Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco aironet 1200 - problem ze skonfigurowaniem

30 Paź 2009 19:26 1419 2
  • Poziom 2  
    witam, kupilem sobie dwa access pointy cisco aironet 1200, maja one bardzo duzo mozliwosci. Ja jednak chce tylko zeby mi zadzialaly jako zwykle acces pointy. tzn podlaczam port eth do sieci przewodowej z ip statycznie przydzielanym a interfejs radiowy chce tak ustawic zeby dawal dostep klientom do sieci przewodowej. moje pytania:
    1. na porcie eth mam statycznie ustawic jeden z adresow mojej sieci, maske i brame, ustawic SSID i zabezpieczenia sieci radiowej a na kompach klientow statycznie adresy z zakresu mojej sieci przewodowej ??
    2. czy w sieci przewodowej z adresowaniem statycznym (bez dhcp) w Acces poincie powinno sie ustawic dhcp dla interfejsu radiowego i jakąs pule adresow do przydzielenia dla klientow ????

3 czy w sieci przewodowej z adresowaniem statycznym (bez dhcp) u klientow bezprzewodowych (majacych miec dostep do sieci poprzez AccessPoint) nalezy ustawic adres statyczny nalezacy do sieci ??
    np moja siec: adr-10.0.0.0
    mask-255.0.0.0
    brama 10.0..0.1
    na porcie eth AccessPoint: Root AccessPoint
    addres-10.0.0.2/8
    brama-10.0.0.1
    na interfejsie Wifi klientow:
    addres-10.0.0.10/8
    brama-10.0.0.2 czy 10.0.0.1
    Prosze kogos kto kiedys to robil aby mi podpowiedzial bo szkoda by bylo zeby sprzet za tyle kasy lezal niewykorzystany.
  • Poziom 2  
    Gdyby kogoś interesował ten wątek to został on przeze mnie rozwiązany. Męczyłem się długo, ale się udało.
  • Poziom 15  
    Witam
    Temat stary ale nadal aktualny jak widac , jesli moglbys przyblizyc szczegoly konfiguracji jak zwykly AP bylbym wdzieczny .
    Pozdrawiam