Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows Vista i brak połączenia z internetem bezprzewodowo

grassme 30 Oct 2009 10:00 2657 0
    grassme
    Level 10  
    Witam Forumowicze!
    Prośba o pomoc w konfiguracji prawdopodobnie systemu VISTA (albo wyłączenia jakiegoś zabezpieczenia po aktualizacji) oraz z konfiguracją XP z zainstalowanym programem Nokia PC Suite. Ale od początku.

1. Mam router D-LINK DSL-2640B. Przeważnie korzystałem z internetu z wifi na laptopie z VISTA. 2 dni temu aktualizacja systemu operacyjnego załączyła się automatycznie i połączenie wifi jest niemożliwe. Wpisuje w wyszukiwarce sieci bezprzewodowej i nie znajduje żadnej - mimo, że w okolicy wykrywał nie tylko moją sieć, ale i u sąsiada. Wiem, że coś nie tak jest na laptopie z Vistą, bo z sieci bezprzewodowo bez problemu mogę korzystać na komórce Nokia E51. Próbowałem już z wyłączeniem zapory systemu windows vista - ale nie wykrywa sieci bezprzewodowych. Prośba o pomoc.

2. Drugi temat to brak możliwości połączenia z siecią WLAN na drugim laptopie po instalacji programu do komórki Nokia PC SUITE - muszę mieć ten program, żeby ściągać fotografie z karty SD MINI, więc pytanie czy jest jakiś service pack do nokia pc suite lub sposób obejścia blokowania przez ten program łączy. Przynajmniej tak czytałem na forach-że to ten program blokuje połączenia z wifi dl windowsa XP. Mam na tym komputerze LG SOFTWARE z zakłądką IP OPERATOR - odkrywa sieć i widzę zasięg na 3/4 ale nie chce nawiązać połączenia. Proszę o pomoc, jeśli komuś udało się poradzić z takimi problemami. Z góry dziękuję.