Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neckar 19E - nie odpala mimo działającego iskrownika

30 Paź 2009 08:49 8597 13
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam problem z moim Neckarem 19E. Po odkręceniu wody słychać iskrownik, a mimo to piecyk nie odpala. Przeczyściłem już układ wodny, gazowy w miarę możliwości. Nic to nie pomogło. Raz na jakiś czas odpala. Kiedyś miałem ten sam problem, który po rozebraniu piecyka znikł, tylko nie wiadomo czemu. Teraz znowu się pojawił i nie wiem jak go naprawić.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 9  
    Możliwości jest kilka - od uszkodzenia sterownika, elektrozaworu, poprzez zbyt wysokie ciśnienie gazu w sieci, do np. zbyt mocnego ciągu kominowego.
    I rzecz najważniejsza! Spróbuj wymienić baterie! To że słychać iskrę i że nie mruga kontrolka zużycia baterii nie znaczy, że baterie są dość dobre by zadziałały prawidłowo.

Idzie zima, więc prawdopodobnie gazownia podniosła ciśnienie w sieci, aby podołać większemu zapotrzebowaniu na gaz. Wyższe ciśnienie powoduje to, że gaz przelatujący "zbyt bardzo" przez iskrę się nie zapala. Możesz próbować regulować sprężynkę na końcu "świeczki" delikatnie w górę i w dół (max 1,5 mm i raczej w górę), może uda Ci się trafić w odpowiednie ustawienie.

• Moderator na urlopie...
    Do Alibab: zanim coś napiszesz, zastanów się, czy wiesz to, o czym chcesz napisać. Gazownia nie podnosi ciśnienia na zimę. Zawsze musi ono być w konkretnych "widełkach"
    Reszta ewentualnych usterek możliwa, acz nie jedyna. Jest jeszcze wiele, ale jedyna możliwa do "naprawienia" przez użytkownika, to wypucowanie elektrody jonizacyjnej. Inne odpadają
  • Poziom 9  
    Do Mirrzo: Masz rację, że gazownia zobowiązana jest do widełek wartości ciśnienia gazu, ale niestety nie wszędzie tak jest. Bywałem w miejscach, gdzie w okresie zimowym ciśnienie na przyłączu podnosiło się ponad 30 mbar, żeby na końcu nitki klientowi zechciał zapalić się palnik kuchenki.
    Wypucowanie elektrody jonizującej w Neckarze wiąże się z wyjęciem rurki palnika zapalającego, więc owa "sprężynka" jest pod ręką. Jeśli hampster zdecyduje się na demontaż i czyszczenie elektrody, może przy okazji sprężynkę dźwignąć. Jedyne zagrożenie dla niego to takie, że skończy na wezwaniu serwisu. Zapewne jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, kiedy jest się z zawodu np. piekarzem, ale gdyby do wszystkiego podejść w ten sposób, każdy podobny temat na tym forum powinien kończyć się postem "wezwij serwis".
    Każdy kto decyduje się na grzebanie w urządzeniu musi liczyć się z tym, że serwisant który przyjdzie prostować jego poczynania policzy nieco więcej niż by mógł. Od serwisanta zależy ile będzie to nieco więcej.
    Hampster napisał, że rozłożył i złożył zespoły wodny i gazowy. Jeśli po tej operacji zdołał napisać na forum, próba regulacji nieszczęsnej "sprężynki" nie zaowocuje przeniesieniem domu na drug ą stronę ulicy ;)
    Pozdrawiam

Alibab napisał:
    Do Mirrzo: ...w okresie zimowym ciśnienie na przyłączu podnosiło się ponad 30 mbar

Gdzie tak "bujają" ciśnieniem? Dziwne to jakoś.
  • Poziom 9  
    Dokładnie w Czechowicach-Dziedzicach. Gość z zakładu gazowniczego wyjaśniał, że jak obniżą ciśnienie, to tym na końcu braknie. Było to już kilka lat temu, nie wiem jak to wygląda teraz. Wiem, że klient miał się zwrócić do gazowni drogą oficjalną. Jest to w końcu towar dostarczany niezgodnie z umową, więc można za niego nie płacić. Jeśli jest się w stanie to udowodnić.

Ciśnienie kinetyczne na palniku musi sie zawierać w widełkach : 16-25 mbar.
    I nie ma inaczej. Zawsze tak, dla gazu GZ 50
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Mirrzo ciśnienie 16-25 mbara tak ale przed armaturą gazową .Na palniku 10-13mbar i nie kinetyczne a dynamiczne.

Oczywiście, z rozpędu lub rutyny palnąłem głupawkę.
    Dobrze mieć anioła stróża. Kliknął bym Ci POMÓGŁ, ale nie mam jak :D Ale masz parę punktów :D
  • Poziom 23  
    hampster napisał:
    Witam,

Mam problem z moim Neckarem 19E. Po odkręceniu wody słychać iskrownik, a mimo to piecyk nie odpala. Przeczyściłem już układ wodny, gazowy w miarę możliwości. Nic to nie pomogło. Raz na jakiś czas odpala. Kiedyś miałem ten sam problem, który po rozebraniu piecyka znikł, tylko nie wiadomo czemu. Teraz znowu się pojawił i nie wiem jak go naprawić.

W sumie konstrukcja Neckar`a prosta jak kostrukcja cepa i nie powinna sprawiać kłopotów w tak krótkim czasie, a jednak....tanio równa się drogo. Szkoda twojego czasu na bezproduktywne czyszczenie. Skontaktuj się z serwisantem. Jak go nie znajdziesz napisz na pw polecę Ci fachowca z twojego regionu.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Mirrzo dzięki za szczerość ale zamiast punktów wolę przelew na konto.Żart.

hampster napisał:
    Witam,

Jeżeli ufasz serwisowi fabrycznemu, to daj się tutaj. Mają oryginalne części i pełne głowy wiedzy
    http://www.junkers.com/pl/pl/serwis/serwis_1.html

Dodano po 4 [minuty]:

akwedukt napisał:
    Mirrzo dzięki za szczerość ale zamiast punktów wolę przelew na konto.Żart.

Spoko, podaj numer konta
  • Poziom 23  
    mirrzo napisał:
    Ciśnienie kinetyczne na palniku musi sie zawierać w widełkach : 16-25 mbar.
    I nie ma inaczej. Zawsze tak, dla gazu GZ 50

akwedukt napisał:
    Mirrzo ciśnienie 16-25 mbara tak ale przed armaturą gazową .Na palniku 10-13mbar i nie kinetyczne a dynamiczne.

A są części zamienne do urządzeń grzewczych nieoryginalne? O którym serwisie piszesz? Jeśli wszyscy wypowiadają takie i podobne rzeczy, to chroń nas Opatrzności.

Moderowany przez serwisant73:

Proszę o powstrzymanie się od tego typu komentarzy!SG według mego rozeznania też nie jest wyrocznią w tej branży.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    hampster napisał:
    Witam,

Kolego hampster , jeżeli nie wiesz jak naprawić , poproś serwis. Oni będą wiedzieć. Temat uważam za wyczerpany - zamykam.