdrawiam Michał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    michas napisał:

PS Zauważyłem ,że autor postu nawet nie wysilił sie podac typ RC który posiada ......

Natomiast moi szanowni koledzy zupełnie "zaniewidzieli" i nie doczytali dwukrotnie napisanej informacji że pilot jest sprawny.
    Oczekuje pomocy w sprawie amplitunera.
  • Admin grupy audio
    Natomiast Kolega chyba zupełnie nie przyjmuje do wiadomości tego, co zostało napisane!
    Przedmówcy napisali o "resecie pilota" - może on działać ale wysyłać komendy dla innego modelu i wtedy nie będzie reakcji!
    Podobnie bywa w niektórych pilotach np. Technics, spotyka się też takie z przełącznikiem (pod klapką baterii), którym można wybrać zestaw komend.

Jak Kolega sobie to inaczej wyobraża? Skoro sprawdził Kolega drogę sygnału aż po sam procesor i sygnał jest, to w takim razie jakiej pomocy oczekuje? Skoro Kolega ma pewność, że winny jest amplituner, to niech wymienia procesor i nie zawraca głowy. Przekonamy się kto miał rację.
  • Poziom 9  
    Udało Ci się usprawnić komunikację między pilotem a amplitunerem?
    Mam to samo z amplitunerem STR-DE585 i pilotem RM-U306. Nieużywany był z pół roku i przestał współpracować z amplitunerem. Klawisze pilota do podgłaśniania TV i przełączania kanałów TV działają, wciśnięcie równoczesne przycisków I/O i AV I/O wyłącza amplituner i telewizor Sony równocześnie, natomiast reszta kicha.
    Najprawdopodobniej tak jak pisano należy jakąś kombinacją klawiszy przestawić ustawienia pilota, tylko jaką?
    Instrukcji nie mogę znaleźć, a z manuala po angielsku coś mi nie wychodzi (może mój angielski za słaby).
    Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.
    Pozdr.
  • Poziom 28  
    Sprawdzenie czy pilot przełącza przyciskami funkcyjnymi : video 1, video2, dvd, md/tape, CD, Tuner resztę przycisków , najłatwiej skorzystać z testera lub kamery w komórce (do sprawdzenia czy pilot wysyla sygnał podczerwieni ) : po naciśnięciu przycisku dvd przycisk 7 powinien przestać nadawać , po naciśnięciu tuner powinny przestać nadawać przyciski play, stop, pause .
    Jest jeszcze opcja kasowania pamięci amplitunera : wyłącz amplituner , następnie naciśnij i trzymaj przez 5 s przycisk I/O ( on-off) - kasuje wszystkie ustawienia do fabrycznych , łącznie z dostrojeniem stacji radiowych .
    Pilot RM-U306 pracuje tylko w comand mode AV2 ( tak ja jest opisane na pilocie poniżej przycisków ), amplituner mógł się przestawić na drugi zestaw komend i nie będzie działał z pilotem dopóki nie wróci do AV2 .
    Ustawianie pilota do ustawień fabrycznych : nacisnąć równocześnie przyciski AV I/O , I/O oraz master volume - na pilocie. Przywraca prawidłowe ( fabryczne ) działanie przycisków funkcyjnych .
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie koledze "icm"!
    O resetowaniu pilota czytałem, robiłem i samo to nic nie dawało, a tu prosta sprawa jak przytrzymanie dłużej przycisku I/O i wszystko działa!
    Jeszcze raz dzięki!
  • Poziom 24  
    Już prawie miesiąc jak poradziłem sobie z tym problemem, niestety nie mogłem podzielić sie efektami.
    Winny okazał sie oczywiście amplituner podobnie jak u kolegi piochu-m. W moim przypadku pomogła ingerencja w SETUP MODE amplitunera za pomocą przycisków na panelu amplitunera.
    Ubolewam tylko że gdy potrzebowałem pomocy ADMINISTRATOR tego forum tak przejawiał swoją aktywność w tym temacie.
    Artur k. napisał:
    ....nie zawraca głowy. Przekonamy się kto miał rację.

Jak sie okazało nie tylko nie pomógł ale sprawił że zmarnowałem dużo czasu przekonany że jako autorytet ma rację.
  • Poziom 1  
    Witam

U mnie po długiej przerwie nie użytkowania pilota RM-U306A wystąpił ten sam problem ( amplituner nie reagował na pilota).Reset amplitunera nic nie dał,reset pilota także nic. Sprawdzając kamerą w komórce zauważyłem że dioda nie reaguje.
    Nowe baterie i nic. Rozłożyłem pilota podłączyłem diodę bezpośrednio pod zasilacz z większym prądem (oczywiście nie wiele większym :-)) i zaczęła wysyłać sygnał ! Złożyłem pilota włożyłem bateryjki i działa do dziś. SPRÓBUJCIE JAK NIC NIE POMAGA