Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Presto BP do audi a4 1.9 tdi z 2000 roku

30 Paź 2009 13:06 5220 10
  • Poziom 10  
    Witam. Na wstępie pragnę napisać że nie jestm leniwy i przeszukałem forum na temat centralnego zamka do mojego auta i jest wiele danych ale w żadnej z nich nie jest napisane (jednoznacznie) czy mój centralny jest sterowany dwoma minusami, czy plusem. Podpiąłem już wszystkie przewody oprócz tych dwóch które załączją alarm i rozbrajają. Znalazłem różową kostkę pod przekażnikami w której po podaniu minusa na jeden przewód zamyka się centralny a po podaniu minusa na drug otwiera się ale również otwiera się bagażnik. Niby wszystko by było ok ale alarm nie chcę się uzbroić a ni rozproić. "Na którtk" czyli bezpośrednio podanie minusa na alarm działa. Jeśli ktoś wie i ma jescze ochotę pomódz to bardzo proszę.
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od samochodów
    skonfiguruj właściwie alarm bo może jest ustawione na sterowanie plusem
  • Poziom 10  
    Tak właśnie zrobiłem, był nastawiony nasterowanie plusem. Zmieniłem na minusa
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od samochodów
    Kolego nie ma innej opcji bo jeśli podajesz masę na krótko to centralny działa natomiast z alarmu podana masa nie otwiera ani nie zamyka auta to albo żle skonfigurowana centralka , uszkodzony alarm albo kiepską dałeś masę do samej centralki( zanika masa ) Jeżeli wszystko zrobiłeś jak należy i dalej nie działa to skonfiguruj centralkę na uniwersalny siłownik i wtedy sprawdz
  • Poziom 43  
    Tu jest mowa o bezpilotowce PRESTO,nie o sterowaniu zamkiem.Alarm potrzebuje sygnalu do wlaczenia i wylaczenia,masz do niego schemat?Skonfigurowac go na wlacz/wylacz plusem i podac sterowanie z zasilania pompy zamka.Bezpilotowke ladnie montuje sie obok pompy zamka bo wszystko potrzebne jest w jej kosciach
  • Poziom 43  
    Mowa o przewodach zasilajacych silnik pompy,wewnatrz modulu sa kable wychodzace z plyty sterownika do silnika pompy.Poczytaj instrukcje,moze alarm ma opcje przyuczenia sygnalow(tak,jak np.seo perfect) i wlaczy sie po mignieciu kierunku,wylaczy po dwukrotnym mignieciu.Auto miga kierunkami po zamknieciu pilotem?
  • Poziom 10  
    Myślę że masz rację ponieważ poprzedni alarm jakiś zabytkowy którego cały moduł znajdował się w syrence był podpięty pod kierunki. I tak jest kierunki mrygną raz podczas złączania i dwa podczas rozłączania, a może odwrotnie. Spróbuję z kierunkami bo to jest super myśl.
  • Poziom 10  
    Ze wszystkich postów jakie przeczytałem na temat montażu alarmu w cudownym aucie AUDI nie odpowiedziały na moje pytanie (znajduje się wyżej). Dla potomnych : pierwsza kostka od góry brązowa na słupku po stronie kierowcy i w niej kable szaro-biały (zamykanie) i czerwony (otwieranie) sterowane minusem ale pewne jest. Te owe minusy pojawiają się po zamknięciu auta przy pomocy kluczyka ale nie jest tak przy pomocy pilota z orginalnego zamka pneumatycznego. Postanowiłem sprawdzić przycisk zamykania i otwierania auta znajdujący się przy rączce otwierania drzwi od strony kierowcy. I okazało się że tam jest na jednym kablu (zielono-żółty) raz plus a raz minus. Wszystkie piękne schematy są tylko orientacyjne.
    Moje pytanie do osób mających doświadczenie w zakładaniu alarmów w audi o podobnym roczniku do mojego, jak mam zrobić ażeby alarm uzbrajał się z pilota, czyli po podaniu impuls wychodzącego ze sterownika w pompce. (Sprawdziłem wszystkie kable miernikiem w poszukiwaniu ukochanych dwóch minusów i nic. A muszę zaznaczyć że jest ich sporo przy pompce w trzech wtykach )? Na jednym pojawia się + i - i znalazłem schemat przekaźników do przerobienia na dwa minusy jednak moje przekaźniki się różnią. Czy ktoś wie jak je połączyć ażeby był dwa minusy na wyjściu. https://obrazki.elektroda.pl/8_1257627133.jpg
  • Poziom 43  
    Pisalem,zebys podlaczyl sie do przewodow silnika pompy(wewnatrz modulu pompy na przewodach pojawia sie naprzemiennie plus)Masz mozliwosc zalaczenia alarmu plusem wiec pompa go zalaczy i wylaczy.Z przycisku podlacza sie blokowanie wylaczenia alarmu zeby ktos po wybiciu szyby nie wylaczyl alarmu tym przyciskiem

a jak pojawia się plus, to i pojawia się masa, to chyba logiczne kolego wiciux6?
  • Użytkownik usunął konto