Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 2001 cdi - światła stop

IPLO 30 Paź 2009 20:36 2894 11
  • #1 30 Paź 2009 20:36
    IPLO
    Poziom 9  

witam jak w temacie tylko wszystko inaczej mam sprintera 2001 cdi max rok. no i cos sie spierpaier bo tak jak sie nie zapaili swiateł do jazdy to działaja mi normalnie swiatła stop a razem z nimi jak wciskam to mi podswietla podswietlenie deski i swiatła boczne całej budy :D
    a z zpalonymi swiatłami to sie cały czas palom i nie reaguja na pedał ?? ktos ma pomysł gdzie zacząc poszukiwania czujnik stopu moze ?? albo cos innego moze gdzies jest zwara działało do zeszłego tygodnia było ok auto pojechało do lakiernika i wruciło z takim zaburzeniami u lakiernika wciągali wszyskie lampy i akumulator ty wiem napewno nic nie robili a i odkryli ze w samochodzie jest webasto ale było wypiete. wpieli je na chwile ale niebyło reakci to je odpieli ale to chyba nie istotne prosze o pomoc bo mam weekend wolny a w pn musze jechc w trase a tu z tymi swiatłami taki bigos pozdro

0 11
  • #2 30 Paź 2009 20:50
    polmar
    Poziom 20  

Źle wpięte kostki tylnych lamp lub zamienione żarówki

0
  • #3 30 Paź 2009 20:54
    IPLO
    Poziom 9  

zarówek raczej sie nieda inaczej i kostek tez nie, żarówki z tyłuy powyciagałem i sprawdzałem dalej to samo było

0
  • Pomocny post
    #4 30 Paź 2009 21:20
    lgrzeg
    Poziom 14  

sa zwarte kable od postoju ze stopem czyli szaro zielone lub szaro czerone z czarno czerwonym mozliwe ze gniezdzie do haka

0
  • #5 30 Paź 2009 21:45
    rico37p
    Poziom 28  

Sprawdż masę tylnych lamp.

0
  • #6 30 Paź 2009 21:46
    IPLO
    Poziom 9  

haka brak i niebyło. kable sprawdzałem optycznie zwarc nie wypatrzyłem tak daleko jak kable siegały mego wzroku w tylnych lampach wiązka idzie po prawej czy po lewei stronie paki to rozbiore płyty i popatrze dalej a co do masy to sprawdze bo tez ciekawe

0
  • #7 31 Paź 2009 09:49
    Elektron1234
    Poziom 20  

lgrzeg napisał:
    sa zwarte kable od postoju ze stopem czyli szaro zielone lub szaro czerone z czarno czerwonym mozliwe ze gniezdzie do haka
    I tego sie trzymaj Nic innego nie może być Sprawdz jeszcze tak: Wyciąg jedna żarówke (dwuwłóknowa) z jednej lampy,naciśnij stop i zobacz czy sie pozycyjne zaswieca a póżniej z druga żarówka w drugiej lampie zró tak samo Mysle ze masz żarowki dwuwłoknowe w lampach Z tego co piszesz to sądze ze masz jednowłóknowa żarówke zalożona Popatrz na spokojnie Powodzenia

0
  • #8 31 Paź 2009 11:32
    IPLO
    Poziom 9  

lewa i prawa sa takie jak powinny byc . wyciagałem juz obydwie i sprawdzałem stop(na niazapalonych swiatłach ) to sie dalej zapalało poswietleie i swiatła boczne na budzie ,kturędy leci wiazka przez bude po lewej czy prawej stronie w srodku czy pod buda .masa na lampach jest dałem dodatkowe kable z budy do listwy w lampach na tyle dalej to samo !

0
  • Pomocny post
    #9 31 Paź 2009 11:34
    ele5
    Poziom 26  

Zgnita wiązka tylna pod autem. Trzeba szukać.Standard w sprinterze.

0
  • Pomocny post
    #10 31 Paź 2009 13:02
    Elektron1234
    Poziom 20  

Witam Tak jak kolega wyżej pisze to standard z tą wiązka z tyłu zaraz za lewym kołem Możliwe że wczesniej był jednak hak holowniczy a zawsze przy montażu haka wlasnie tam jest przecinana wiazka i stąd te problemy

0
  • #11 31 Paź 2009 19:15
    IPLO
    Poziom 9  

problem rozwiązany opiesze pokolej
    zdiełem lampy zwarcie było na sciezkach w prawej lampie jak wkładali lampe to wcisneli na chama i zwarli scieżki wystarczało odgiac .....
    ale zanim do tego doszedłem rozbroijłem wiazke pod samochodem okazało sie ze jeden kabel był zgiety i przerwany czyli połonczyłem je tak jak powinno byc sprawdzam swiatła no i zle ....co jest? cos mnie tkneło bo kabel był tak przerwany ze niemogło to sie stac ostatnio tylko kiedys starszne zasniedziałe było .iiii tak podejrzany sie okazął dlamnie taki pojedynczy kabel szedł z góry raczej niebył to orginał ktos go położył chybga jako stop i podłonczył wystarczyło go obezwałdnic zaizolowac i wszystko dzaiła
    dzieki chłopaki za pomoc moża wyskoczyc spokojnie teraz na browarek :D

0
  • #12 31 Paź 2009 21:24
    ele5
    Poziom 26  

Już Igrzeg naprowadził cię nawet po kolorach. Wspaniały człowiek. Ja zawsze jak mam sprinta na światła "z tyłu" to od razu wbijam sie do tyłu. jak jest lub był hak to już jak na dłoni!! P.S MIAŁEM PRZYPADEK RAZ NA STOOOO LAT że zgniło za zbiornikiem paliwa!! Ale to sporadyk...

Dodano po 4 [minuty]:

Dzięki pozdro

Dodano po 15 [minuty]:

308,311,313cdi SPRINTER EDC pomogę

0