Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows Vista i brak połączenia z internetem bezprzewodowo

grassme 30 Oct 2009 10:00 2576 0
Telkom Telmor
    grassme
    Level 10  
    Witam Forumowicze!
    Prośba o pomoc w konfiguracji prawdopodobnie systemu VISTA (albo wyłączenia jakiegoś zabezpieczenia po aktualizacji) oraz z konfiguracją XP z zainstalowanym programem Nokia PC Suite. Ale od początku.

1. Mam router D-LINK DSL-2640B. Przeważnie korzystałem z internetu z wifi na laptopie z VISTA. 2 dni temu aktualizacja systemu operacyjnego załączyła się automatycznie i połączenie wifi jest niemożliwe. Wpisuje w wyszukiwarce sieci bezprzewodowej i nie znajduje żadnej - mimo, że w okolicy wykrywał nie tylko moją sieć, ale i u sąsiada. Wiem, że coś nie tak jest na laptopie z Vistą, bo z sieci bezprzewodowo bez problemu mogę korzystać na komórce Nokia E51. Próbowałem już z wyłączeniem zapory systemu windows vista - ale nie wykrywa sieci bezprzewodowych. Prośba o pomoc.

2. Drugi temat to brak możliwości połączenia z siecią WLAN na drugim laptopie po instalacji programu do komórki Nokia PC SUITE - muszę mieć ten program, żeby ściągać fotografie z karty SD MINI, więc pytanie czy jest jakiś service pack do nokia pc suite lub sposób obejścia blokowania przez ten program łączy. Przynajmniej tak czytałem na forach-że to ten program blokuje połączenia z wifi dl windowsa XP. Mam na tym komputerze LG SOFTWARE z zakłądką IP OPERATOR - odkrywa sieć i widzę zasięg na 3/4 ale nie chce nawiązać połączenia. Proszę o pomoc, jeśli komuś udało się poradzić z takimi problemami. Z góry dziękuję.
  • Telkom Telmor