Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy- brak ogrzewania z tylnej nagrzewnicy

30 Paź 2009 14:55 5265 6
  • Poziom 9  
    Posiadam Forda Galaxy 98r poj.2,3. Mam zamontowaną tylną nagrzewnicę, Niestety brak reakcji na jej uruchomienie/ reg.nawiewu i poziomu grzania w podsufitce/ przycisk na panelu z jakby spiralą. Dodam że przewody wodne biegnące pod autem ciepłe. Podejrzewam usterkę elektryczną wentylatora ale martwi mnie "ogólny brak reakcji" na manipulowanie pokrętłami.Proszę o pomoc.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    jeśli dobrze pamiętam w tylnej nagrzewnicy jest elektrozawór
    sprawdz czy dochodzi napięcie i czy zawór reaguje
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Dzięki marecki! a mam pytanie co do lokalizacji tego elektrozaworu. Jest on przy samej nagrzewnicy? Na rurach pod autem jest jakieś ustrojstwo sterowane chyba podciśnieniowo czy to może być to? Gubi mnie / ale nie tylko mnie... brak książki obsługi.../ proszę ew. o schemat lub inf dotyczący przekaźników czy bezpieczników.
  • Poziom 16  
    Niewiem jak w benzynie ale w dieslu żadnego zaworu nie ma.
    A tym bardziej że przewody masz ciepłe.
    Klimatronik czy manual? Jak klimatronik to powiem ci jak sprawdzić dmuchawe z miejsca panelu klimatronika.
  • Poziom 9  
    Hej Bodzior! A no w manualu klima/ przy okazji zapytam o obieg zamknięty- u mnie nie można wcisnąć pokrętła aby zadziałał chyba że coś nie kumam../. Spróbuję rozebrać lewy boczek aby dobrać się do nagrzewnicy. Przy rozbiórce muszę na coś uważać aby nie pourywać?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie rozbierałem tyłu bo nigdy nie miałem potrzeby.
    Pokrętło powinno się wciskać, do niego idą dwa węzyki podciśnieniowe.
  • Poziom 9  
    pokrętło niestety ani drgnie..