Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dyskusja na temat sterownika drukarki.

seba4270 30 Oct 2009 10:24 2289 19
    seba4270
    Level 14  
    Dzięki.
    zbymie
    Level 12  
    Dodaj do panela wyjscie i steruj drukarką
    seba4270
    Level 14  
    Wyjście ale jak ? A można coś bezpośrednio do sterownika w które miejsce jest odpowiedzialne za drukowanie ?
    zbymie
    Level 12  
    Podgląd programu co jest odpowiedzialne za koncowe wysterowanie drukarki i ewentualne zmiany w programie

Dodano po 53 [sekundy]:

Podgląd programu co jest odpowiedzialne za koncowe wysterowanie drukarki i ewentualne zmiany w programie
    seba4270
    Level 14  
    A czy bez ingerencji w program istnieje taka możliwość ? Ręczne podanie sygnału itp . ?
    zbymie
    Level 12  
    A pomijając RS 232 nie można na samej zebrze wybrac drukuj
    duszysko
    Level 13  
    Witam

Jeżeli etykiety wywoływane są ze sterownika to formatki tych etykiet prawdopodobnie zapisane są w pamięci drukarki. Aby je wywołać trzeba odpowiednią instrukcję wysłać na port drukarki , nie ma możliwości wydrukowania etykiet używając klawiatury drukarki , można natomiast wydrukować listę formatek z pamięci drukarki.

Pozdrawiam
    seba4270
    Level 14  
    Aha. A jak wydrukować z pamięci drukarki etykietę ? ZEBRA Z4M. ???
    ekomont
    Level 16  
    Witam. Można wykorzystać program zebra designer. Można też podglądnąć transmisję z PLC do drukarki i napisać taki programik na PC aby wysyłać właściwy komunikat.

Można też pobawić się ze zrzucaniem programu *.bas z zebra interpretera. Poniżej plik w którym conieco jest podane...Ja osobiście robiłem etykietę wysyłając komendy EPL (wszystko co ma być drukowane szło po rs232). W pliku pdf jest opisany EPL do tej dukarki
    seba4270
    Level 14  
    A jak podglądnąc komendę która jest wysyłana do drukarki z CPU 224XP S7 200 ?
    Bo to co chciałbym wydrukować jest już w programie tylko chciałbym wydrukować np 20 etykiet ( tam mam nazwę , numer produktu datę ) a nie nową etykietę. Jeżeli chodzi o programowanie w STEP 7 to jestem nowicjuszem. Co innego zgrać lub wgrać nową wersje ( nowa nazwa itp.) .
    duszysko
    Level 13  
    Witam

Manuale do drukarki łatwo można znależć na stronach www np.http://www.geksagon.ru/i/2/EPL2_Manual.pdf
    http://www.servopack.de/support/zebra/ZPLII-Prog.pdf
    nie trzeba nabijać punktów jka za zboże.

Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Witam

Prześlij program dla s7 200 zobaczymy co można zrobić

Pozdrawiam
    seba4270
    Level 14  
    Ma ktos jakieś inne pomysły ? Jak podglądnac komendę wysyłaną do drukarki z Simatic S7 200 CPU 224XP lub inne pomysły ???
    duszysko
    Level 13  
    Witam

Ja pierdzielę niewiem o co ci chodzi .
    Bez programu to z kąd mam wiedzieć co wysyła twój sterownik.
    W manualach do których wstawiłem linki jest opis języka wystarczy poczytać i już wiadomo jak wywołać etykietę zapisaną w pamięci drukarki.

Wyślij poniższe instrukcje na port drukarki z komputera pc przez port szeregowy
    to wydrukujesz etykietę bez udziału sterownika.
    Po instrukcji ^PQ ilość sztuk do wydruku:
    ^XA
    ^XF(Z JAKIEJ PAMIĘCI WYWOŁANIE):(NAZWA ETYKIETY).ZPL
    ^PQ1,0,1,Y
    ^XZ
    Pozdrawiam
    seba4270
    Level 14  
    Nie denerwuj sie kolego . Dla Ciebie moze i to jest łatwe a dla laika ??? Łatwo mówić komuś. Po drugie instrukcja jest w języku angielskim.
    seba4270
    Level 14  
    Witam. Próbowałem połączyćsie z drukarka według Twoich wskazówek ale po wpisaniu komendy ~HS kursor wraca na początek i nic się nie wyświetla a czas połączenia idzie. Na drukarce mruga zielone podświetlenie z DATA . Co żle robię ????
    duszysko
    Level 13  
    Witam

Jesli po wysłaniu na drukarce zapala się zielona lampka data to znaczy że jakieś dane
    do niej dotarły.
    Czy próbowałeś wysyłać instrukcje które napisałem w poprzednim poście?
    Jeśli nie to z menu drukarki zakładki (formats list) daj wydrukuj , wszystkie formatki zapisane w pamięci zostaną wydrukowane, następnie podstaw do komendy którą napisałem w poprzednim poscie nazwę jednej z formatek które zostały wydrukowane na liście.
    Listę formatek możesz również wydrukować za pomocą komendy:
    ^XA^WDE:*.*^XZ dla pamięci flash
    albo z zebry designera.

Pozdrawiam
    seba4270
    Level 14  
    Zebra designer tzn ? Dioda data mruga tylko. Jak odłącze złącze od kompa to też mruga , wygląda na to że nie ma połączenia z kompem.
    duszysko
    Level 13  
    Witam

Zebra designer -- software do tworzenia nowych etykiet, oraz komunikacji z drukarkami typu zebra .

Czy masz kabel krosowany?

Pozdrawiam
    seba4270
    Level 14  
    Kabla nie mam a zebra designer jest za free w necie ?