Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub 163 - wezwji serwis 1,2

30 Paź 2009 09:21 18618 7
  • Poziom 19  
    Witam
    Trafiła mi się na serwisie taka maszynka z komunikatem Wezwji Serwis 1,2 myśle że chodzi tu o przegląd ale niemam serwisówki a KONICE serwisujemy przy okazji może ktos podpowie tylko czego dotyczy ten błąd a juz dalej sobie poradzę bo wejście w kody znam tylko niewiem jakie liczniki wykasować.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Musisz skasować liczniki konserwacji i przeglądu. Pod opcją clear data jak mnie pamięć nie zawodzi. Rozkład kodów z tego co pamiętam taki jak w Bizhub 162

C.
  • Poziom 28  
    Jeżeli świeci M1 to konserwacja a jak skasujesz i świeci M2 to wymiana materiałów(bęben listwa deweloper) proponuję także wymienić rolki dystansowe(może być jedna od napędu) a M2 to jak się nie mylę SUPPLIES LIFE COUNT.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Dokładnie to ona świeciła M2 - więc wymieniłem bęben, listwe, developer i skasowałem komunikat. Maszyna chodzi super ale na wyświetlaczy jest na dole napis "Wezwji Serwis 1,2"
  • Poziom 22  
    zdecyduj się - albo M2 albo "wezwij serwis 1,2". W 163 nie ma M2 (tak było w starszych modelach) tylko wezwij serwis2. jeśli skasowałeś w CLEAR DATA-SUPPLIES LIFE COUNT to komunikat powinien zniknąć po wyłączeniu i włączeniu kopiarki, jednak jeśli chodzi o "wezwanie serwisu 1" to po skasowaniu w CLEAR DATA-MAINTENANCE COUNT należy z powrotem zaprogramować konserwację w SERVICE’S CHOICE-MAINTENANCE COUNT
  • Poziom 21  
    Mam ten sam problem, proszę o pomoc...
    Napiszcie jakie dokładnie części trzeba wymienić w tej maszynie i gdzie mógłbym je ewentualnie kupić. Na co dzień zajmuję się drukarkami, a mój klient ma takie urządzenie i chciałem się podjąć naprawy.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Na dobry początek bęben , deweloper i listwę :) Dostępne np. w Arbiko w Gdańsku

C.
  • Poziom 13  
    Jeżeli developer nie wymaga wymiany, to podaję kod do resetowania daty (pamięci) w tym komunikatu "call service M2"
    przyciskamy kolejno przyciski:

UŻYTKOWE (3ci po lewej w górnej części panela drukarki)
    STOP (czerwony przycisk)
    0 (z klawiatury numerycznej)
    STOP (czerwony przycisk)
    1 (z klawiatury numerycznej)

wyskoczy nam service mode - kolejne kroki to już Wasz wybór, w zależności od potrzeb

pozdr. Reton20009