Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kolumny 2+1 do wzmaka 2 i 4 kanałowego

30 Paź 2009 20:15 1482 6
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Mam wzmacniacz Yamaha AX-397 i chcę podłączyć do niego kolumny STX EC-70 (2+1).
    Wzmak ma możliwość grania z 2óch kanałów lub z 4 kanałów. Jak podłączyć tą 3cią centralną kolumnę?
    Wzmacniacz ma 2x 60 Watt na 8 Ohmach
    Kolumny frontowe i centralna mają po 50 Watt.
    Proszę o pomoc..

Regulamin p.10.9
    (dj-MatyAS)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    czyli podłączyć normalnie lewy front i prawy front, a centralny głośnik podpiąć pod dolny lewy lub prawy kanał w trybie kwadrofonicznym wzmaka?
  • Poziom 31  
    Wzmacniacz nie ma trybu kwadrofonicznego i podłączyć tego sensownie się nie da. Było o tym wiele tematów tyle, że chodziło o subwoofer. Jeśli chcesz zrobić to z sensem potrzebujesz jeszcze jedną końcówkę mocy i do tego jakiś procesor, bo inaczej jaki sygnał puścisz na centralny?
  • Poziom 10  
    do wzmacniacza mogę podłączyć 4 kolumny w trybie A+B lub tylko dwie w trybie A. myślałem, że może można by jakoś podłączyć ten woofer do B..
  • Poziom 31  
    Te wyjścia to poprostu rozgałęźnik od końcówki mocy. Tak jakbyś w jedno wyjście wetknął kabel i podzielił go na 2. Jak podłączysz centralny pod jeden z kanałów to ten kanał będzi dwa razy bardziej obciążony i front będzie grał ciszej.
    sztumiak napisał:
    myślałem, że może można by jakoś podłączyć ten woofer do B..

Jaki woofer??? Przecież to jest głośnik centralny. Najprostrze dla ciebie prawidłowe wyjście to zrobić (kupić) końcówkę mocy, i wysterować całość z komputera z kartą 5.1, chyba że masz jakiś receiver kina domowego, albo odtwarzacz z wyjściem wielokanałowym. Inny wariant to sprzedać wzmacniacz stereo i kupić amplituner. Mam na zbyciu Onkyo DS-575, ale tanio nie oddam :)
  • Poziom 10  
    wystawiłem mój wzmacniacz na allegro. jak go sprzedam, to pogadamy o Twoim Amplitunerze